Level 137: Herní Velikonoce

Máte rádi vajíčka? Natvrdo? Naměkko? A co takhle na Velikonoce? Pokud vás už nebaví čekat na duben, určitě se vám zalíbí aktuální číslo Levelu. To se totiž velikonočními vajíčky a překvapeními, která jsou v nich ukryta, zabývá.
Level 137: Herní Velikonoce
Seznam kapitol
  1. Level 137 krok za krokem
  2. Podrobný obsah

 „Volám dost líbivých obálek s komerčními kráskami vyzývavě odhalujícími plochá opálená bříška!“ napsal šéfredaktor Ondřej Průša ve svém úvodníku. A dokonale vystihl obálku sto sedmatřicátého Levelu. Číslo je to skutečně zajímavé a nevšední, stačí letmý pohled na zmíněnou obálku…

Obal je sice fajn, ale důležité je to, co se skrývá uvnitř. Už první pohled do novinkové rubriky naznačuje, že jsou jakékoliv obavy zbytečné. Na šesté stránce se totiž představuje pokračování výtečné akce Halo, které již vyšlo na Xboxu, kde stihlo nasbírat nespočet maximálních známek, a nyní konečně míří na PC. O stránku dále najdete také druhý díl vcelku povedené akce, tentokrát ovšem bez střílení a v hlavní roli s nablýskanými auťáky. Řeč je o Flatout 2. Ani opodál představovaný titul na tom není jinak: také jde o druhý díl podařené akce. Tahle se jmenuje Lego Star Wars a nese podtitul The Original Trilogy. Ani tím však není konec zaběhnutým sériím, případně jejich prvním pokračováním. Dokazuje to čtvrtý díl ze série Resident Evil, další epizoda adventury Bone, třetí Devil May Cry či pokračování True Crime: Streets of L.A., ve kterém se hráči dostanou do New Yorku… Nouze však není ani o zcela nové tituly. Multiplayerová FPS Warpath a český Alpha Prime spolu se Star Trek Online jsou toho zářným důkazem.

Náš tip: Halo 2. Určitě nezklame!

Po novinkách nemůže být na řadě nic jiného než téma čísla. Jeho název (Herní velikonoce) vám sice moc neprozradí, ale můžete si být jisti, že na osmi stránkách tématu zasvěcených najdete opravdu mnoho zajímavého. Nejde totiž ani tak o sbírání vajíček, jako jejich význam v přeneseném slova smyslu. Jako Easter Eggs bývají označována různá skrytá tajemství, která odkrývají nový obsah ve hře.

Preview rubriku tradičně načíná preview na přání. Čtenáři si tento měsíc vybrali strategický skvost jménem Rise & Fall: Civilizations at War. Článek se nese v čistě pozitivním duchu a dokonce se v něm nešetří ani superlativy. A není se čemu divit, když mají tuto RTS na svědomí tvůrci takových skvostů jako Empire Earth či Empires: Dawn of the Modern World. Stratégy potěší jistě i další preview, které si bere na paškál pokračování povedené RTSky Rise of Nations s podtitulem Rise of Legends. Podle prvních informací a dojmů to vypadá na skutečně parádní kousek po všech stránkách. V dalším preview si na své přijdou pro změnu příznivci stříleček. Level vyzpovídal vývojáře z Human Head Studios, kteří již finišují práce na svém atraktivním dítku Prey (nikoliv náhodou se její motiv probojoval až na obálku). Dojmy z prezentace Guild War: Factions se jistě budou líbit všem milovníkům MMO her.

Náš tip: Prey. Prej už je hotovej, těšíme se na něj.

Za normálních okolností by teď následoval odstaveček začínající větičkou o rozhovoru (do horkého křesla tentokrát usedl Martin E. Cirulis se studia Kerberos Productions) a výčet recenzí. Jak již naznačila předchozí slova, profil vývojáře nechybí ani tentokrát, jenže hned za ním nenásledují očekávané recenze. Čtyři stránky si pro sebe ukousla anketa o Hře roku 2005, konkrétně její vyhlášení. Kdo vyhrál? Čtenáři „nečekaně“ zvolili Grand Theft Auto: San Andreas. Mimochodem – ještě po anketě následuje rozhovor / preview o nadějné akci Bad Day L.A. Ukázkový příklad toho, jak může redakční šotek zařádit. Podle obsahu je totiž toto preview na čtyřiapadesáté straně, stejně jako profil Martina Cirulise… Stránky se pomíchaly, sekce preview byla mírně narušena výsledky ankety. :-)

Spolu s 58. stranou na řadu konečně přicházejí recenze. A začínají pěkně zostra – osmičkovými strategiemi Battle for Middle-Earth 2 a Star Wars: Empire at War. Na chlup stejné hodnocení si odnáší sprejer Marc Ecko se svým Getting Up: Contents Under Pressure, Toca Race Driver 3 i datadisk pro akci SWAT 4 nesoucí podtitul The Stetchkov Syndicate. V těsném závěsu je dvojice adventur v čele se sedmičkovou Ankh a jen o bod hůře hodnocenou Keepsake.V sestupné tendenci můžeme pokračovat například s datadiskem The Settlers: Heritage of Kings – Legends (5/10) či přídavkem The Art of Supremacy (5/10) pro Empire Earth 2. Tycoon City: New York si vykoledoval hodnocení 4/10, stejně jako nový Tony Hawk, jen o něco hůře dopadla závodní akce Crashday (3/10), L.A. Rush (3/10) a střílečka The Regiment (také dostala 3/10). Že by v tomto čísle nepadla žádná devítka? Ale ano, padla… dostala ji výtečná vesmírná tahová strategie Galactic Civilizations 2: Dread Lords.

Náš tip: Getting Up: Contents Under Pressure. Staňte se sprejerem snadno a rychle.

Chybět samozřejmě nemohou multiplayerové recenze (Rainbow Six: Lockdown a SW: Empire at War), stejně jako rubrika javovek, kde Michal Křivský zrecenzoval Battlestar Galactica (8/10), Warhammer 40 000: Space Hulk (7/10) a aktuální Football Manager 2006 (7/10). Sekce Lidové tvořivosti tradičně rozebírá novinky na mód-scéně a freewarové tituly. Hardware nabízí důkladný rozbor zvukových karet, test bezdrátových klávesnic a povedený článek o odlehčené verzi Nintenda DS. Kultura se drží v klasických kolejích a přináší recenze nejnovějších filmů, DVD a hudebních titulů.Potom přichází na řadu dopisy, dvojstránka věnovaná názorům redakce a Jámě pekel Dana Vávry a… to už je všechno, milí čtenáři. Příští číslo se na stánky dostane za měsíc.

V další kapitole najdete podrobný obsah včetně DVD přílohy.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |