Licence sem, licence tam

Společnosti Atari a Hasbro se domluvily, že prodlouží vzájemné licencování některých svých titulů a přidají licence nové. Hasbro tak dostává k disposici licence na hračky, jako třeba Transformers, na jejichž motivy může dělat i hry. Znovuzískalo také práva na karetní hru Magic: The Gathering, takže můžeme očekávat v budoucnu hry s tématikou věčného boje pěti barev. Atari zase získalo možnost používat myšlenky schované pod ochrannými známkami deskových her, mimo jiné i Monopoly, Scrabble a Risk, jenom však pro účely tvorby bezdrátových, internetových a televizních titulů. Což trochu zarazí vzhledem k tomu, že nikde není ani zmínka o PC a konzolových hrách.

Nemusíme se ale bát o licenci na Dungeons and Dragons, kterou Atari získalo prodlouženou o dalších deset let na všechny interaktivní formáty. Pokud se nestane něco nečekaného, tak se her Dragonshard, Neverwinter Nights 2 a Dungeons & Dragons Online dočkáme. Obě strany jsou s výsledky dohody spokojeny a doufají, že podobné smlouvy upevní jejich postavení na herním trhu.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce