Level 111: Jaký je STALKER nebo Battlefield Vietnam?

Závist. Nic jiného se snad ani nedá říct k obsahu stojedenáctého Levelu, který se před několika dny objevil na stáncích. ONI ho totiž viděli! Viděli a hráli STALKERa, jednu z nejočekávanějších her tohoto roku. Kromě toho se také podívali na zoubek Battlefieldu Vietnam, Conanovi, Colin McRae Rally 4 a dalším. Konec okurkové sezóny, už je zase co číst!
Level 111: Jaký je STALKER nebo Battlefield Vietnam?
Seznam kapitol
  1. Level 111
  2. Kompletní obsah

Tak, tak. Po lehce podprůměrné kvalitě titulů v předchozích číslech herních magazínů se do jejich obsahu začínají vkrádat tituly, které si opravdu zasluhují být uvedeny na titulních stránkách a nejsou tam jen proto, že zkrátka nic jiného není. První vlaštovkou v tomto směru je aktuální číslo Levelu s pořadovým číslem 111.

Ve znamení paranoii

Březnové číslo se nese ve znamení známého scifi spisovatele Philipa Kindreda Dicka a tomu je uzpůsoben i úvodní zpovědník redaktorů. Pokud vám jméno autora nic neříká, po lehkém výčtu děl jako Blade Runner, Ubik, Minory Report nebo Total Recall pravděpodobně budete doma. A pokud ani toto nepomůže, zajímavé osmistránkové téma vám doplní mezery ve vzdělání. 

V tradičním nášupu novinek se tentokrát autoři podívali podrobněji na hry s tématikou Star Wars, dostalo se ale i na ostatní "nehvězdné" tituly. Přijde mi, že úvodní stránky Levelu stále více zabírají zprávy z herní branže než informace o hrách samotných, tentokrát se kupříkladu dozvíte o problémech kolem Sims 2, přesunech zaměstnanců v EA i zakládání nových společností. Redakce se ale nevyhýbá ani dalším tématům. Kdo si více potrpí na časopisy typu Story či Šťastná Jim, určitě uvítá zprávičku o nové partnerce Johna Romera.

Fanoušci Guláše si tentokráte smlsnou na předchozích reinkarnacích redaktorů Levelu. Možná byste předtím nevěřili, že jste u nedělního oběda měli možnost seznámit se blíže se samotným Drakenem než vás kdy napadlo. A jen za stovku za kilo! Vtipem hýří i druhý díl deníčku vývojáře, ovšem soudě dle popisovaných skutečností, se tento seriál nedočká vysokého počtu pokračování. První část časopisu jako obvykle zakončují rubriky o české freeware scéně a onlinovkách, ve které si smutný nekrolog vysloužila zaniklá společnost Origin.

Autorův tip: Máte pocit, že vás někdo sleduje? Trpíte paranoiou? Pak se vám určitě bude zamlouvat téma tohoto čísla!

H.R.A. R.O.K.U.?.

Než se dostanete k inzerovanému STALKERovi, kostkovaná čtyřstránka vám připomene nejlepší hry loňského roku. Výsledky jsou poměrně překvapivé. Narozdíl od většiny podobných hlasování u čtenářů Levelu zvítězilo GTA: Vice City, přičemž premiant Call of Duty skončil "až" třetí. Vysoko (na čtvrtém místě) se dostalo RPG Gothic 2 a někoho možná překvapí úspěch KnightShiftu na osmé příčce. Ohlédnutí za minulými 365 dny završují ceny podle redakce v Levelu v Oscarovsky pojatých kategoriích (P.S.: Žádný skandál se nekonal. Událostí roku stejně nic jiného než únik HL2 kódu být nemohlo.)

A nyní už konečně hurá na Ukrajinu společně s Radkem Friedrichem, který naše kdysi východní sousedy navštívil, aby zhlédl jednoho z největších herních favoritů letošního roku - STALKERa, navíc přímo v jámě vývojářské. Bohužel reportáž slibující spoustu zajímavých zákulisních informací je opravdu jenom reportáž s několika málo perličkami, byť opět zdvihne vaše očekávání o pár stupínků výše. Nejlepší je konzumovat ji s videoukázkou umístěnou v Level TV.

Preview na přání, to je v březnu Tolkien a jeho souboj mezi Dobrem a Zlem. Aktuálně v podání bývalých zaměstnanců Westwoodu, postavená na enginu Command and Conquer: Generals. Půjde jen o tuctovou strategii nebo o trhák roku? Preview věří tomu druhému. Fandové RPG by rozhodně neměli vynechat rozhovor o Bard´s Tale, hře, která se na světě objevila v roce 1985. Zajímavě vypadá zejména snaha autorů rozmetat tradiční klišé a nedělat z hlavního hrdiny hry spasitele světa a přilehlých galaxií.

Po  preview nechybí opět dva rozhovory, ve kterých se dozvíte o zákulisí herních povolání. Zvláště Jan Mrkvička v tom domácím prozradil mnoho zajímavého o vývoji nedávno vyšlé strategie/RPG Legenda: Poselství trůnu 2.

Autorův tip: Virtuální prohlídka Černobylem na DVD skombinovaná s čtením reportáže. Lepší variantu představuje absolvování exkurze na vlastní kůži a spojit ji s frontálním útokem na kanceláře GSC Game World a uzmutím aktuální verze STALKERa! Po úspěšném splnění mise se hlaste v redakci Doupěte, hru s sebou!


Recenze z džungle, křídla či předního nárazníků

Jestliže jste nevkládali do titulu Battlefield: Vietnam příliš velké naděje co se týče pokoření svého předchůdce, z opaku vás vyvede recenze hry. Ne že by Vietnam svého staršího kolegu o tolik překonával, ale džungle je džungle. Nejen nové zbraně, dopravní prostředky a vybavení, ale také zbrusu nová taktika - v džungli či dalších nepřehledných terénech se zkrátka výcvik z Normandie nehodí.

I když i v Battlefieldu jde solidně létat, hlavní porci vzdušného sportování nabízí akční RPGčko I of The Dragon, které se dočkalo solidního hodnocení (8,0). Ještě o ždibet lepší bylo však dosednutí na zem a následná devastace asfaltek, šotoliny či bahna ve čtvrtém díle rally od Colina McRae. Černé předpovědi se nenaplnily a Colin je zpátky na trati s hodnocením 8,5. Teď už jen zbývá počkat, jak odpoví Brit Richard Burns.

Conan, dílko slovenských Cauldron, sice na osmičku nedosáhlo, ovšem pokud čekáte kvalitní mlátičku, neměli byste nad pořízením virtuálního svalnatce dlouho váhat. Alespoň tak praví recenze (7,0) hry. Stejného hodnocení se dočkala i podivnost In Memoriam a také originální hříčka Neighbours from Hell 2. Zbylé hry až na kovbojskou adventuru Westerner (7,5) patří spíše mezi šedivý průměr.

Autorův tip: Battlefield Vietnam - autoři by mohli dávat lekce, jak nejzábavněji lze pojmout realitu

A dál?

Na recenze na Java hry či budgety jste si pravděpodobně na stránkách Levelu zvykli. Novinkou však je recenze pouze multiplayeru již dříve hodnoceného titulu. Čest být první takto posuzovanou hrou se dostala českému počinu Vietcong: Fist Alpha, ovšem vzhledem k rozsahu (1 strana) se nakonec o žádnou velkou multiplayerovou revoluci nejedná.

Mezi dalšími články nechybí tradiční HW ochutnávky, kultura a ani úvaha, tentokrát poněkud liberálně pojatá. Majitele chytrých mašinek by mohlo zaujmout povídání o hrách na diáři MyPal.

DVD

Hlavním tahákem 8 gigabytového disku je tentokrát hororová akce Devil Inside s profesionálním českým dabingem. Nejedná se ale o jedinou plnou hru čísla. Malým neoznámeným překvapením je Pro Beach Soccer, který FIFU sice nepřekonává, ale dá se u něj strávit pár zápasů. Nechybí ani nášup nových demoverzí trailerů a ani Level TV, ve které se nachází zmiňovaná reportáž z Černobylu, která rozhodně stojí za to! Takže všem STALKERům zdar a příště v krytu jménem Level zase nashledanou!

Autorův tip: Černobyl + STALKER

V druhé kapitole článku najdete kompletní obsah časopisu a DVD/CD přílohy.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

dnes | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |