Level 139: Hrdinové ve zlatě

Při pohledu na obálku aktuálního čísla magazínu Level musí být všem jasné, co se skrývá uvnitř. Pátý díl strategie Heroes of Might and Magic si vybojoval jak obrázek na obálce, tak nadšeneckou recenzi plnou superlativů a téměř maximální hodnocení... Není však sám – nový Level toho nabízí mnohem víc.
Level 139: Hrdinové ve zlatě
Seznam kapitol
  1. LEVEL 139 krok za krokem
  2. Podrobný obsah a DVD

Electronic Entertainment Expo je již za námi, aktuální Level se na něj ale teprve připravuje. Dokazuje to jednak úvodník, ve kterém Ondřej Průša kromě příprav na cestu do LA upozorňuje také na přítomnost filmu Immortal na DVD, a druhak sloupky ostatních členů redakce... pojednávající – jak jinak – opět o cestě do herní Mekky.

Novinkovou sekci nemůže načnou nikdo jiný než strategie Tiberium Wars. Pokud jste o ní nikdy neslyšeli, nevěšte hlavu – hra je ohlášena teprve krátce. Určitě jste ale slyšeli o jejích předchůdcích. Aby taky ne: jde o třetí díl populární série Command & Conquer. Obdobně je tomu i v případě Near Death Investigation, což je pro změnu pokračování staré známé Alone in the Dark. Silverfall je oproti tomu zcela novým titulem – třebaže se výrazně inspiruje u Dungeon Siege. Slovenský Elveon pro změnu překvapí grafikou a příběhem, stejně jako Kingdom Under Fire: Circle of Doom... A Bioshock, nástupce legendárního Systém Shocku? Škoda mluvit – ten vypadá nadějně v každičkém směru. To samé můžeme říct i o třetím pokračování válečné FPS Brothers in Arms.

Náš tip: Bioshock. Jasná volba, jasná pecka. Nepochybujeme!

Po novinkách nemůže následovat nic jiného než téma, tentokrát zabývající se rekordy ze světa her. Na celkem devíti stránkách se můžete dozvědět řadu pikantností jak z perspektivy hráče, tak zajímavostí ze světa byznysu. Víte kupříkladu, kolik je nejstarší ženě hrající hry? Kolik stála nejdražší herní reklama? A jak velký je největší Tetris na světě?

Preview rubrika obsahuje opravdovou lahůdku – pětistránkovou reportáž redaktora turecké redakce Levelu, který se vydal do Německa, aby vyzpovídal krajany z Cryteku a vyloudil z nich informace o jejich nové hře Crysis. Pozadu nezůstává ani datadisk pro The Movies, který ponese podtitul Stunts & Effects a o němž se můžete z detailního rozhovoru dozvědět vše potřebné. Budovatelská strategie Glory of the Roman Empire se zase představí v prvních dojmech, stejně jako dinousaři v Paraworld.

Náš tip: Crysis. Far Cry nás lehce načal, Crysis nás definitivně oddělá!

A teď už se pojďme věnovat tomu hlavnímu, co zajímá všechny čtenáře herních časopisů v první řadě – recenzím. Jako první se pod palbu kritiky (lépe řečeno chvály) dostane pátý díl slavných Heroes of Might and Magic, který si vykoledoval devítku a zlatou hvězdu. Dreamfall si sice odnesl jen sedmičku, recenzent si jej však také vesměs pouze vychvaloval. Hitovka Condemned: Criminal Origins získala o bod vyšší známku...čtení její recenze však moc nedoporučujeme, ještě by se vám zalíbila a mohli byste skončit vyděšení a otlučení, stejně jako recenzent. :-)

Pokračování povedené strategie Desperados se také povedlo na výtečnou, což dokazuje osmičkové hodnocení. Nový Ghost Recon si odnáší sedmičku, druhý díl Spellforce další osmičku, FIFA World Cup sedmičku, datadisk Battle of the God pro Black & White 2 na chlup stejnou známku a Rouge Trooper pro změnu další osmičku. Blazin Angels si vyletáli rovný průměr, Noční hlídka sedmu, True Crime: New York City čtyřku. Full Spectrum Warrior: Ten Hammers si vystřílel šestku, Doba Ledová 2 sedmičku, Bone: The Great Cow Race šestku... a to by bylo z recenzí asi tak všechno. Tedy pokud nepočítáme zhodnocení multiplayeru nových Commandos a lekci online létání s Blazing Angels.

Náš tip: Rogue Trooper. Modrá je dobrá.

S blížícím se koncem časopisu přicházejí na řadu klasické rubriky. Nejdříve mobilní hry (v čele s Asterixem), Lidová tvořivost s aktuálními informacemi z mod-scény a haldou freewarovek zdarma, hardware s mnoha novinkami a velkým testem MP3 přehrávačů, pár softwarových tipů a na závěr kultura s recenzemi aktuálních DVD titulů, filmů a hudebních CDček. Chybět nemůže ani tradiční čtyřstránka s listárnou, retro a Jáma pekel Dana Vávry. Ale to už je opravdu všechno, tak zase za měsíc...

V další kapitole najdete podrobný obsah časopisu


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole