Level 115 – Nastražte uši a upadnete do Tra(i)nzu

Navzdory zachovanému formátu aktuální číslo Levelu neotestuje pouze váš zrak. Tentokrát se dočkají i vaše herní ouška a to nejen díky jedinečnému článku o herní hudbě, ale také speciálnímu CD s nejzajímavějšími herními melodiemi. Dočkáte se ale také recenzí Thiefa 3, Ground Control 2 či Warlords Battlecry 3. A aby se vám mezi herními světy dobře cestovalo, je tu kompletní verze Trainz.
Level 115 – Nastražte uši a upadnete do Tra(i)nzu
Seznam kapitol
  1. Level 115
  2. Kompletní obsah časopisu a CD/DVD

Možná to po prvotním polaskání červencovým číslem Levelu nepoznáte, ale vězte, že tentokrát to bude trochu jiné. Při vší úctě ke Garrettovi a jeho třetímu dobrodružství v prvním prázdninovém vydání Levelu recenze prim nehrají. A nejsou to ani dva povedené rozhovory se zajímavými osobnostmi herní branže, ba ani novinková rubrika s rozmanitým přídavkem v podobě směsice preview a prvních dojmů. 115. číslo nejprodávanějšího magazínu u nás se nese ve znamení velkého tématického článku o hudbě v počítačových hrách, a proto nelze začít ničím jiným než právě pohledem na 14 stránek, na kterých se toto originální dílko rozkládá.

Postupně v něm projdete hudebním pravěkem, kdy veškeré ozvučení obstarávalo jedno jediné charakteristické pípnutí přes památné osmibity, Amiga éru až po současnou scénu, která řeší spor mezi zastánci klasických a experimentátorských skladeb. Autoři článku nezapomněli zmínit i zajímavé historické milníky spojené s hudebním doprovodem, stejně jako památné hry. No a ke slovu se dostali samozřejmě i ti z nejpovolanějších, samotní skladatelé. Mimo jiné i Vladimír Šimůnek, který skládal hudbu pro Mafii. Ta byla mimochodem přijata více než kladně. Důkazem je její přítomnost na speciálním koncertu herní hudby loni v Lipsku.

Stále ale ještě nejsme na konci. Na DVD se nachází několik krátkých dokumentů o tvorbě hudby a zlatým hřebem večera je přiložené bonusové audio CD s výběrem 18 skladeb ze všech herních žánrů, o nichž si můžete přečíst také v článku. Sláva dvojímu zážitku.

Autorův tip: Udělejte si čas, pusťte si Audio CD a společně s autory článku projděte bohatou historií herní hudby.

A co nového?

Nelze se ale jenom dívat do historie, novinková rubrika je jako vždy plná informací o hrách, které na svoji šanci zapsat se do pamětí hráčů ještě čekají. Bard´s Tale díky svému legendárnímu předchůdci není zrovna správný příklad, každopádně i toto RPG se bude muset utkat s chutěmi a v tomto speciálním případě i s nostalgií hráčů.

To slovenské Mayhem Studio podobné problémy netrápí. Za svou poměrně krátkou dobu trvání žádný herní kolos nevytvořili, nicméně pomalu a jistě k tomuto cíli postupují. Uvidíme, jestli se dvojice Neverend a Shadow Vault ukáží býti pevnými stupínky v cestě za slávou. Podobnou cestou si už prošli brněnští Plastic Reality Technologies a všichni věří, že po vlažném přijetí předchozího projektu Korea: Forgotten Conflict, bude právě jejich další dílko, El Matador, hrou, která zaujme věčně nespokojené herní novináře a také širokou veřejnost. Zasazení příběhu do Kolumbie, ráje drogových gangů, a prezentovaný 3D engine zatím těmto přáním rozhodně neodporuje.

Strategická série Casar-Pharaoh-Zeus-Emperor nebyla vůbec špatná a tisíce jejích fanoušků po celém světě toho jsou jasným důkazem. Proto se partička vývojářů, kteří na hrách pracovali, rozhodla se k tomuto tématu vrátit v nové hře Chlidren of The Nile. Poprvé v 3D engine, bez podpory Sierry a jejich SimCity podobnému konceptu. Jak to dopadne, uvidíme letos na Vánoce.

Autorův tip: El Matador – boj proti drogové mafii je třeba podporovat i na stránkách herního periodika

Ochutnávka Richarda Burnse a dalších

Preview na přání je tentokrát poměrně překvapivě Richard Burns Rally. Rozhodně velice očekávaná hra, bude však zajímavé sledovat, jestli u ní hráči vydrží i poté, co se ukáže, že se opravdu jedná o hard-core simulátor, v němž není problém dostat smyk i na rovné silnici.

To Black and White 2 by měl být o hodně přístupnější. Tři roky vývoje by se podle slov tvůrců neměly odrazit jen na grafickém zpracování, ale hlavně na hratelnosti. Vše bude údajně božštější než předtím a vy se budete moci soustředit na důležitější věci než sekání dřeva na stavbu obytných domů pro své poddané. Například na boj, na kterém bude díky přítomnosti velkých armád mnohem více záležet.

I hráči si potřebují čas od času od boje oddychnout. Právě proto je tu Rollercoaster Tycoon 3 s premiérovým zařazením sandbox módu, v němž si můžete stavě jen tak pro radost. Největší novinkou ale bude samozřejmě přítomnost 3D enginu, v němž si budete moci celý svůj zábavní park projít a všechny atrakce vyzkoušet.

Autorův tip: Richard Burns Rally – vydržíte až do cíle?

Garrett a jeho chlapci

Nejočekávanějším kouskem ze zástupu recenzovaných her byl bezesporu třetí díl dobrodružství zlodějíčka Garretta. Velké obavy plynoucí z možného zjednodušení hry se naštěstí nenaplnily, nicméně i přesto si hra vyšší hodnocení než 8,5 neodnesla. Mnohem lépe na tom byla 3D strategie Ground Control 2 se slušivým 9,1 bodem. Důstojnou osmičkovou úroveň si zachovaly i další tituly – strategie Warlords Battlecry 3, horor The Suffering a nakonec i multiplayerová akce z prostředí džungle Joint Operations.

Tím ale výčet nezapomenutelných červencových her končí. Hamsterball je sice zajímavým úletem, nicméně Half-Life 2 na trůně nejočekávanějších her asi nevystřídá a totéž se dá říct o nepovedené odpovědi na Stronghold, Besiegeru, stejně jako o fiasku s názvem Söldner.

Autorův tip: Thief 3 – do třetice všeho zlodějského

Nezbytný ocásek

Tradiční pohled do světa stále více se rozmáhajícího progamingu otevírá další část časopisu. V ní se mimo jiné dozvíte také o tom, jaký je multiplayer pekelného Painkillera. Na své si přijdou i fanoušci hardwaru, tentokrát však opět musí vzít za povděk klasickou technickou všehochutí počínaje levným DVD rekordérem a zvukovými kartami konče.

Pokud máte občas chuť zanadávat si nad neoriginalitou současných her, možná v úvaze o originalitě her, pochopíte, proč dnes nemohou vznikat revoluční hry typu Civilizace (jíž je věnována speciální stránka).

DVD

I když hlavní příval E3 trailerů pokrylo červové číslo, přesto i tento měsíc je rozhodně na co se dívat. Třeba na epické bitvy v Rome: Total War nebo na přílohy tématického článku. Plnou hrou je tentokráte vlakový simulátor Trainz kompletně v češtině. Více už v tradiční druhé kapitole s kompletním obsahem CD/DVD i celého časopisu.

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA