Level 112: tři skoro dokonalé hry a Revenant CZ navrch

Aprílové číslo Levelu na vás sice žádný žertík nechystá, přesto vám úsměv na tváři vyloudí. Je totiž plné recenzí herních trháků, preview očekávaných titulů a navíc se jím vine neustále jemná mimozemská nálada. Zajímá vás, kdo z redakce je největší ufon? O co jde v nejlepší Level TV všech dob? Anebo proč propadl Breed?
Level 112: tři skoro dokonalé hry a Revenant CZ navrch
Seznam kapitol
  1. Co nabízí Level 112?
  2. Kompletní obsah

Lidé všech zemí spojte se, UFO je zpět! Zakuklení emzáci dobyli redakci Levelu a pohodlně se usadili v křeslech svých humanoidních předchůdců. Dost možná, že ukořistili i posvátnou Drakenovu pohovku a třeba právě na ní vznikalo dubnové, 112. číslo Levelu. To je takřka celé infikováno povídáním o mimozemských rasách, historii ufologie, známých filmech a také nevysvětlitelných záhadách s údajným výskytem nepozemských potvor spojených. Téma čísla zabírá dohromady čelých dvanáct stránek a dozvíte se v něm mimo jiné také, na jaké druhy se ufoni dělí nebo, kde se vyskytli poprvé (budete se možná divit, ale ve 20. století to nebylo).

Hrobečku můj kreslený

I když vás rozesměje pohled na fota nových mimozemských členů redakce, náladu vám bezesporu zkazí hned první informační strana. Zejména pokud patříte k adventuristům. Poněkud smutnou tradicí časopisu se staly nekrology ke zrušeným projektům a právě v nedávné době jeden význačný projekt zrušen byl. Sam a Max 2 měl být ukázkou, že v dnešní době může PC svět pobláznit lehce střelená kreslená adventura. Vývojářům šla práce na projektu hezky od ruky, hráči se těšili na pokračování legendární hry a novináři se nemohli dočkat až budou ve svých rukou dřímat preview verze hry. Žel bohu zasáhla vyšší mocnost a nový manažer Lucas Arts vyzbrojen kapesní kalkulačkou a šedesáti lejstry s roztodivnými grafy rozhodl jinak. Na internetu se sice zvedla vlna pobouření, na situaci to ale nic nemění. Takže sbohem Same a Maxi!

Tradičně lehce ekonomické novinkové zpravodajství doplňují informace o nově vyhlášených hrách. Takže pokud vás náhodou bleskovky na Doupěti minuli nebo jste pozapomněli, Level vám osvěží znalosti například o Rollercoaster Tycoonu 3, který se doufejme bude pyšnit něčím větším než jen třetím rozměrem, nebo návratem Sida Meiera v Pirates!. Nemalé naděje jsou také vkládány do Maxe Payna 3 a pokračování Carmageddonu. O těchto hrách však bližší informace ani Level s intergalaktickou pomocí přinést nedokázal. Lehce upadající rubrička Level´s Digest, která dříve oplývala zajímavou směsicí www stránek je tentokráte vzhledem k její multikulturnosti spíše zklamáním. Ani Guláš není co býval, přestože pohled na obálku Levelu ve stylu Bravo Girl může v mnohých vyvolat lehké pousmání.

Autorův tip: Parte Sama a Maxe 2 - víte, že petici proti zrušení podepsalo více než dvacet tisíc lidí?

Fotbaloví zabijáci

Rubrice preview dominuje postava plešatého elegána s černými rukavicemi. Ano, číslo 47 se vrací na scénu. A že jeho oddaným fanouškem není jen náš redakční vrah Kamil (nevěřili byste, jak nadával, když zjistil, že za čištění jeho elegantního obleku budou chtít od května o 17% víc) dokazuje vítězství třetího dílu v nabídce "preview na přání". To je sestaveno opět z dostupných informací na internetu a rozhovorem s designérem hry.

Přiznám se, že Pottermánie je mi celkem cizí, na druhou stranu herní Harry Potter mě celkem bavil, takže mě docela zaujaly informace o připravovaném třetím dílu příběhu kouzelnického teenagera. Dubnové preview tím ale v žádném případě nekončí. Naopak, dozvíte se také o motorkářské akci Axle Rage, upírce BloodRayne 2 anebo jak se hraje TOCA Race Driver 2. Pobavilo mě také sebevědomí dvou konkurentů na trhu s fotbalovými manažery - nedávno rozešlých Sports Interactive a Eidosu. Jelikož nenašli společnou řeč, rozhodli se vydat se každý svou cestou. Hry zatím vypadají docela podobně, takže bude velice zajímavé sledovat, kdo se bude smát naposled. Zatím totiž samochválou hýří oba protivníci.

Ve stodvanáctém Levelu se také nachází rozhovor s hlavním designerem hry Cold War a povídání s belgickým týmem Larian Studios, které stojí za nedávno odloženým RPG Beyond Divinity (a také jeho předchůdcem.

Autorův tip: TOCA Race Driver 2 - Gran Turismo na PC?

Same, kde se zase schováváš?

Matematicky řečeno 3x9. Tři hry si v dubnovém čísle odnesly devítkové hodnocení a po pravdě řečeno sám nevím, kterou začít. Koneckonců vyberte si sami, jestli dáte přednost charismatickému Samu Fisherovi v jeho stealth dobrodružstvích nebo si dáte radši dovolenou na tropických ostrovech ve Far Cry. Třetí možností je vzít si od každého trochu a vydat se do světa bezbřehého akčního zabíjení v Unreal Tournamentu 2004.

Hned po těchto chválou oplývajících recenzích následuje debakl v podobě 5,5 bodů Breedovi, který se spíše než Halo-killerem stal zabijákem sám sobě. Myslím, že už je jasné, proč tvůrci hledají pro své další projekty nového vydavatele.:-) Překvapuje i hodnocení Gangland, i když tentokrát v opačném směru. Přesto že kombinace několika žánrů najednou většinou dobře nedopadají, tentokrát si odnesla od jinak přísného Wolfa dokonce osmičku. Špatně nedopadli ani Battle Mages (7,0) anebo Knights of The Temple (7,1).

Autorův tip: Splinter Cell: Pandora Tomorrow - plížení v temných uličkách, infarktové situace při kontaktu se strážemi a sexy termovize - vítej zpět, Same

Recenze XXS

Co tu máme dál? Tradičně několik pidirecenzí. Nejprve šest budgetů (nejzajímavější z nich je bleskurychlá sleva FPS Firestarter na 299 Kč), stránečka o hrách na mobily/hybridy (N- Gage) a další A4 šumavských lesů věnovaná multiplayeru Battlefieldu Vietnam. Hardware je tentokrát převážně biologického původu, ale snad si v testu dvou optických hlodavců vyberete. Kultura je klasicky čtyřstránková a po ní už nezbývá než vzdát hold Lemmingsům v povedeném retru a zapřemýšlet v úvaze o potřebnosti či nepotřebnosti licencovaných enginů, AI a kdovíčehoještě.

DVD

Dubnový licencovaný Level samozřejmě opět disponuje více než 8 GB DVD přílohou. Jejím tahákem je bezesporu povedené 3D akční RPG Revenant kompletně v češtině. Vyzkoušet si ale můžete i dvě z devítkových her čísla - Far Cry i Splinter Celll: Pandora Tomorrow a mnohé další tituly v příslušných demoverzích. Nechybí ani velice povedená Level TV a pokud budete mít náladu, bezmála desítka plných her od českých autorů.

Kompletní obsah DVD i časopisu jako obvykle najdete v druhé kapitole článku.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A