LEGO Pirates of the Caribbean – kostičky na moři (dojmy)

V Karibiku je živo, Jack Sparrow dostal konečně pořádnou šavli a možná dostaneme odpověď na nejzásadnější otázku, plave Lego?

Za dva týdny se na diváky v kinech vyvalí nová vlna z karibského moře. Ve třetím pokračování Pirátů s názvem On Stranger Tides (Na vlnách podivna) nemůže chybět všudypřítomná lebka na černém pozadí ani Jack Sparrow a tentokrát neskončí zážitek jenom u plátna. Do klasické rovnice velkorozpočtový film + multiplatformní hra se ale zamíchalo Lego. Jak možná víte, hry s tímto označením jsou něčím speciální.

 

Jsou roztomilé

Nejenže často beze slov přehrávají známé scény z filmů v legovém hávu a tvoří dokonalou kostičkovou pantomimu, často zachází mnohem dál.

Kapitána Sparrowa spolehlivě poznáte podle charakteristické zakloněné vrávoravé chůze

Na Pirátech je to krásně vidět. I kdyby byli všichni panáčci ve hře stejní, kapitána Sparrowa spolehlivě poznáte podle charakteristické zakloněné vrávoravé chůze a Will Turner vám svým výrazem dá na vědomí, že nikdy pirátem být nechtěl. Důraz na detail, ať už vložený do animací nebo prostředí, si s rychloukvašenými promo hrami moc netyká.

Lego Pirates of the Caribbean 01.jpg Lego Pirates of the Caribbean 04.jpg

Obsah hry ale nekončí u čtvrtého filmu...tedy vlastně ano, končí přesně tam. Možná jsem měl začít z druhé strany. Hra se skládá ze čtyř částí po čtyřech epizodách, z nichž každá vám zabere přibližně čtyři čtvrthodinky. Každá epizoda pokrývá události jednoho filmu a nikdo vám nemíní diktovat, zda se máte nejdřív vydat po stopách Černé perly nebo na rovnou konec světa. Leč skákat do podivných vln se před zhlédnutím filmu nedoporučuje.

Tam kde se tvůrci enginů realistických her snaží drahnou dobu způsobit destrukční evoluci, excelují legoistické hry už několik let. Těšte se opět na skoro kompletně rozmlátitelné prostředí, kdy z každé krabice, zdi a kostlivce můžete vyrýžovat několik kostiček či penízků k dobru. Penízky slouží ve hře k nákupu dalších postav a vylepšení a taky vás jistým způsobem penalizují na smrti. Doopravdy se ale umřít nedá. Při každé 'skorosmrti' vám provozovatel strhne z účtu pár penízků, hned se objevíte zpátky na nohou a jede se dál.

Budeš tu sedět, dokud to nesníš

Absence myši dává znát, že hra je koncipovaná pro páčky vašich gamepadů, ale zahrajete si stejně dobře i na klávesnici. Místy si sice užijete svoje při balancování na úzkých terasách ve snaze vykalibrovat na šipkách ten zvláštní úhel plošiny, ale ne často. Většinou se za na první pohled nezvládnutelným gymnastickým puzzlem skrývá jednodušší logičtější řešení. Ani tak vás hra vodit za ručičku rozhodně nebude. Často zůstanete zavření na menším prostranství tam dlouho, dokud na řešení problému nepřijdete.

Lego Pirates of the Caribbean 02.jpg Lego Pirates of the Caribbean 03.jpg

K řešení puzzlů si můžete v každou chvíli přizvat kooperativního parťáka, stačí zmáčknout správnou klávesu a obrazovka se velmi inteligentním způsobem rozdělí vedví. Postav je ve hře dost a každá má navíc speciální sadu zbraní a schopností.

Analytické myšlení nebude to pravé kostičkové

Jack Sparrow má po ruce kompas, který hráče přivede k tomu, po čem nejvíc touží (tedy k nezbytné části pro aktuální úkol), další nezbedník svou flintou dostřelí až táhle k řetězu a jiná dobrá duše umí svým kladivem proměnit leckterou nevzhlednou hromadu kostiček ve funkční vozík, dělo, plošinu nebo co je zrovna potřeba.

Na všechny záludnosti však vyzrajete selskou logikou – jak jinak by vás napadlo, že psa si udobříte kostí a ženu získáte kytičkou? Analytické myšlení nebude to pravé kostičkové. I kdybyste si měli hru pořídit jen jako kulisu, je na ni radost pohledět. Přepracované filmové scény a detailní grafika vytáhne z kostiček maximum, možná i pár emocí navíc. Těšte se taky na vtipné drobnosti jako hlavy panáčků v lihu nebo to jak si vývojáři pohráli s němým zpracováním dialogů. Lego Piráti z Karibiku vychází souběžně s nejnovějším filmem, koknrétně 20. května.

Dostupné pro: PC, X360, PS3, Wii, PSP, 3DS
Žánr: Arkády | Filmová hopsačka
Výrobce: TT Games | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 20. květen 2011
 • Smysl pro humor
 • Spousta bonusů
 • Nápadité úrovně
 • Střídání tempa
 • Chybí online hra
 • AI občas zazlobí
 • Otravné spawnování nepřátel
Související články
 1. Recenze: LEGO Harry Potter: Years 1-4 – kostičková magie
 2. Recenze: LEGO Batman: The Videogame – netopýří kostičky
 3. LEGO Indiana Jones– kostičkový Indiana Jones
 4. LEGO Batman – když se myš snaží lítat
 5. Recenze: Bionicle Heroes – lego trochu jinak

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A