Levné hry v listopadu - Tennis Critters, Arx Fatalis, Longest Journey - vše pod 200 Kč

Je tu další měsíc a s ním i náš pravidelný přehled výhodných edicí, které jsou nyní v obchodech k sehnání. Dnes se podíváme do temného RPG světa v Arx Fatalis, zalétáme si v X: Beyond The Frontier, s veverkami okusíme Tennis Critters a zlatý věk adventur si připomeneme díky The Longest Journey. A to není vše.

Upozorňujeme čtenáře, že pokud by měli tendenci srovnávat, který časopis přinesl víc plných her, musí mít na zřeteli skutečnost, že H&D Deluxe, Steel Panthers WW a Beneath The Steel Sky jsou tzv. free hry, tedy máte již nějakou dobu možnost si je zdarma stáhnout z internetu.

Score - Fatálně dobré RPG - 180 Kč

Ještě před nedávnem jsme tento titul ohlašovali v hitparádě na prvních příčkách, což dokazuje jak velký husarský kousek povedl redakci Score. Teď už ale ke hře samotné. Že není vůbec špatný nápad vzít "tombraiderovský" pohled a vložit jej do 3D RPG světa dokázal už Gothic. Tato ďábelská kombinace umožňuje hráči jednak lepší vizuální zážitek a také větší zapojení do hry. Místo monotónního klikání myši totiž musíte v boji používat střídavě více tlačítek a kombinací. Arx Fatalis navíc nabídne atmosférické prostředí, styl kouzlení ne nepodobný Black&White a spoustu vedlejších nepovinných questů, které jen čekají na to až se pustíte do jejich zdolávání.

Krom toho však nejnovější Score nabízí i speciální edici prvních Hidden and Dangerous ve verzi Deluxe a klasickou adventuru staré školy Beneath The Steel Sky.

     

Arx Fatalis
Rok výroby: 2002

Hidden and Dangerous Deluxe
Recenze: Doupě (5/5) 
Rok výroby: 1999

Beneath The Steel Sky
Rok výroby: 1994

Level - veverky ve vesmíru - 179 Kč

Ani Level listopadové číslo v žádném případě "nevypustil". Do boje o pomyslnou nejhodnotnější plnou hru vytáhl hned se dvěmi zajímavými hrami. X: Beyond The Fontier je vesmírným obchodně-strategickým simulátorem, podobným třeba starší Elite. Tuto hru však podle nás nepřekonává - více už se můžete dočíst v postarší recenzi. Hra je k dispozici i včetně datadisku X-Tension.

Druhá hra z Levelu je o poznání veselejší. Jedná se o Tennis Critters, povedený a netradiční "tenisový" simulátor. O této velice zábavné originální hříčce, ve které bojují veverky na palouku mezi pařezy o trůn "ATP krále lesa", se určitě ještě na Doupěti zmíníme (až se od ní odtrhneme).

         

X: Beyond The Frontier
Recenze: Doupě (5,5/10)
Rok výroby: 1999

Tennis Critters
Rok výroby: 2003

Gamestar - Skrytě a ocelově - 150 Kč

Že tento měsíc panuje mezi časopisy skrytá soutěž o tom, kdo svým čtenářům dodá více "plných her", dokazuje i třetí magazín - GameStar. Z jeho stříbrného kotouče si můžete stáhnout také Hidden and Dangerous Deluxe a k tomu ještě nepřekonatelnou (a také nepřekonatelně složitou) kolovou strategii z druhé světové války - Steel Panthers: World at War. Jedná se o absolutně nejhranější startegii mezi hard-core fanoušky, takže pokud nebudete mít o dlouhých zimních večerech co dělat, měli byste o koupi GameStaru uvažovat.

     

Hidden and Dangerous Deluxe byli uvolněni zdarma, aby podpořili prodej druhého dílu hry, jenž právě míří do obchodů

Hidden and Dangerous Deluxe
Recenze: Doupě (5/5) http://www.doupe.cz/PChry/AR.asp?ARI=5748&CAI=2142
Rok výroby: 1999

Steel Panthers: World at War
Rok výroby: je stále živý


GAME4U - chci toho upíra!!! - 199 Kč

Stačí říct Legacy of Kain, Blood Omen anebo právě Soul Reaver a budete určitě doma. No jistě - známý upír Kain se vrací. V Soul Reaverovi jste sice bojovali proti němu, ale to nic nemění na tom, že se jedná o jednu z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) upírskou sérii na PC a konzole. Proto by vám třetí díl této nádherné atmosférické akce v žádném případě neměl uniknout. Zvláště za tu cenu! Jako předkrm před připravovaným Legacy of Kain: Defiance nemohla Cenega vybrat nic lepšího.

     

Soul Reaver 2
Recenze: Doupě (8/10) (PS2 verze)
Rok výroby: 2001


GAME4U Speciál - Nejdelší cesta vede do stánku - 299 Kč

"Point and click adventury jsou mrtvé", tvrdí Charles Cecil, šéf Revolution Software, firmy, jež stojí za legendární sérii Broken Sword. S tímto tvrzením můžete a také nemusíte souhlasit, každopádně v listopadu dostanete možnost vyzkoušet jednu z posledních, mnoha cenami ověnčených, klasických adventur. Skoro se ani nechce věřit, že už jsou to tři roky, co Longest Journey uchvátil hráčskou obec. Nyní v edici GAME4U Speciál můžete získat celou hru s velkou slevou a navíc s českými titulky.

     


The Longest Journey
Recenze: Doupě (9,5/10)
Rok vydání: 2000


Seznam levných her - listopad 2003

 

Datum Název Lokalizace Cena Kde?
4.11.2003 The Longest Journey (GAME4U Speciál) titulky 299 Kč Cenega
11.11.2003 Soul Reaver 2 (GAME4U) manuál 199 Kč Cenega
15.11.2003 Empire Earth manuál Cenega
15.11.2003 Duke Nukem: Mnahattan Project manuál Cenega
listopad Zoo Tycoon GOLD titulky 1 499 Kč AT Computers
listopad X:Beyond the Frontier + Tennis Critters titulky 179 Kč Level
listopad Arx Fatalis 180 Kč Score
listopad Hidden and Dangerous Deluxe + Steel Panthers: World at War 150 Kč GameStar
30.11.2003 Mechminds manuál Cenega
30.11.2003 Jen Počkej 2: Adventure kompletní Cenega

Váš názor Další článek: Kamery k Eye Toy se prodávají jako o život

Témata článku: , , , , , , , ,