Lehká PSP Slim již v prodeji

Veškeré technologie se postupem času zmenšují a ve stejném trendu jde i Sony se svým v současné době nejvýkonnějším handheldem na masovém trhu. Nová verze PSP Slim se právě nyní dostala celosvětově do obchodů, přičemž u nás se prodává za 4 990,- Kč.

Výkonnostními parametry se model neliší od původní verze, ovšem razantně zhubl. Největším přínosem je sražení váhy přístroje o 91 g (z 280 g na současných 189 g) a snížení tloušťky o celých 4,4 mm (z 23 mm na současných 18,6 mm). Z PSP je nyní skutečný střízlík, kterého se již nemusí zaleknout větší kapsa. Příjemné je, že velikost přední plochy a tím pádem i 4,3 palcového displeje zůstala zachována.

Z technických doplňků potěší možnost připojit PSP pomocí video konektoru k televizi a vychutnat si grafiku titulů nebo UMD filmů na velké obrazovce (handheld původně neměl žádný obrazový výstup, což je u multimediální konzole poměrně velký nedostatek). Propojovací kabely (AV kabel, S Video, AV kabel s D konektorem nebo komponentní AV kabel) však nejsou součástí balení a lze je dokoupit zvlášť. Zároveň lze nyní PSP nabíjet propojením s Playstation 3 nebo PC pomocí USB kabelu.

Společnost Sony dále v tiskové zprávě uvedla, že od prosince roku 2004, kdy byl handheld oficiálně vypuštěn na pulty, se prodalo 25 miliónů kusů, přičemž průměrně si majitelé ke každé konzoli pořídili čtyři originální tituly.

Pro zajímavost: Věděli jste, že přenosná konzole Sega Game Gear měla v roce 1991 rozměry 200 × 113 × 56 mm a vážila 400 g? Nová PSP má nyní 170 × 74 × 18,6 mm. Kromě váhy 189 g a tloušťky to ani není takový rozdíl, že?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A