Lidé vs. Gobini vs. Crioni

Dvacáté páté století, daleko předaleko v naší galaxii, se odehrává krutý válečný konflikt. Lidstvo samotné bojuje o vlastní přežití poté, co muselo opustit svůj původní domov, onu krásnou modrou planetu jménem Země. Jakýsi asteroid totiž si usmyslel, že se s ní srazí. A tak se hrstka přeživších vydala hledat nový domov. A jak to bylo dál? ...
Lidé vs. Gobini vs. Crioni
Obyvatelná planeta byla nalezena v systému Epsilon Eridani. Bohužel, nebyla to pouze planeta, co bylo nalezeno. Nový domov pro lidstvo totiž leží na hranicích území dvou vesmírných ras, které se taktéž snaží ovládnout celou oblast. Jedni se nazývají Gobini - jsou to hrdí, poněkud želvovití bojovníci, kteří se již od nepaměti perou s Criony (o nichž toho bohužel příliš známo není). Konflikt je tak rozsáhlý, že se tyto dvě rasy již téměř navzájem vyhladili, ovšem přesto spolu soupeří i nadále. Voda se ovšem poněkud zčeří jakmile si Terrané začnou obydlovat jednu planetku uprostřed konfliktu. Obě znepřátelené rasy nejprve věř, že je to nějaký válečný trik toho druhého a drtivě zaútočí. Lidé samozřejmě odpovídají, a to zcela ve svém megalomanském duchu po vzoru fiktivní studené války - totiž pořádně emzákům zatopí jadernými hlavicemi. Po krátké, avšak brutálně krvavé (a pro někoho i slizové či ještě lépe slizoidní) roztržce, kdy všechny strany utrpí nedozírné ztráty, se všichni shodují na tom, že je nutné přistoupit na příměří. Opuštěna Crionská vesmírná stanice je určena jako neutrální půda pro vyjednávaní. Vyjednávání se zdají pomalu ale jistě oživovat ... Zdálo by se, že všechno skončí happyendem. Ti bystřejší z vás se jistě poněkud podiví, jelikož jim zřejmě dojde, že pak by tu již nebylo místo pro konflikt, tudíž pro hru. Jenže co se nestane (developeři to vyřešili skutku šalamounsky:). Stanice jednoho dne úplně beze stopy zmizí. Prostě je fuč. A všichni pyšní vůdcové, drzí diplomati a vyšinutí experti na mezirasovou komunikaci taktéž. A co se tedy stane? Áno, moc musejí převzít generálové, a ti rozhodnou v co? Áno, rozhodnou se pro ozbrojený konflikt, jak jinak samozřejmě! A tu nastává čas pro pravého okovaného RTS stratéga aby usedl do svého pobryndaného křesílka, ujal se svého ošoupaného krysího nástroje a jal se vyhrát válku.

OutforceOutforce

OutforceOutforce

Jenže některým bude asi pořád něco chybět. Outforce. Totiž to je jméno té hry, Outforce. Je to zcela tradiční RTS, na kterou se díváte z takzvaného ptačího pohledu (tj. hraje se na 2D bojišti), ovládáte své malé jednotky a stavíte své pitvorné budovy (které jsou ovšem 3D). Není na tom vůbec nic těžkého ("a proto mohou hrát RTS úplně všichni!":). Bojiště je vyvedeno klasicky dvoudimenzionálně s pouze kosmetickými variacemi na hloubku (která tam ale stejně prostě žádná není...). Mimo trojrozměrných jednotek a budov budou na trávníku (ledu, vakuu, kdovíčem) opruzovat ještě třeba takové asteroidy, vesmírný odpad, vesmírné stanice, vojenské základy, apod. nevinné záležitosti. To vše bude velice interaktivní, což znamená asi něco v tom smyslu, že asteroidy vám trochu pochroumají bázi a vy naopak budete moci pochroumat vesmírnou stanici nebo vojenskou základnu.

Ptáte se kdy hra vyjde? Hah, ona již vyšla! Jenže je tu malý problémek - ona totiž vyšla pouze někde. Proto, pokud si ji chcete nejdříve vyzkoušet, si raději stáhněte demoverzi, a to třeba rovnou na oficiální stránce.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A