Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)

Logických her, ve kterých spojujete stejné objekty, je celá řádka. Takové Bejeweled nás okradlo o spousty hodin. A Liqua Pop dělá to samé a inovativně.
Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)

Pokud jste typ hráče, jenž usíná při „nudných“ přestřelkách, ale naopak mu mozek pracuje na plné obrátky při řešení hlavolamů, rozhodně zbystřete. Liqua Pop přináší namísto kostek nebo drahokamových řetězců zcela nové pojetí slévání stejnobarevných kapek rosy do sebe.

Liqua Pop 01.jpg

Kapkami pohybujete jednouchým tažením jednoho prstu (hra bohužel nepodporuje multitouch) a pokud skombinujete alespoň čtyři malé kapičky, dostanete jednu velkou, kterou můžete zatřesením mobilu prasknout, nebo počkat, až to časový limit udělá za vás.

Liqua Pop přináší namísto kostek nebo drahokamových řetězců slévání stejnobarevných kapek rosy

A co je vlastně cílem hry? Lovením kapek pomůžete malé pestrobarevné žabičce dostat se až na vrchol ke kýžené kapce rosy.

Zdrojem veškeré zábavy je jednoduchý a důmyslný herní mechanismus, který vás svými barevnými kapkami doslova hypnotizuje a připoutá k displeji. Samozřejmě nechybí ani různé power-upy, které vám můžou pomoct, nebo naopak znepříjemnit celou hru. Bonusy jsou symbolizovány různými typy brouků uvězněných uvnitř kapky, podle kterých také poznáte, jestli se jedná o pomoc či spíše potíž. Za nejzajímavější potvůrky rozhodně považuji ty, které po výbuchu změní všechny okolní barvy ve stejnou (vytvoří se gigantická kapka). Další brouček kapky kolem promění v balvany, nebo na chvíli vymaže všechny barvy, takže vlastně hrajete poslepu.

Liqua Pop 02.jpg

Za svou šikovnost jste pochopitelně odměňováni body. Systém skóre nás však příliš neohromil. Pro porovnání svých výsledků online se musíte propojit se svým účtem na Facebooku, místo toho, aby hra podporovala třeba OpenFeint a podobně. Lze chápat, že propojení s Facebookem zároveň pro vývojáře znamená reklamu, na druhou stranu si dovolím tvrdit, že pro mnoho iOS hráčů to není to pravé ořechové.

Zdrojem veškeré zábavy je jednoduchý a důmyslný herní mechanismus, který vás svými barevnými kapkami doslova hypnotizuje

Mínusem Liqua Pop je i absence více herních režimů. Hra v základu nabízí pouze jeden jediný, ve kterém prostě procházíte sérii úrovní, přičemž se obtížnost postupně navyšuje. Nicméně jakmile se odemknou všechny bonusy, hra již nepřináší vůbec nic nového. Proto je vhodná spíše jen na krátkou zábavu při čekání na autobus nebo o přestávce ve škole. Snad by příští aktualizace mohly přinést výraznější změny, protože hra má opravdu velký potenciál.

Liqua Pop 03.jpg

Co vás však na sto procent dostane, je úžasná barevná grafika. Pakliže má váš iMiláček ve výbavě retina displej, předvede se hra na plný výkon a vy budete jen a jen slintat nad krásně zpracovanou grafikou a efekty. Pochválit můžeme i příjemnou zvukovou stránku nabízející typické „cvrlikání“ přírody a nějaké ty efekty praskání kapek a podobně. Pokud chcete zajímavou variaci na klasické téma spojování stejných prvků, Liqua Pop je dobrou volbou.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Logické | Logický rychlík
Výrobce: iChromo | Webové stránky hry
  • Zábavné a jednoduché principy
  • Roztomilá grafika
  • Originální nápad
  • Málo herních módů
  • Propojení s Facebookem

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A