Lehká PSP Slim již v prodeji

Veškeré technologie se postupem času zmenšují a ve stejném trendu jde i Sony se svým v současné době nejvýkonnějším handheldem na masovém trhu. Nová verze PSP Slim se právě nyní dostala celosvětově do obchodů, přičemž u nás se prodává za 4 990,- Kč.

Výkonnostními parametry se model neliší od původní verze, ovšem razantně zhubl. Největším přínosem je sražení váhy přístroje o 91 g (z 280 g na současných 189 g) a snížení tloušťky o celých 4,4 mm (z 23 mm na současných 18,6 mm). Z PSP je nyní skutečný střízlík, kterého se již nemusí zaleknout větší kapsa. Příjemné je, že velikost přední plochy a tím pádem i 4,3 palcového displeje zůstala zachována.

Z technických doplňků potěší možnost připojit PSP pomocí video konektoru k televizi a vychutnat si grafiku titulů nebo UMD filmů na velké obrazovce (handheld původně neměl žádný obrazový výstup, což je u multimediální konzole poměrně velký nedostatek). Propojovací kabely (AV kabel, S Video, AV kabel s D konektorem nebo komponentní AV kabel) však nejsou součástí balení a lze je dokoupit zvlášť. Zároveň lze nyní PSP nabíjet propojením s Playstation 3 nebo PC pomocí USB kabelu.

Společnost Sony dále v tiskové zprávě uvedla, že od prosince roku 2004, kdy byl handheld oficiálně vypuštěn na pulty, se prodalo 25 miliónů kusů, přičemž průměrně si majitelé ke každé konzoli pořídili čtyři originální tituly.

Pro zajímavost: Věděli jste, že přenosná konzole Sega Game Gear měla v roce 1991 rozměry 200 × 113 × 56 mm a vážila 400 g? Nová PSP má nyní 170 × 74 × 18,6 mm. Kromě váhy 189 g a tloušťky to ani není takový rozdíl, že?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |