Levné hry o prázdninách – Trainz, Europa 1400 či Restaurant Empire

vytisknout velikost písma
Zajímavé kousky vyslaly oba papírové časopisy s plnými hrami do boje s letním počasím, opalováním na plážích a vůbec časem dovolených, posuďte sami: Vláčkové šílenství Trainz CZ za 179 Kč * Strategičtí Keltští králové CZ a originální Europa 1400: The Guild rovněž pod dvě stě * A to není rozhodně vše!
Levné hry o prázdninách – Trainz, Europa 1400 či Restaurant Empire

Level 115 – železničářem snadno a rychle –180/219 Kč

Do poněkud neobvyklého herního žánru zabrousila redakce Levelu, když vybírala plnou hru na počátek prázdnin. Na výsostné místo na CD/DVD příloze se totiž dostal simulátor! Ovšem samozřejmě ne žádný klasický ultrarealistický kousek, naopak. Trainz jsou totiž spíše vláčkovištěm pro každého, komu je líto utrácet za malé modely lokomotiv nebo je už nemá ve svém domácím doupěti, kam postavit. Nabízí vyžití, jak pro laiky (se zjednodušeným ovládáním), tak fajnšmejkry, kteří mohou řídit mnohatunové kolosy přímo v kabině. To vše v češtině.

  

Trainz
Cena: 179 Kč (CD verze)
2002
Recenze: Doupě (6-8/10)

 

Score 125 – pro středověký život jaký je – 180 Kč

Originalita je mrška nevyzpytatelná. Když se jí do hry přidá málo, recenzenti i hráči prskají, jaký je to prachsprostý klon slavnějšího kolegy, velké množství zase svou nepochopitelností může mnohé odradit. Proto je důležité najít si nějakou zlatou střední cestu, což je přesně to, co se týmu 4head Studios podařilo. Vyberte si svého avatara a snažte se uspět na středověkém pracovním trhu. Staňte se obchodníkem, řemeslníkem či špiónem. A když ne vy, tak vaši potomci! To vše na pozadí historických událostí. No nezní to parádně?

   

Europa 1400: The Guild
Cena: 180 Kč
2003
Recenze: Doupě (8/10)

Score 126 – Jsou to hrdinové nebo ne? – 180 Kč

Již zdálky vidíte ten hrdý postoj a jak se k němu blížíte, vaše domněnky se potvrzují – HRDINA. Ovšem něco tu stále nehraje...tak je to on nebo ne? Inu jak se to vezme. Pokud myslíte, že jste narazili na jednoho z reků slavných Heroes of Might and Magic, bohužel nemáte pravdu, jestliže však hledáte „jen“ něco podobného, budete s Disciples, plnou hrou srpnového Score, spokojeni. Jedná se totiž o klon slavného bratříčka se stejnými principy i herním prostředím. U nás se proslavil až jeho druhý díl, ale ani jednička, soudě dle hodnocení na GameSpotu (8,3), nebyla vůbec špatná.

  


Disciples
Cena: 180 Kč (CD/DVD) verze
1999
Recenze: GameSpot (8,3)

Level 116 – Keltové na hrad!

Srpnové číslo nejprodávanějšího herního časopisu si oproti svému předchůdci vybrala mnohem klasičtější námět. Ano, ano, je tu další real-time strategie. Ač se redaktoři z pochopitelných důvodů snaží tvrdit opak, pravdou je, že se jedná o kousek nevybočující z real-timového nadprůměru. Takže jen telegraficky: Dvě armády, RPG prvky, dva režimy hry, nezávislé NPC jednotky, no a jako vždycky servírované na podnose s českou lokalizací.

  

Keltští králové: Válečný běs
Cena: 180 Kč (CD verze)
2002
Preview: Doupě 

Playman – Akční RPG aneb krev, KREV, KREFF! – 599 Kč (koupit za 509 Kč)

Pro mnohé pokořitel legendárního Diabla, pro jiné prostoduchá mlátička, do které ani nemusí zasahovat. Dungeon Siege vyvolal po svém příchodu na herní svět velké nadšení v hráčské obci. Bohužel ještě v šestinedělí u mnohých zřetelně citový vztah ke hře opadl díky značně stereotypnímu průběhu hry. Nepřátelé, nepřátelé a ještě jednou nepřátelé, jeden, dva, deset, padesát, stoosmdesátčtyři a půl, šestsetosmdesát a čtvrt hlavy. Prostě spousta nepřátel, hrozná rubačka a hodně krvavý zástupce žánru akčních RPG. To je prosím Dungeon Siege, od srpna také v edici Playman eXclusive za 599 Kč.

  

Dungeon Siege
Cena: 599 Kč
2002
Recenze: Doupě (9/10)

 

Levné drobky

  • Společnost Playman vydala v srpnu reedici úspěšné kolové strategie Heroes of Might and Magic 3. Pack HOMAM 3 Complete s oběma datadisky seženete za 299 Kč.
  • CD Projekt přesunul od eXtra Klasiky obchodnickou strategii Restaurant Empire. Nově ji v češtině pořídíte za 199 Kč.
  • Opět CD Projekt, tentokrát ve sportovní branži. Tony Hawk´s Pro Skater 4 za 499 Kč, to je nabídka ze sklonku prázdnin.
  • Zdarma plnou hru Mafia či Hidden and Dangerous 2 získáte, když si pořídíte předplatné Doupě DVD na jeden rok.
  • Playman rozšířil svou edici eXclusive o Mechwarrior 4: Vengeance. K mání je za 299 Kč.
  • Internetový obchod Doupě na Vltavě rozjel akci, prostřednictvím které každý zákazník zmiňovaného obchodu, jenž si objedná zboží za cenu vyšší než 1000 Kč (2000 Kč), obdrží zdarma jako pozornost předplatné Doupě DVD na 3 (6) měsíců.

 

Kompletní seznam prázdninových levných her

Datum Název Lokalizace Cena Kde?
1.7.2004 CDROMEK 35 Ferda: Lék pro královnu kompletní Cenega
červenec Trainz CZ kompletní 179/219 Kč Level
červenec Europa 1400: The Guild titulky 180 Kč Score
červenec Restaurant Empire titulky 199 Kč CD Projekt
30.7.2004 MECHMINDS manuál Cenega
srpen Keltští králové kompletní 179/219 Kč Level
srpen Disciples titulky 180 Kč Score
srpen Heroes of Might and Magic 3 Complete 299 Kč Playman
srpen Mechwarrior 4: Vengeance 299 Kč Playman
3.8.2004 Jen počkej: Píseň pro zajíce (GAME4U) kompletní Cenega
17.8.2004 CDROMEK 36 Čtyřlístek a 7 trpaslíků kompletní Cenega

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |