Level 109: do nového roku se starým upírem!

vytisknout velikost písma
První číslo Levelu s rokem výroby 2004 se před několika dny ocitlo na stáncích s krvežíznivým a zestárlým Kainem na obálce. Jak nová upírská akce dopadla? Co dalšího ke čtivu se nabízí na stránkách nejprodávanějšího časopisu? Jaké soubory se nacházejí na mohutném stříbrném kotouči s nápisem DVD? Dozvíte se v našem dnešním přehledu.
Level 109: do nového roku se starým upírem!
Seznam kapitol
  1. Recenze časopisu
  2. Obsah časopisu a příloh

„Draken se oholil!“ Tak právě tímto sdělením vstoupila redakce Levelu do dalšího roku své existence. No nevím, jestli by takovýto „otvírák“ ocenila i redakce České televize, každopádně až dámy osuší slzy nad ztrátou dalšího sympaťáka, mohou se spolu s ostatními zastavit kupříkladu u tradiční rubriky Názory. Pokud vás zajímá, jaká hra je dle mínění trojice redaktorů nejhorší na světě, určitě si přijdete na své. Na spravení nálady a vylepšení jinak pesimistické úvodní strany jsou tu dojmy z Návratu krále, který si celá redakce (ostatně jako ta naše) velice pochvaluje.

Nový rok, nové hry

Vánoční boom pominul a krom skladby časopisu je to poznat také na nákladu, který se opět vrátil pod šedesátitisícovou hranici. Na druhou stranu se tak alespoň dostalo na některé zajímavé články, které mohly dostat prostor díky nižší kvantitě recenzovaných titulů. Mluvím tu zejména o zdařilém nekrologu famózního Black Isle Studia, jehož zánik všem hráčům RPG poněkud zkazil konec minulého roku. Ještěže se na svět derou kousky, které by přeci jen mohly zesnulý Fallout 3 nahradit.

V novinkách se o nich ale nedočtete. Zato se dozvíte o moha jiných hrách, kterých se dočkáme pravděpodobně ještě v tomto roce. A musím říct, že zejména představený Manhunt, polská variace na Mafii - Mafioso - anebo ruský Kombat vypadají opravdu velice dobře. A co teprve hra, jež se prezentovala trailerem měsíce – Hitman Contracts!

Věštecké okénko bylo tentokrát svěřeno do rukou Jindřicha Rohlíka, tvůrce Bran Skeldalu. Jeho záběr je docela široký a narozdíl od svých předchůdců v rubrice vybral několik zajímavých titulů hned z několika žánrů. Žánrově nezařaditelný je tentokrát Guláš, který vám osvětlí prostřednictvím klasického horoskopu, co vás čeká a nemine v příštích dvanácti měsících.

Náš tip: Nekrolog Black Isle Studia – kapesníčky s sebou!

Téma a preview

Tématického článku se po dlouhé době opět ujal Michal Rybka. Na dvojstránce vám dobře poradí, jakými způsoby se dá naprosto zničit vyvíjená hra, tak aby po ni štěkl ne jeden pes, ale hned celé davy hráčů. Bohužel, jak se pak bránit bombovým útokům zvláště ortodoxních fanoušků článek neuvádí. Téma doplňují převzaté kontroverzní žebříčky od redakce serveru GameSpy – 25 nejvyhypovanějších her a 25 nejhorších momentů herní historie.

Preview jsou povedeně vyvážená. Jedna adventura (Bloodline), strategie (Chicago 1930), FPS (Painkiller), 3D akce (Splinter Cell: Pandora Tomorrow) a konečně také slibně vypadající realistická rallye v podání Richarda Burnse. Rozhovor je tentokrát věnován „neherní“ osobnosti, ovšem i tak se domnívám, že mohou být názory herce Tomáše Hanáka poučné.

Náš tip: Jak zničit hru -  to tu ještě nebylo

Recenze od upíra po chaos

Na obálce propagovaný Kain otevírá rubriku recenzí. A přes nepěkně frustrující kameru si odnesl vynikající hodnocení (8,1). Dalším na holení byl Deus Ex 2. I tady autor chválou rozhodně nešetřil a výsledkem je bezmála devítka (8,9). Velkou trojku uzavírá údajný nástupce Diabla, Blade and Sword, jenž si na pomoc proti pánovi pekel bere čínské náboženství.

Okurková sezóna ještě nenastala a důkazem toho jsou další kladné verdikty na stránkách časopisu. Za všechny uvedu třeba Trainz 2004, Uru či Schizm 2. Na druhou stranu pobaví se i ti, kdo vyhledávají naprosté propadáky, kupříkladu MTV Celebrity Deathmatch je určitě nezklame.

Náš tip: Deus Ex: Invisible War – další důkaz o tom, že to s Ion Stormem není tak špatné

A dál?

Posledních čtyřicet stránek časopisu je věnováno tradičním rubrikám. Návody tvořené nesourodou dvojicí Silent Hill 3 a NHL 2004, stránečkou o Java hrách a zprávami ze světa Progamingu. Škoda jen, že velký prostor je věnován klání Cyber X Games v Las Vegas, které, jak jistě víte z našich aktualit, skončilo naprostým fiaskem, co se pořadatelské stránky týče. Hardwaru zasvěceným stránkám dominuje rozsáhlý článek o vytvoření Wi-Fi sítí. Kromě něj čekejte tradiční všehochuť zpráv a oznámení nových produktů. V kultuře samozřejmě nechybí recenze na Návrat krále, i když možná někoho zklame její rozsah.


DVD

Příloha je tentokrát dvojvrstvá a nabízí 8 GB dat. Největší díl si ukously plné hry – dinosauří akce Turok 2, Steel Panthers: World at War 8.0 a Project Entropia. Nabité jsou i další oddělení DVD – za zmínku stojí zejména trailery s božsky vypadajícím Far Cry nebo rovné dva tucty demoverzí. Nezapomnělo se ani na mody – stačí si jen vybrat mezi Half-Lifem, Battlefieldem, Mafií nebo Matrixem do Maxe Payna 2. No a až vám z toho všeho hraní půjde hlava kolem, určitě si najděte čas na diskmagy v čele s Bazookou. Vždyť kde jinde byste našli recenzi rohlíku?

V druhé kapitole článku najdete kompletní obsah časopisu a CD (DVD).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A