Level 125 - Tohle je hardcore

Jste hardcore? Nevíte, co to znamená? V dubnovém čísle časopisu Level se dočtete nejen tohle, ale naleznete zde i recenze na Empire Earth 2, Lego Star Wars, datadisk k Doom 3 a mnohé další. K tomu se na vás chystá pojednání o technologiích budoucnosti a přepočet fps na naši běžnou měnu.
Level 125 - Tohle je hardcore
Seznam kapitol
  1. Hardcore hráči vpřed
  2. Obsah Level 125 včetně příloh

Hned z obálky je jasné, která že hra by měla být hitem čísla. Stalo se tomu však tak? O tom se dozvíme až později, začneme pěkně od úvodníku. Že se nám přemnožili hráči World of Warcraft je jasné i slepému, stejně však se vždy na toto téma najde vtipná glosa. Pak už se přes obsah a varování na viry v mobilním telefonu dostáváme ke hrám budoucím.

Začínáme pěkně zostra a navíc na domácí scéně. Illusion Softworks totiž mají na dohled nepřítele v nové taktické akci Enemy in Sight. Pokud toužíte po něčem klidnějším, tak vás jistě potěší, že tvůrci Spellforce opustili tvorbu datadisků a chystají se k novému dílu s podtitulem Blend of Perfection. Aby nebylo různých pokračování málo, přidává se TOCA Race Driver 3, Black and White 2, Tomb Raider: Legend a vrcholem všeho je datadisk k pokračování The Sims 2: Nightlife. Pokud je vám na zvracení ze všech těch pokračování, tak se ani nedívejte na Total Overdose. Ne, že by se jednalo o další díl něčeho, ale drogové prostředí vás může vyvézt z křehké rovnováhy. A když už ne to, tak brutálně rychlá jízda v Juiced dílo dokončí.

Náš tip: Říkejte si, že jsem patriot, ale Enemy In Sight bude pecka

Už jsem zmiňoval, že se dozvíte, co je hardcore. Hardcore je přístup ke hraní her, který si může dovolit jen výjimečně silný a odolný jedinec. Vytvoříte si totiž vlastní morální kodex jak hrát a budete se jím řídit. Žádná pomoc, nejtěžší obtížnost, vše splněno alespoň na 110 %. Pokud si myslíte, že takovíto šílenci neexistují, přesvědčí vás o opaku rozhovor s Andrejem Anstasovem.

I v sekci preview se vrátíme do herního pravěku, kde nebylo žádné pomoci. Ale v jiném smyslu. Jedním z nejoblíbenějších žánrů byly adventury a hned na tři z nich narazíte. Teda jedinou čistokrevnou by měla být hra Fahrenheit. V Dreamfall: The Longest Journey se vám již dostane nějaké té akce navíc a zařadit mezi adventury Boiling Point: Road to Hell je od tvůrců této hry poměrně troufalý krok.

Náš tip: Trocha akce nikoho nezabije a tak to vyhrává zlatá střední cesta v podobě Dreamfall

A pak už se vesele vrháme do minulosti, přítomnosti i budoucnosti, to vše v Empire Earth 2. A nebo je lepší zůstat pevně na zemi a podívat se, jak s nekalými živly zatočí SWAT 4. Pokud vám ale ovládání celé úderné jednotky přijde obtížné, jistě si vystačíte se Samem. Sam je totiž Fisher a ještě k tomu hlavní hrdina Tom Clancy`s Splinter Cell: Chaos Theory. A nebo budeme bojovat přímo proti pekelníkům v datadisku Doom 3: Ressurection of Evil?

Zprava dobrý, zleva tanky, to asi bude nějaká strategie a taky že jo. Act of War: Direct action je dokonce strategií kvalitní. To se ale nedá tvrdit v žádném směru o Driv3r. Rychle si raději spravíme chuť u Lego Star Wars, což je sice Lego, ale neskutečně kvalitní. Pokud místo fikce myslíte na minulost, tak vám možná sedne zase Brothers in Arms. A pokud je i tohle stále moc blízko, můžete se vrátit až do Napoleonských válek v druhém díle strategie Cossacks. A nebo byste se raději podívali do Japonska za Sudeki? Máme tu také nabídku věcí budoucích z rukou Project Snowblind, což má být volné pokračování série Deus Ex.

Náš tip: Fisher, Sam Fisher

A už se na nás žene nastavovaná kaše, tentokráte pro Wolfenstein: Enemy Territory. K tomu přidáme multiplayer pro Splinter Cell a máme dohráno. Pak se na nás vrhají jen kusy železa všelikého, k počítači užitečného. Zachtělo se vám přenosného LCD, Flash klíčenky na otisk prstu, nebo Saphire X800XL? Klidně můžete zjistit i něco o Nintendo DS a nebo nahlédnout do technické budoucnosti. A pokud nevíte, která karta má nejlepší poměr cena:výkon, tak to zde také najdete. A pak už zbývají jen vzpomínky na minulost a nostalgie u hry X-Wing.

V další kapitole najdete obsah i s přílohami


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace