Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu

„My dobří, oni špatní, proto oni zemřít...“ – to je způsob, jakým nám je podáván děj většiny, hlavně akčních, her. Dnešní hra není rozhodně žádnou velkou výjimkou a staví na tomto způsobu hry. Skoro každý zná Counter Strike, mód do hry Half-life, z něhož si dnešní hra bere velký příklad. Sice se mu po mnoha stránkách nemůže vyrovnat, ale určitě potěší.
Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu
Ač nerad, musím připustit, že Little Counter-Strike je další hrou podobnou Moorhuhnu. Nestřílíte zda však slepice, ale nýbrž teroristy, takže by se dala zařadit mezi ty hry, nimiž si cvičíte postřeh, rychlost a reflexy.

I když se možná podle screenshotů zdá, že Little Counter-Strike má se svým vzorem mnoho společného, opak je pravdou. Pokud bychom vedle sebe postavili původní Counter Strike a Little Counter-Strike (LCS), tak druhý jmenovaný nesahá tomu prvnímu ani po kolena a možná ani po kotníky. Ale i přesto stojí LCS za vyzkoušení a určitě se u něj pobavíte. Toť úvodem.

Little Counter-StrikeLittle Counter-Strike

Vaším primárním úkolem v této hře je ničit teroristy, za které dostáváte body. S narůstajícím počtem bodů roste i obtížnost a také číslo levelu. Těch tu máme rovných deset. V každém máte na zneškodnění protivníků méně a méně času, a pokud ho nestačíte zasáhnout dříve než on vás, budete zasaženi a vaše zdraví začne pomalu klesat.

Nebylo by také na škodu zmínit se o vašem arzenálu zbraní. Těch tu máme poměrně mnoho, celých šest – obyčejná pistole, MP5 Navy, Shotgun, Styer Aug, Para, Artic. Co mě asi však mrzí nejvíce je to, že zbraně, jako ostatně všechny věci ve hře, jsou až moc statické – při střílení se ani nehnou, při nabíjení taktéž.

O nějaké velké grafice u této hry se ani moc nedá mluvit, poněvadž zde máte jen jednu obrazovku, v níž můžete eliminovat vaše nepřátele. To opravdu není mnoho a po nějaké době tak hra začne být trošku stereotypní. Touto jednou obrazovkou je pouze statické pozadí, na kterém se v určitých místech zjevují dva typy postav – „dobré“ (vědci) a „zlé“(teroristé). Je samozřejmé, koho máte ničit. Při zabití vědců se vám odečítají body, při zabitím teroristů body získáváte. Takže kdo čekal nějaký nadupaný 3D engine, má smůlu…

Hudební stránka je poměrně kvalitní – můžete si zvolit jednu ze šesti písniček, většinou bondovek, jež bude hrát po dobu eliminace nepřátel, nebo si ji můžete vypnout úplně. Zvuky jsou na tom podobně – sice nic extra, ale poslouchat se dají.

I přes svou velkou statičnost (ne statečnost!) a neinteraktivnost je LCS velmi hratelná a zábavná gamesa, u níž jistě strávíte nějaký čas.

Download (4,11 MB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |