Level 149: Na bojišti budoucnosti

Co přináší poslední číslo Levelu před velkým výročím? Recenze her Supreme Commander, Runaway 2 či třeba Test Drive Unlimited. Spoustu informací o nových hrách, zajímavé téma o Paintballu a plnou verzi vydařené strategie Praetorians. Ale to pochopitelně není všechno. Takže vzhůru na to.
Level 149: Na bojišti budoucnosti
Seznam kapitol
  1. Level 149 krok za krokem
  2. Podrobný obsah

To to letí. Už i druhý nejstarší vycházející časopis o PC hrách u nás se brzy dočká svého jubilejního čísla 150. Šéfredaktor slibuje spoustu překvapení a opravdu hodnotný dárek. Slavit se ale bude až za měsíc, takže se vrhněme na číslo 149.

Novinkovou rubriku načíná Blacksite: Area 51 neboli pokračovaní poměrně zábavné FPS z prostředí mýtem opředené základny známé jako Oblast 51. Očekávaný Unreal Tournament 2007 se přejmenoval  na UT 3, zřejmě si tvůrci udělali pojistku, kdyby dlouho odkládaná hra nevyšla ještě letos. :) Každopádně se objevily nové informace, takže snad máme nějakou naději, že se vývoj pohnul trochu dopředu. Na dalších stránkách najdete informace o české hře Refusion, nově vzniklé studio Gumpanela Entertainment si ukouslo docela velké sousto, ale fandíme jim. Shivering Isles je toužebně očekávaný datadisk k Oblivionu, Universe at War zase nová strategie od tvůrců SW: Empire at Earth. Dále se dočtete třeba o Sword of the new world, Warhound či Paradise City.

Autorův tip: Refusion – mix FPS a RTS? Jsme vážně zvědaví.

Než se prolistujete k novým preview, doporučuji se zastavit u tématického článku o Paintballu. Z osobních zkušeností vím, že i takový airsoft vám nabídne neskutečně odlišný a intenzivnější zážitek než sebelepší počítačové FPS, takže i střílení barevnými kuličkami po sobě musí mít něco do sebe. Ale zpátky ke hrám. Slovenští 10tacle Studios kutí zajímavé akční RPG Elveon postavené na Unreal Engine 3 a právě této hře se věnuje preview na přání. Další si bere na mušku Tomb Raider Anniversary, což je předělávka legendárního prvního dílu zábavy s prsatou archeoložkou. Zatracence najdete v nové české adventuře od tvůrců Posla Smrti či Niburu a v preview v Levelu číslo 149. Poslední dvě nahlédnutí na budoucí hry se věnují akčňárnám Monster Madness a Left 4 Dead.

Autorův tip: Starou dobrou Laru v novém kabátě si opravdu nenecháme ujít.

Obálkový Supreme Commander načíná recenze a odnáší si solidní hodnocení (08). Zaslouženě, nové dílko Chrise Taylora se podařilo. I když tou toužebně očekávanou bombou se nakonec nestalo. Inovativní závody Test Drive Unlimited se dočkaly úspěchu už na Xboxu 360 a podařila se i konverze na PC – v Levelu za (08). Nádherně kreslená, i když herně poněkud sterilní adventura Runaway se připlazila s druhým dílem s podtitulem Želví sen. Opět nádherná podívaná a opět stejné chyby, (07) je tedy zasloužené hodnocení. Pokud máte choutky měnit dějiny, rozhodně si nenechte ujít komplexní strategii Europu Universalis 3. Další recenze Levelu 149 se věnují Fish Fillets 2, vylepšené verzi Another World, datadisku k The Sims 2 a spoustě dalším hrám, třeba předělávce legendárního Another Worldu.

Autorův tip: Máme rádi retro a Another World je vážně bomba, takže vzhůru do jiné dimenze.

Frčíme dál, multiplayerové recenze (Battlestations Midway, Europa Universalis 3), minirecenze her pro handheldy, mobily a konzole – nic z toho pochopitelně nechybí. Stejně jako rubrika Lidová tvořivost. Hardware tradičně nabízí pestrý mix informací o nejnovějším „železe“ a rubrika kultura si vzala na mušku hlavně Goyovy přízraky od Miloše Formana. Ale pochopitelně se věnuje i dalším filmům, DVD a hudbě. Závěr časopisu tradičně patří dopisům, obsahu DVD a pohledu do minulosti. A nesmí chybět ani „blog“ Dana Vávry. Jubilejní Level 150 vyjde 15. března. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A