LEGO Pirates of the Caribbean - lebka, hnáty a kostičky (recenze)

Kiny profrčel čtvrtý díl Pirátů z Karibiku, ale smutnit nemusíte. K Jacku Sparrowovi se můžete vrátit v doprovodu LEGO kostiček.

Hry ze série Lego jsou už pěkných pár let dělány podle jednoho mustru: vezmete oblíbenou filmovou sérii, proměníte ji do podoby kooperativní plošinovky, klasické herní prostředí doplníte objekty z kostiček stavebnice LEGO, přidáte pár roztomile animovaných LEGO pajduláků, posypete spoustou vtipných narážek a momentů, a můžete balit a prodávat. Úspěch se dozajista dostaví. Po Star Wars, Indiana Jonesovi a Batmanovi tvůrci vítěznou formuli aplikovali na letní popcorňák Piráti z Karibiku a…zase to funguje.

 

Čtyři v jednom

Lego Piráti v sobě spojují události všech čtyř filmů série (ano, i poslední Na vlnách podivna) a pěkně spravedlivě je rozdělují do celkem dvaceti úrovní. 

Lego Piráti v sobě spojují události všech čtyř filmů série

Na rozdíl od předchozích Lego Star Wars vsází Piráti méně na akční souboje, ale spíš se orientují na překonávání jednoduchých hádanek – posunutí bedny, stisknutí správné páky atd. Samozřejmě bitky se šavlemi chybět nemohou, co by to bylo za pirátskou hru bez pořádné šermovačky v lanoví plachetnic. Absenci legendární ho souboje na obřím kole z prvního filmu by fanoušci též neodpustili. Nechybí, stejně jako žádný podobný důležitý okamžik z filmů, či postava.

Lego Pirates 09.jpg Lego Pirates 10.jpg

V průběhu hry postupně prostřídáte všechny důležité i méně podstatné hrdiny, kteří disponují různými speciálními schopnostmi a jedině díky spolupráci se vám podaří překonat nástrahy jednotlivých úrovní. Jack Sparrow například vlastní kompas, který odhaluje skrytá zákoutí, Elizabeth dokáže vyskočit výš než ostatní a takoví prokletí piráti z Černé perly zase vydrží bez omezení pod hladinou.

VIDEO: 3971 'LEGO Pirates of the Caribbean - Teaser'

Výborně navržené úrovně před vás stále kladou nové překážky a nápaditost tvůrců se evidentně nedokáže vyčerpat. Výtečně se daří měnit i tempo, kdy se pozvolnější skákání střídá se svižnými bitvami, aby následně bavícímu se hráči předhodila nějaká minihra.

Lego Pirates 06.jpg Lego Pirates 07.jpg

Stejně jako v minulých dílech nabízí levely spoustu skrytých bonusů, k nimž se dostanete jen se specifikou postavou, kterou si musíte odemknout za vymlácené LEGO čudlíky (nebo jak tomu říkat) v hlavním rozcestníku – přístavu Port Royale, který se postupně rozrůstá a odhaluje nové prvky. I po prvním dohrání tak máte další důvod, proč se ke hře vrátit.

Offline kamarádí

Je trochu škoda, že i po tolika dílech nedokázali tvůrci odstranit některé tradiční problémy. Hra je opět primárně koncipována pro spolupráci dvou hráčů, ovšem stále kamaráda musíte mít v jedné místnosti, protože online hra chybí. Piráti se pochopitelně dají hrát i v jednom hráči, kdy se o doprovod stará umělá inteligence, nicméně ta mívá temné okamžiky, kdy je třeba se do druhého charakteru přepnout a pošťouchnout jej správným směrem.

Lego Pirates 08.jpg

Ostatně i to přepínání občas dokáže řádně zamotat hlavu, zvlášť když s sebou můžete vláčet až šest postav. Stejně tak by se dalo žehrat na občasné špatně určené cíle, kdy v úrovni bloumáte a snažíte se marně přijít na to, co dál.

Lego Pirates 02.jpg Lego Pirates 05.jpg

LEGO Pirates of Caribbean i navzdory tomu představují asi nejlepší díl série. Už odlehčená atmosféra filmů je díky plastovým paňácům ještě vtipnější a bezelstný úsměv od ucha k uchu vás bude doprovázet prakticky po celou dobu hraní.

Bezelstný úsměv od ucha k uchu vás bude doprovázet prakticky po celou dobu hraní

Navíc si tvůrci bez problémů mohou dovolit vyházet nudné pasáže z filmů. Výborný mix logických hádanek, plošinkového skákání a soubojů neztrácí tempo a díky vylepšenému grafickému enginu hra vypadá ještě o něco lépe. Pro děti jsou LEGO Piráti naprosto perfektní hrou, ale výborně zabaví i dospělejší hráče. Ozkoušeno na lidech.

Dostupné pro: PC, X360, PS3, Wii, PSP, 3DS
Žánr: Arkády | Filmová hopsačka
Výrobce: TT Games | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 20. květen 2011
  • Smysl pro humor
  • Spousta bonusů
  • Nápadité úrovně
  • Střídání tempa
  • Chybí online hra
  • AI občas zazlobí
  • Otravné spawnování nepřátel
Váš názor Další článek: Nový týden: FIFA a Daggerdale

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Zrada! Obézní lidé mohou cvičením ještě přibrat. Nová kila naberou během odpočinku

Zrada! Obézní lidé mohou cvičením ještě přibrat. Nová kila naberou během odpočinku

** Cvičením sice člověk spálí energii, ale na druhé straně se mu sníží spotřeba energie na udržení základních životních funkcí ** Platí to především pro obézní lidi a menší měrou také pro seniory ** Pro tlouštíky, kteří potřebují zhubnout, je tak hubnutí obtížnější než pro hubeňoury, kteří hubnout nepotřebují

Jaroslav Petr
HubnutíCvičení
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Androidy dostanou dárek pod stromeček. Nejzajímavěji vypadá nová aplikace, která zpřehlední čtení textů

Androidy dostanou dárek pod stromeček. Nejzajímavěji vypadá nová aplikace, která zpřehlední čtení textů

** Androidy dostanou „dárek“ pod stromeček ** Google si připravil drobné aktualizace svých aplikací ** A také jednu novou - užitečný Režim čtení, který umí předčítat nahlas

Martin Chroust
UpdateMobilní aplikace
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

16:20 | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 
3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách