Little Big Adventure

Návod.
Autor: Ing. Miroslav Moucha

Citadel Island
Nejdřív se musíš dostat z vězení. Chvíli choď sem a tam, až přijede strážce. Zlikviduj ho a naskoč na plošinku, která tě odveze do strážní místnosti. Zabij oba strážce, z jednoho vypadne klíč, seběhni po schodech dolů a do dveří vlevo. Dalšího strážce musíš dostat dřív, než stiskne poplašné zařízení. Vpravo jsou dvoje dveře , jdi do těch dolních. Ve skříňce najdeš svůj pas a holomapu. Za zástěnou se převlékni, jdi ven, po schodech nahoru, do místnosti s profesorem. Nejdřív zabij chlápka u alarmu, potom profesora. Vypadne z něj klíč od dvojitých dveří vpravo, které vedou ven. Nastav discreet mod a projdi za strážní budkou doprava. Vzadu u hromady odpadků promluv s myšákem a klávesou [Alt] se schovej do odpadků. Auto tě vyveze ven. Postupuj městem směrem na jih. Zastav se v domě alchymisty (po levé straně) a z poličky seber červený sirup. Pak musíš utéct přivolanému strážci a pokračovat dál na jih. V parku potkáš svoji holku, ale do tvého domu přijdou vojáci a opět tě uvrhnou do vězení. Uteč výše popsaným způsobem a běž rovnou ke svému domu. Vchod je zabarikádovaný, dej se dolů přes park a doprava, narazíš na myšáka, který ti prozradí tajnou chodbu do tvého domu - komínem. Dostaneš se k němu , když vyskáčeš až úplně nahoru po zelených terasách vlevo od domu. Uvnitř v domě prohledej všechny skříně a posbírej vše , co najdeš (hlavně svůj magický oblek a kouli - obranný prostředek proti vojákům). V kuchyni jsou zavřené dveře do sklepa , klíč je v květináči vedle dveří. Komínem zase vylez ven a jdi o jednu zónu na sever.Vpravo je tady hospoda. V ní promluv se slonem, který sedí u stolku nahoře nad schody. Potom dohoň vrchního myšáka a objednej slonovi pití. Slon ti poradí . Od hospody jdi doleva až do přístavu. Magickou koulí zabij strážného a s jeho klíčem projdi do přístavu. Nejdřív jdi doprava ke slonovi pro lístek. Dá ti ho, až mu srovnáš bedny ve skladišti (hrál jsi někdy Sokoban ?). Pokud se ti to nepovede, jdi ze skladiště ven a zase se vrať. S lístkem pak jdi doleva k myšákovi a hurá na další ostrov.

Principal Island
Z počátku budeš pravděpodobně chycen a dopraven do vězení.Ven se dostaneš tak, že promluvíš se strážcem a až otevře dveře, zabiješ ho. Ze skříňky si vezmi všechny své věci a prolez okénkem na svobodu. Vojákovi venku řekni, že jsi spravoval anténu a pak se opatrně (v discret modu) protáhni zprava kolem slona přede dveřmi. Nechoď nahoru po schodech, ale dostaň se přes stráže až k Funfrockově pevnosti na severu. Od pevnosti pokračuj vlevo do zóny Old Burg. Nejprve zabij (koulí) klona myši aby ti místní obyvatelé věřili. Pak promluv s myšákem, který stojí na rohu vpravo dole a nech se postupně zavést do domu jiného myšáka, kde otevřeš tajnou chodbu tím , že si u umyvadla umyješ ruce. Slon ve vedlejší místnosti tě vyvede na ulici a dá ti klíč od branky nad schody. Projdi brankou a dej se doleva a jdi do obchodu, kde koupíš mechanického tučňáka a benzín za 30 penízků. Kousek od obchodu je hospoda , kde se dozvíš vodní nádrži města. Myšák před hospodou tě povede, odláká další stráž a ty můžeš projít doprava a po schodech až nahoru. Na plošince poskoč (v modu Normal) a propadneš se k astronomovi. Řekne ti o svém příteli v přístavu Port Beluga. Jdi z domu ven a vrať se na roh, kde jsi mluvil s prvním myšákem. Jdi na jih do zóny Peg Leg. Dej se doleva, až uvidíš strážného, který si ulevuje. Vezmi jeho vozítko a dojeď k vodní věži. Vyjdi až na vrchol stavby a skoč do otvoru. Uvnitř vylej sirup do bazénku a vylez ven. Vozítko tě opět doveze do zóny Peg Leg. Nyní jdi k Funfrockově pevnosti na západ až kam to jde, a potom na sever. Přijdeš ke knihovně. Vstup dovnitř. S prvním myšákem se nebav a jdi doleva k policím s knihami. Zastav pobíhajícího myšáka (knihovník) a promluv s ním. Přiznej se, že jsi to byl ty, kdo osladil vodu a on ti ukáže tajnou knihu, ve které se dočteš o poušti Bílého lístku. Pak si ještě promluv se slonem, který něco čte u stolku, dozvíš se o Jezeru Čisté Vody. Jdi ven a od knihovny se dej doleva přes vojenský tábor, až se probiješ k malému autíčku, které tě doveze do přístavu Port Belooga. Myšákovi na molu zaplať 10 penízků a on tě doveze na další ostrov.

Poušť Bílého Lístku
Po plošinách přeskákej na pevninu. Zabij strážného a s jeho klíčem projdi kolem plotu až ke dveřím do pouště. Najdi myšáka uprostřed pouště, který tě pošle pro knihu do chrámu Bu. Do chrámu se dostaneš, když skočíš do otvoru za myšákem. Chrám je rozdělen do tří zón. V první zóně pomocí plošinek, které se ovládají páčkami, je tvým úkolem dopravit bystu z horního rohu na podstavec v rohu dolním (čímž se otevřou dveře do druhé části) . Do některých míst se dá doskákat také po zídkách kolem cestiček. Kostlivci se dají dobře zabíjet zdálky koulí.

Jakmile se dostaneš do druhé části , běž v Athletic modu podle dolního plůtku. V místě, kde plůtek končí, vyskoč na zídku, čímž se vyhneš rotujícímu válci s noži. Jdi doprava, stiskni páčku, opatrně se vyhni děrám a projdi dveřmi do třetí části. Tady ignoruj páčku, kterou hlídá kostlivec na vyvýšené plošince, a jdi až k zídkám. Páčky na sloupech přepínej vrháním koulí (v discreet modu!) a skákej na plošinky za jízdy (také si je můžeš zastavit pouhým dotykem). Přehoď poslední páčku úplně vpravo,vyhni se padajícímu kameni a po schodech sejdi ke třem plošinkám. Pomocí páček a nášlapných dlaždic sestav s plošinek schody. Vyskákej po nich nahoru a dotlač na dolní podstavec druhou bystu. Tím se otevřou dveře vlevo . Seber knihu (naučí tě rozumět řeči zvířat a kamene a dá ti druhý kouzelnický stupeň), jdi kousek doprava do kroužku světla a vyskoč. Promluv si s myšákem, který tě do chrámu poslal a vrať se k lodi. Odveze tě na Principal Island. Jdi do přístavu a nech se dopravit na Citadel Island.

Citadel Island
Nejprve se vrať do svého domu.Jdi do sklepa a odsuň sud vpravo. Tajnou chodbou se dostaneš do jeskyně. Přečti si kamenný nápis na zdi vlevo a jdi ven. Vrať se do přístavu, od slona si kup lístek a jeď na Principal Island.

Principal Island
Jdi do Old Burgu a nejprve v hospodě a potom v obchodě se ptej na piráta Le-Borgna. Pak jdi do knihovny a promluv se všemi, které tam najdeš. Slon nahoře, vedle kinosálu, ti přečte o pokladu a potom jdi ven, opět přes vojenský tábor a autíčkem do přístavu Belooga. Od námořníka si kup za 200 penízků loď. Jeď na ostrov Proxima Island.

Proxima Island
Jdi doleva, do další zóny. Tam je dům slona - vynálezce. Promluv s ním. Pošle tě pro fén na vlasy. Nyní musíš někde ve městě najít šedivého obchodního cestujícího, od kterého fén za 30 penízků koupíš. Dones ho slonovi a on ti dá Proto Pack - vznášecí přístroj . Pak se ještě podívej do domku vpravo. Zastaví tě strážce, který se objeví v teleportu . Zabij ho a získáš klíč od domku. Uvnitř je myšák , který ti řekne o svém bratrovi - vězni ve Funfrockově pevnosti. Jeď na ostrov Principal Island.

Principal Island
Jdi k Funfrockově pevnosti a doprava (jako kdybys chtěl jít ke knihovně). Po levé straně najdeš vězení. Skoč do příkopu a zamřížovaným okénkem si promluv s vězněm.Nepovinně si můžeš v zóně Peg Leg hned za prvním domkem vyzkoušet Proto Pack a doletět na ostrůvek pro krabičku na čtyřlístek. Ale pozor - úspěšně odstartovat se dá pouze z pláže! Pak se vrať na Proxima Island.

Proxima Island
Zajdi znovu za vězňovým bratrem a dostaneš červenou kartu, která ti umožní vstup bočním vchodem do muzea (vpravo od lodi). Mříží se dostaneš do kanálu a kanálem do vězení , kde si promluv s uvězněným slonem. Červenou páčkou spusť alarm, kanálem se vrať do muzea, jdi ke dveřím vpravo a za nimi použij Proto Pack. Doleť k vystavené pirátské vlajce, přistaň, seber ji a leť doprava a po schodech nahoru do druhého patra. V jeho levé části je truhla, ve které najdeš klíč ode dveří v jeskyni. Když se objeví elektronický strážce, přistaň na některém podiu s exponáty a nehýbej se, dokud nepřejde. S klíčem se vrať ke své lodi, vyvěs pirátskou vlajku a jeď na Citadel Island.

Citadel Island
Jdi do svého domu a sklepem do jeskyně. Klíčem otevři železné dveře a v místnosti za nimi najdeš roh a medailon, který opět zvýší tvoji magickou úroveň. Roh použij na kulatý znak na stěně a jdi ven. Jeď na poušť Bílého Lístku.

Poušť Bílého Lístku
V jednom z rohů pouště najdeš ve skále runu. Zatrub na ní rohem a skoč do malé jeskyňky. Od podivného týpka dostaneš modrou kartu Elfího klubu. Vrať se k lodi a pluj na ostrov Proxima Island.

Proxima Island
V pravé části najdi autíčko, které tě doveze k runě Marked Stone. Zatrub na ni a skoč do díry. Přečti si nápis (první heslo) a vrať se na Proximu. Z jižní části ostrova můžeš teď přeletět ke kameni Eclipse . Řekni mu heslo a dostaneš magickou flétnu. Ještě jednou ke kameni Marked Stone a také na něj použij heslo. Pokud máš málo paliva, dokupuj si ho v obchodě. Nyní se vrať k lodi a pluj do hor.

Hamalayi Mountains
Promluv s povstalcem, který tě pošle na ostrov Rebellion. Dej řeč s myšákem v příkopu a autíčkem dojeď ke generálovi. Promluv s ním, je-li potřeba doplň zásoby paliva a vrať se zpět. Najdi myšáka, který podpírá hangár, promluv s ním a vlez do hangáru. Tím se dostaneš opět do hor. Nejprve znič radar v místnosti a pak jdi stále na sever za myšákem. Dovede tě k tanku, kterým se probouráte do pevnosti, pobijete všechny vojáky a pomocí nalezených klíčů osvobodíte všechny vězně. Pak nech myšáka myšákem a otvorem prolez ven, do hor. Jdi na sever a (s použitím snowboardu) dojdi až do myší vesnice. Zachraň myšáky a dojdi až doprostřed vesnice ke kotli. Tam se dozvíš, jak dál. Až vyjde z jednoho iglů myška, jdi za ní. Na jednom místě vyhrabe díru, kterou se dostaneš k továrně na mutanty. Červeného strážného slona u vchodu zabij a s jeho klíčem jdi dovnitř. Jdi doprava a promluv s dalším slonem. Počkej až spustí metro, které tě doveze do továrny. Tam najdi místnost s vědcem a zelenými koulemi a znič všechna mutantí vajíčka v příkopu.Nyní najdi jiného vědce, který hlídá tři páky. Zlikviduj ho, přehoď prostřední a pravou páku,vrať se (autíčkem nebo dírou) do myší vesnice. Jdi znovu ke kotli, počkej až přijde náčelník a odvede tě k Mrkvové Bráně a otevře ji. Tím se dostaneš na druhou polokouli planety.

Druhá polokoule
Jdi doleva a projdi pevností, přičemž musíš zlikvidovat všechny vojáky v cestě. Za pevností se dej opět doleva a dojdeš k jezeru Čisté Vody . U něj zahraj na flétnu a máš čtvrtý stupeň magie. Vrať se k pevnosti a použij vznášedlo. Dopraví tě na ostrov Tippett. Jdi doprava a promluv s týpkem. Za 20 penízků ti prodá informace o teleportačním a klonovém centru (Teleportation Center a Cloning Center). U vody, směrem na jih, si pokecej s rybářem, který ti dá klíč. S ním projdi do zóny Swindler Street . Zlikviduj dva slony - zloděje a jdi na diskotéku. Promluv s myší na jevišti - potřebuje kytaru. Vrať se na první polokouli až ke tvé lodi a pluj do základny povstalců.Promluv s velitelem a získáš modrou kartu. Jeď na ostrov Principal Island.

Principal Island
Jdi k Funfrockově pevnosti a pomocí červené a modré karty pronikni dovnitř. Probojuj se až k uvězněnému slonovi.Ten ti dá klíč od trezoru, kde najdeš šavli a adresu architekta. Najdi vpravo celu myšáka,ze které tajnou chodbou (okno vpravo) projdeš ven z pevnosti. Jeď na Citadel Island.

Citadel Island
Jdi ke svému, nyní zničenému domu a promluv s myšákama, které tam najdeš. Jeden z nich tě pozve k sobě domů.Jmenuje se Mies a získáš od něho jeho ID kartu (ta ti umožní přístup do teleportačního centra). Pak jdi do hospody a vymlať tam všechny vojáky. Ve sklepě hospody najdeš další čtyřlístek. Jdi k lodi a pluj na poušť Bílého Lístku.

Poušť Bílého Lístku
Jdi k myšákovi u díry a vyměň s ním flétnu za kytaru. Vrať se k lodi a jeď k horám.

Himalayi Mountains
Na severní polokouli se nyní dostaneš následujícím způsobem: po pobřeží dojdeš až k brance bývalé továrny na mutanty, zabiješ vojáka a s jeho klíčem projdeš brankou. Vyskákej nahoru na skálu a skoč do díry . Dostaneš se přímo do myší vesnice. Vezmi vznášedlo, jeď na ostrov Brundle a pomocí Miesovy ID karty jdi do Teleportačního centra . Po žebříku vlevo vylez na terasu , najdi zamalované znamení na zdi a použij roh. Jdi do centra, zabij slona vpravo a s jeho klíčem projdeš dveřmi . Před dalšími dveřmi prohledej sudy , v jednom z nich je klíč. Přímo v centru pozabíjej všechny vojáky, magickou koulí rozbij počítač a (v agresivním módu) znič všechny teleporty, které najdeš u levé zdi. Rozbitou stěnou v dolním rohu se dostaneš ven a můžeš jet na ostrov Tippett. Jdi do diskotéky a myši na jevišti dej kytaru. Barman tě pustí do tajné chodby. Vyskoč na kraba, který tě převeze přes vodu a jdi až na konec.Vylez nahoru a najdi draka, který tě odveze na poslední ostrov - Fortress Island.

Fortress Island
Nejdřív zlikviduj vojáky a tank před pevností. Dovnitř se dostaneš dírou, kterou ti vyhrabe myšák.Jdi až na konec, kde najdeš celu se svou dívkou. Dostaneš se do vězení , odkud uteč obvyklou cestou. V místnosti vpravo narazíš na klona své dívky. Zabij ho,klíčem odemkni dveře a ze skříně seber všechny svoje věci. Jdi do místnosti, kde jsou montováni klonové a zatrub na znamení na zdi. Otevřou se dveře do místnosti s runovým kamenem. Vylej na něj vodu a po výbuchu přejdi přes ruiny a dej se na sever. Dojdeš ke staveništi, které spojuje Fortress Island s Polar Islandem . Uteč před buldozerem a od mrtvého dělníka vezmi klíč. Jdi dál na sever, až najdeš slona, který ti dá klíč od buldozeru. Použij ho na stojící buldozer a projeď závalem v jedné z místností . Běž až na vrchol staveniště , kde dostaneš od dělníka další klíč. Nyní se musíš ubránit dvěma buldozerům. Před prvním uteč tak , že přeskáčeš po cihlách vpravo od buldozeru a na druhého použij mechanického tučňáka,který ho odláká. Projdi malou brankou vpravo a jsi u mýtické Studny. Po žebříku se dostaneš až na vrchol studny, kde najdeš svou dívku s Funfrockem. Použij šavli a bojuj, dokud Funfrock nespadne dolů . Rohem zatrub na znamení na zdi a sestup dovnitř, do studny. Mříží propadneš do místnosti, kde na Funfrocka narazíš ještě jednou . Doraž ho a jdi do další místnosti. A to je KONÉÉÉC!!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A