Level 136: S Kmotrem dočerna

Z aktuálního Levelu na čtenáře nekouká žádná svlečená kráska, jak tomu bylo posledně. Dokonce ani borec s nabitou flintou a ostřížím zrakem. Hvězdou je stařičký chlapík s motýlkem, červenou růží na klopě a svítivě bílou košilí. To však neznamená, že bychom z něj neměli mít strach. Naopak – je to totiž sám velký kmotr!
Level 136: S Kmotrem dočerna
Seznam kapitol
  1. LEVEL 136 krok za krokem
  2. Detailní obsah včetně DVD přílohy

Co dnes hýbe světem? Online hry, jak jinak. Přesvědčí vás o tom mimo jiné úvodník šéfredaktora Ondřeje Průši, který si stěžuje nejen na pohlcující schopnost online světů, ale zároveň připouští, že mají i dobrý vliv – že třeba ve World of Warcraft si člověk pokecá víc než v hospodě a navíc se může pořádně napít i u monitoru. Poslední šéfredaktorova slova ale naznačují, že se aktuální číslo magazínu Level v online stylu neodehrává ani náhodou. Ve středu zájmu je totiž offline fenomén Godfather, jehož motiv se protlačil až na obálku...

Po nezbytném obsahu a proslovech tří kolegů redakce přichází na řadu první z pravidelných rubrik – novinky. Přehlídku nadějných & nedávno ohlášených začíná nové pokračování série Medal of Honor s podtitulem Airbone, které si – alespoň co se novinek týče – pro sebe ukouslo neuvěřitelné tři stránky. Další půlstránku zdobí Zatracenci, připravovaný projekt tuzemského týmu Future Games známého pro svá adventurní dílka v čele s Poslem smrti. Různorodost prezentovaných her se projevuje i na dalších řádcích: po střílečce a adventuře si můžete přečíst o strategické bombě Medieval 2: Total War, RPGčku Word of Chaos či vesmírné akci Star Trek: Legacy.

Otočením dalšího listu se dostanete k strategii Rise of Nations: Rise of Legends, adventuře s prapodivným názvem Esperience 112 a střílečce Rouge Trooper. Nikoliv náhodou jsou tituly uspořádány zrovna takto – pozorní čtenáři si jistě všimli, že ve stejném pořadí se představily také první tři tituly v rubrice (jen v opačném pořadí). Konec novinek si potom mezi sebe rozdělila trojice titulů: Age of Conan: Hyborian Adventures (bez nějaké té onlinovky by to nešlo), Defcon (další parádička od tvůrců božské Darwinie!) a stránku si vykoledovala také kauza S.T.A.L.K.E.R. A tím zazvonil zvonec a představování připravovaných her je konec. Ne však novinkové rubriky jako takové – ta ještě pokračuje několika menšími články ze světa herního byznysu.

Náš tip: S Darwini nás namlsali, teď chystají Defcon. Řeč je o Introversion Software a doufejme, že ani tentokrát Britové nezklamou!

Po novinkách pravidelné čtenáře žádné překvapení nečeká – následuje téma, tentokrát se zabývající fenoménem Might & Magic. Pavel Dobrovský jej na rovných deseti stranách rozebral do posledního puntíku a navrch přidal řadu zajímavých tabulek a dokonce rozhovor.

Další zastávkou na jízdě sto šestatřicátým Levelem je preview rubrika. Ta tentokrát obsahuje sedm článků, mezi nimiž asi až na jednu výjimku najdeme samé hity z první ligy. Jako první se představí nové pokračování zabijácké série Hitman s podtitulem Blood Money, další tři stránky si pro sebe vybojovala Lara Croft a její nové dobrodružství nazvané Tomb Raider: Legend. Onlinová akce ze světa Quake jménem Enemy Territory sice v konkurenci získala pouze dvě strany, to jí však nic neubírá na atraktivitě. Obdobně je na tom parádně vypadající RPGčko Titan Quest, na němž se podílí skupinka známých vývojářů sdružená pod společností Iron Lore. Série Commandos se těší z nového přírůstku s podtitulem Strike Force, který slibuje změnu žánru. Jak se zdá z obsáhlého preview, sérii převod do FPS hávu prospěl. Stejně jsou na tom Dungeons & Dragons Online, což je – jak již z názvu vyplývá – onlinovka z populárního ze světa D&D. Na posledním místě v rubrice si hoví sympatická adventura Tanguska.

Náš tip: Hitman Blood Money. Máme rádi násilí!

Po klasickém profilu, do jehož horkého křesla usedl Chris Taylor, přichází na řadu to nejočekávanější – recenze. V řeči čísel na vás čeká rovný tucet her. Musíme být ale konkrétní: jako první přijde na řadu dlouho očekávaný Godfather (8/10), těsně následovaný datadiskem Open for Business pro The Sims 2, který si vykoledoval také osmičku. O něco hůře si stojí Vivisector s pětkou a nový díl Duhové Šestky s podtitulem Lockdown (dělá část svému názvu a odnáší si šestku). Příjemným překvapením je Thayers Quest, který i přes šestkové hodnocení recenzent vesměs chválí a doporučuje. Stejně je tomu i u První světové války, což je povedená strategie z dílen Dark Foxu (hodnocení 6/10) a sedmičkou oceněného titulu MX vs. ATV Unleashed.

S blížícím se koncem recenzí logicky klesá také kvalita titulů, které se postavily pod palbu kritiky. Důkazem je Super Stunt Spectatular s rekordní známkou 1/10 a 25 To Life jen s chlub větší – 3/10. Trojku si odnáší také Torino 2006.

Náš tip: Kmotr. Prý je skvělý a určitě si na něj uděláme čas!

V recenzi multiplayeru si můžete přečíst o 25 To Life a Age of Empires 3, Michal Křivský zase představuje trojici mobilních her – Tibiame Gold (6/10), Sloha Wing 2 (8/10), Juiced (8/10). NDS rubrika představuje povedenou a osmičkou oceněnou hru Sonic Rush. Následuje sekce Lidová tvořivost, kde najdete aktuální mapy a jiné přídavky pro všechny možné tituly, freewarovky a třeba i nedávno vydané a ke sažení zadarmo uvolněné pokračování série Trackmania s podtitulem Nations.

Hardware kromě novinek představuje grafické karty roku 2006, pár zajímavých softwarů, Lego Mindstorms NXT, grafickou kartu X1900 XTX nebo třeba klávesnici Microsoft Natural Ergonomic Keybord 4000. Přes kulturu a dopisy se potom dostanete ke komentářům Dana Vávry a Michala Rybky a pak...? Pak se uvidíme za měsíc, milí čtenáři.

V další kapitole najdete obsah časopisu i jeho DVD přílohy.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |