LEGO Marvel Super Heroes 2: kostičky vládnou (recenze)

Hrdinové Marvelu se opět vrací do kostičkovaného světa, aby nás uhranuli důvtipem a parodií. Jak je na tom pokračování?

Je jedno, jestli máte rádi komiksy, fantasy filmy nebo sci-fi bijáky. Kostičky LEGO ovládly takřka všechna odvětví zábavního průmyslu a jejich parodické herní eskapády uvítáme kdykoliv. Nyní máme před sebou pokračování skvělé komiksové adaptace - Marvel Super Heroes. A opět jde o snůšku geniálních vtípků, odlehčené hratelnosti a ukázkového využití licence. Stojí tedy za to?

Kostičky, kam se podíváš

Příběh navazuje na první díl a tentokrát se naši superhrdinové pustí do křížku s Kangem Dobyvatelem, který cestuje napříč vesmírem i časem ve své lodi a prahne po jednom - uzmout všemožné světové metropole a dimenze a sjednotit je pod jednou střechou a svou nadvládou - Chronopolisem. Takovou diktaturu si samozřejmě naši hrdinové nenechají líbit a vyráží prohnanému Kangovi provětrat fasádu. 

LEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171124195951.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123144256.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123153506.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123155124.jpg
Příběh má tradiční zápletku a slouží spíše jako důvod nalákat na obrazovku všechny postavy.

Hra je díky křížení množství dimenzí a světů neuvěřitelně pestrá. Již tradičně potkáte desítky a desítky známých postav ze všech možných univerz Marvelu. Projedete se tajemným K'un-L'unem, místní verzí New Yorku, impériem Hydry či schovanou Wakandou, celkem téměř dvěma desítkami lokací. Ze všech těchto světů samozřejmě přispěchají na pomoc superhrdinové, ale také zloduši, kteří se vám postaví do cesty. Od Irona-Mana a kapitána Ameriky až po Hulka a Spider-mana, najdete tu všechny. Marvel Super Heroes 2 jsou tak boží knihovnou komiksových i filmových světů, které si užijete i v případě, že nejste fandou. 

 

Super Heroes 2 jsou boží knihovnou komiksových i filmových světů, které si užijete i v případě, že nejste fandou

 

Ono to ani jinak nejde, když je hratelnost tak odlehčená a příjemně pestrá. Opět se budete volně pohybovat po úrovních, ať už po svých, nebo v jednom z dopravních prostředků, sbírat kostičky, stavět, bojovat a řešit jednoduché puzzle. Každý hrdina má svůj unikátní styl boje a schopnosti, které využijete v terénu a nechybí ani tradiční kooperační režim až pro 4 hráče. Jinak vše svižně odsejpá a vše je opět podřízeno vtípkům a parodii takřka na všechno, což je této herní značce vlastní. 

LEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123145203.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171124195403.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171124203617.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171124205020.jpg
Postav jsou desítky a každá má vlastní schopnosti a dovednosti. Budete mít co dělat.

Občas jsem byl až překvapen mírou pozornosti, kterou vývojáři věnovali malým detailům, ty samozřejmě poznáte především v případě, že univerzum Marvelu sledujete a víte, o co jde. Nejnovější díl navíc přináší hned několik příjemných novinek oproti svým předchůdcům. 

Volné pobíhání i týmový boj

Kromě příběhu, ve kterém budete mít postupně volně k dispozici všechny lokace, do kterých se můžete teleportovat prostřednictvím interaktivní mapy, je tu také speciální aréna, ve které svedete kompetitivní boje čtyř hráčů. Stačí si vybrat hrdinu, nastavit specifika arény a dát si pořádně po tlamě. Klíčem je správné využívání kamenů nekonečna a samozřejmě pohyb po aréně. Jedná se ale spíše o hříčku, která zabaví na malou chvíli. 

LEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123220842.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123150252.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123225317.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123231101.jpg
Otevřená mapa Chronopolisu spojuje množství různých světů do jednoho města. Skvělý nápad.

Mnohem zajímavější kratochvílí je samozřejmě odemykání všemožných hrdinů a postupné vrácení do všech odemčených lokací. Jejich otevřené mapy totiž schovávají mnoho pokladů a tajemství, která jsou často přístupná až po dohrání příběhu a jen v případě, že používáte specifickou postavu. Ostatně, to můžete znát už z předchozích her značky LEGO a nejde o nic nového. Stále jde však o solidní důvod, proč si prodloužit dovolenou v Chronopolisu. 

LEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123230007.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123230442.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123230757.jpg
Editor postavy je příjemným zpestřením a bonusem.

Co mě příjemně překvapilo byl editor superhrdiny, který prostřednictvím dost podrobných nastavení a křivek dovolí vytvořit vašeho vlastního hrdinu. Upravit lze prakticky vše, od vzhledu a oblečení až po jméno, hlas a jednotlivé schopnosti včetně toho, jak přesně budou vypadat a působit. S vytvořenou postavičkou pak můžete pobíhat po světě a bojovat v aréně. Editor je opravdu velkým překvapením a zaslouží si velký palec nahoru.

Graficky vypiplané kostičky

LEGO hry si nikdy nezakládaly na grafických orgiích a vzhledu obecně, je ale příjemné sledovat, jak se každá nová hra dokáže pochlubit zase o něco hezčím vizuálem. Kostičky samozřejmě zůstávají, často člověk až žasne, co všechno lze prostřednictvím Lega vymyslet a takřka každý pixel je věrný této stavebnici. Ze hry je ale navíc vidět, že je zase o něco uhlazenější, modely o něco detailnější a efektů zase o chlup více. Ve výsledku tak hra působí jako pestrý a zábavný spektákl, což je pochopitelné, jelikož je v mnohém cílena i na mladší publikum. Ani dospělí se tu však neztratí, vtípků je dost a příběh zabaví. 

I zde potěší malé detaily, jako je řádně epická hudba, skvělý dabing a především malé vtípky, rozeseté všude možně. Například Starlord si může kdykoliv zapnout svého walkmana, který vyluzuje známé skladby z prvních Strážců Galaxie. Pecka. 

LEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171124205109.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123142735.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123151255.jpgLEGO® MARVEL Super Heroes 2_20171123225456.jpg
Kostičky jsou tentokrát ještě hezčí, pestřejší a efektnější. 

LEGO Marvel Super Heroes 2 jsou přesně takoví, jaké jsme je chtěli mít. Zábavné, hravé, s pestrým světem, bohatou paletou postav a parodií všeho a všech. Mnozí by mohli namítat, že svět by mohl být podstatně otevřenější, vývojáři by mohli přidat multiplayer nebo hutnější příběh. Pravda je ale taková, že vás bude hra skvěle bavit a trvá tak akorát dlouho, abyste si vše užili a titul nezačal upadat do stereotypu. Ať už jste fanoušky Marvelu či nikoliv, jedná se o akční adventuru, kterou nesmíte minout.

Hodnocení: 4 / 5

Klady:

  • Zábavné a vtipné
  • Tradiční LEGO kvalita
  • Pestrá škála postav a lokací
  • Editor superhrdiny
  • Skvělé využití licence Marvelu

Zápory:

  • Kratší příběh
  • Absence multiplayeru

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace