Level 111: Jaký je STALKER nebo Battlefield Vietnam?

Závist. Nic jiného se snad ani nedá říct k obsahu stojedenáctého Levelu, který se před několika dny objevil na stáncích. ONI ho totiž viděli! Viděli a hráli STALKERa, jednu z nejočekávanějších her tohoto roku. Kromě toho se také podívali na zoubek Battlefieldu Vietnam, Conanovi, Colin McRae Rally 4 a dalším. Konec okurkové sezóny, už je zase co číst!
Level 111: Jaký je STALKER nebo Battlefield Vietnam?
Seznam kapitol
  1. Level 111
  2. Kompletní obsah

Tak, tak. Po lehce podprůměrné kvalitě titulů v předchozích číslech herních magazínů se do jejich obsahu začínají vkrádat tituly, které si opravdu zasluhují být uvedeny na titulních stránkách a nejsou tam jen proto, že zkrátka nic jiného není. První vlaštovkou v tomto směru je aktuální číslo Levelu s pořadovým číslem 111.

Ve znamení paranoii

Březnové číslo se nese ve znamení známého scifi spisovatele Philipa Kindreda Dicka a tomu je uzpůsoben i úvodní zpovědník redaktorů. Pokud vám jméno autora nic neříká, po lehkém výčtu děl jako Blade Runner, Ubik, Minory Report nebo Total Recall pravděpodobně budete doma. A pokud ani toto nepomůže, zajímavé osmistránkové téma vám doplní mezery ve vzdělání. 

V tradičním nášupu novinek se tentokrát autoři podívali podrobněji na hry s tématikou Star Wars, dostalo se ale i na ostatní "nehvězdné" tituly. Přijde mi, že úvodní stránky Levelu stále více zabírají zprávy z herní branže než informace o hrách samotných, tentokrát se kupříkladu dozvíte o problémech kolem Sims 2, přesunech zaměstnanců v EA i zakládání nových společností. Redakce se ale nevyhýbá ani dalším tématům. Kdo si více potrpí na časopisy typu Story či Šťastná Jim, určitě uvítá zprávičku o nové partnerce Johna Romera.

Fanoušci Guláše si tentokráte smlsnou na předchozích reinkarnacích redaktorů Levelu. Možná byste předtím nevěřili, že jste u nedělního oběda měli možnost seznámit se blíže se samotným Drakenem než vás kdy napadlo. A jen za stovku za kilo! Vtipem hýří i druhý díl deníčku vývojáře, ovšem soudě dle popisovaných skutečností, se tento seriál nedočká vysokého počtu pokračování. První část časopisu jako obvykle zakončují rubriky o české freeware scéně a onlinovkách, ve které si smutný nekrolog vysloužila zaniklá společnost Origin.

Autorův tip: Máte pocit, že vás někdo sleduje? Trpíte paranoiou? Pak se vám určitě bude zamlouvat téma tohoto čísla!

H.R.A. R.O.K.U.?.

Než se dostanete k inzerovanému STALKERovi, kostkovaná čtyřstránka vám připomene nejlepší hry loňského roku. Výsledky jsou poměrně překvapivé. Narozdíl od většiny podobných hlasování u čtenářů Levelu zvítězilo GTA: Vice City, přičemž premiant Call of Duty skončil "až" třetí. Vysoko (na čtvrtém místě) se dostalo RPG Gothic 2 a někoho možná překvapí úspěch KnightShiftu na osmé příčce. Ohlédnutí za minulými 365 dny završují ceny podle redakce v Levelu v Oscarovsky pojatých kategoriích (P.S.: Žádný skandál se nekonal. Událostí roku stejně nic jiného než únik HL2 kódu být nemohlo.)

A nyní už konečně hurá na Ukrajinu společně s Radkem Friedrichem, který naše kdysi východní sousedy navštívil, aby zhlédl jednoho z největších herních favoritů letošního roku - STALKERa, navíc přímo v jámě vývojářské. Bohužel reportáž slibující spoustu zajímavých zákulisních informací je opravdu jenom reportáž s několika málo perličkami, byť opět zdvihne vaše očekávání o pár stupínků výše. Nejlepší je konzumovat ji s videoukázkou umístěnou v Level TV.

Preview na přání, to je v březnu Tolkien a jeho souboj mezi Dobrem a Zlem. Aktuálně v podání bývalých zaměstnanců Westwoodu, postavená na enginu Command and Conquer: Generals. Půjde jen o tuctovou strategii nebo o trhák roku? Preview věří tomu druhému. Fandové RPG by rozhodně neměli vynechat rozhovor o Bard´s Tale, hře, která se na světě objevila v roce 1985. Zajímavě vypadá zejména snaha autorů rozmetat tradiční klišé a nedělat z hlavního hrdiny hry spasitele světa a přilehlých galaxií.

Po  preview nechybí opět dva rozhovory, ve kterých se dozvíte o zákulisí herních povolání. Zvláště Jan Mrkvička v tom domácím prozradil mnoho zajímavého o vývoji nedávno vyšlé strategie/RPG Legenda: Poselství trůnu 2.

Autorův tip: Virtuální prohlídka Černobylem na DVD skombinovaná s čtením reportáže. Lepší variantu představuje absolvování exkurze na vlastní kůži a spojit ji s frontálním útokem na kanceláře GSC Game World a uzmutím aktuální verze STALKERa! Po úspěšném splnění mise se hlaste v redakci Doupěte, hru s sebou!


Recenze z džungle, křídla či předního nárazníků

Jestliže jste nevkládali do titulu Battlefield: Vietnam příliš velké naděje co se týče pokoření svého předchůdce, z opaku vás vyvede recenze hry. Ne že by Vietnam svého staršího kolegu o tolik překonával, ale džungle je džungle. Nejen nové zbraně, dopravní prostředky a vybavení, ale také zbrusu nová taktika - v džungli či dalších nepřehledných terénech se zkrátka výcvik z Normandie nehodí.

I když i v Battlefieldu jde solidně létat, hlavní porci vzdušného sportování nabízí akční RPGčko I of The Dragon, které se dočkalo solidního hodnocení (8,0). Ještě o ždibet lepší bylo však dosednutí na zem a následná devastace asfaltek, šotoliny či bahna ve čtvrtém díle rally od Colina McRae. Černé předpovědi se nenaplnily a Colin je zpátky na trati s hodnocením 8,5. Teď už jen zbývá počkat, jak odpoví Brit Richard Burns.

Conan, dílko slovenských Cauldron, sice na osmičku nedosáhlo, ovšem pokud čekáte kvalitní mlátičku, neměli byste nad pořízením virtuálního svalnatce dlouho váhat. Alespoň tak praví recenze (7,0) hry. Stejného hodnocení se dočkala i podivnost In Memoriam a také originální hříčka Neighbours from Hell 2. Zbylé hry až na kovbojskou adventuru Westerner (7,5) patří spíše mezi šedivý průměr.

Autorův tip: Battlefield Vietnam - autoři by mohli dávat lekce, jak nejzábavněji lze pojmout realitu

A dál?

Na recenze na Java hry či budgety jste si pravděpodobně na stránkách Levelu zvykli. Novinkou však je recenze pouze multiplayeru již dříve hodnoceného titulu. Čest být první takto posuzovanou hrou se dostala českému počinu Vietcong: Fist Alpha, ovšem vzhledem k rozsahu (1 strana) se nakonec o žádnou velkou multiplayerovou revoluci nejedná.

Mezi dalšími články nechybí tradiční HW ochutnávky, kultura a ani úvaha, tentokrát poněkud liberálně pojatá. Majitele chytrých mašinek by mohlo zaujmout povídání o hrách na diáři MyPal.

DVD

Hlavním tahákem 8 gigabytového disku je tentokrát hororová akce Devil Inside s profesionálním českým dabingem. Nejedná se ale o jedinou plnou hru čísla. Malým neoznámeným překvapením je Pro Beach Soccer, který FIFU sice nepřekonává, ale dá se u něj strávit pár zápasů. Nechybí ani nášup nových demoverzí trailerů a ani Level TV, ve které se nachází zmiňovaná reportáž z Černobylu, která rozhodně stojí za to! Takže všem STALKERům zdar a příště v krytu jménem Level zase nashledanou!

Autorův tip: Černobyl + STALKER

V druhé kapitole článku najdete kompletní obsah časopisu a DVD/CD přílohy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce