Level 131 – vsaďte si taky na svého vojáka

Tenhle měsíc poteče krev! Alespoň v rámci sto jedenatřicátého vydání časopisu Level určitě. Hmatatelným důkazem je hned samotná obálka, jak jinak – zbarvená do ruda. Čistírny však mohou zůstat v klidu, neboť si krví potříštíte pouze virtuální klopě.
Level 131 – vsaďte si taky na svého vojáka
Seznam kapitol
  1. Obsah časopisu
  2. Kompletní obsah Level 131 včetně přílohy

Říjnové číslo herního magazínu Level je plné překvapení. První na čtenáře vybafne hned na první stránce: kancelářská krysa Draken vyrazila asi po třech letech na první dovolenou. Ptáte se kam? Rovnou na biblickou horu Ararat. Nechybí dokonce ani důkaz v podobě fotky. Nepřítomnost šéfredaktora se na obsahu ovšem vůbec neprojevila, ba co více – Level 131 se může pyšnit hned několika tituly třídy A+.

První část si pro sebe klasicky ukrojily novinky. Těm tentokrát vévodí především dvojstránka trefně nazvaná Hry z pupku Evropy. Jak již název napovídá, představovány jsou hry z našich luhů a hájů. Můžete se dočíst o vojenské akci Enemy in Sight, Operation Flashpoint 2, Armed Assault (oboje, jak jinak, taktéž hry z vojenského prostředí), Mutantovi (za povšimnutí stojí hlavně kolonka „příbuzní“) a především nadějné akční střílečce Voodoo Nights. Na další stránce se vyhřívá pokračování legendárního Drivera. K novince s podtitulem Parallel Lines je ovšem třeba přihlížet střízlivěji než v případě třetího pokračování; určitě si doteď všichni vzpomínáte na fiasko s recenzemi, které nepřesahovali šedesát procent...

Náš tip: Gothic 3. Svět Oblivionu, to je jistota

Ještě než se vrhneme na preview rubriku, musíme se zastavit u tématu. Staré klasiky v novém kabátku – nic víc netřeba dodávat. Na rovných deseti stranách se můžete seznámit se všemi myslitelnými i nemyslitelnými remaky starých klasik. Článek je však spíše nostalgickou vzpomínkou na doby dávno minulé a nevratné. Dobrou polovinu jeho rozsahu totiž zabírá kapitola Remaky, které bychom si chtěli zahrát“.

Náš tip: Tetris. To je klasika, která nikdy nezestárne.

Na dalších stránkách je pozornost směrována přesně opačným směrem – do budoucnosti. Jako první si pozornost snaží získat nový díl ze série Prince of Persia s podtitulem The Two Thrones. Toho následuje české UFO: Aftershock, zajímavě vypadá též Paradise, což je adventura od tvůrců povedené Syberie. Na posledním místě se vyhřívá The Reunion X3.

Náš tip: Rozhovor s Tamásem Daubnerem z Digital Reality.

Většina nedočkavců však předchozí stránky jen bleskově prolistovala, aby se dostala přímo k tomu hlavnímu – recenzím. Ty nemůže začít nikdo jiný než očekávaná střílečka Bet on Soldier, která se vydařila snad ještě nad očekávání; osmičkové hodnocení je toho jasným důkazem. O stránku dále je situace ještě růžovější. Zlatá hvězda, devítka... to nemůže být nikdo jiný než Peter Molyneux a Fable: The Lost Chapters! Všechna nadšená preview měla tentokrát pravdu: Fable dosahuje svými kvalitami výšin nebeských a v případě, že jej zkusíte, nenechá na vás nitku suchou. Dost už RPG, přejděme radši přímo na vietnamská bojiště. Druhé pokračování českého Vietcongu si odneslo sedmičku a pro recenzenta je mírným zklamáním. Hra prý trpí několika nedostatky; především neoptimalizací enginu a nevyváženou umělou inteligencí.

Otočením další stránky se ještě stále nedostáváme k titulům nižší třídy. Stačí říct jediný název a obrázek si uděláte sami: Fahrenheit. Osmičkové hodnocení sice neodpovídá slovům o největším převratu v dějinách her, i tak ale byla novinka, označovaná za „interaktivní drama“, nazvána „pravděpodobně nejlepší hrou tohoto roku“. Už to sice začíná být mírně trapné, ale konec skvělých her je pořád v nedohlednu. Cold War, Brothers in Arms Earned in Blood a Myst V spolu s Black and White 2 jsou toho důkazem.

Náš tip: Chameleon. Nová československá hra si sice vykoledovala „jen“ šestkové hodnocení, ale za pokus určitě stojí...

Po přeskočení několika (desítek) stran recenzí nemůže přijít nic jiného než prodloužená. Tentokrát kupodivu nevěnovaná některému z horkých hitů, ale stařičkému Deus Exu. Chybět nemůže ani freeware, mobilní hry a stránka věnovaná Nintendu DS a PSP. Hardware se tentokrát věnuje budoucnosti, konkrétně tomu, jak se bude vypalovat laserem. Do sítnice. Přes pár testů hardwarových a softwarových libůstek se dostaneme až ke kultuře, z níž stojí za zmínku hlavně DVD edice Červeného trpaslíka, která začala nedávno vycházet. Potom už jen dopisy, obsah DVD přílohy (plnou hrou se protentokrát stala výborná česká adventura Posel Smrti) a potom už hurá na úvahy a Making of B&W....


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |