Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu

„My dobří, oni špatní, proto oni zemřít...“ – to je způsob, jakým nám je podáván děj většiny, hlavně akčních, her. Dnešní hra není rozhodně žádnou velkou výjimkou a staví na tomto způsobu hry. Skoro každý zná Counter Strike, mód do hry Half-life, z něhož si dnešní hra bere velký příklad. Sice se mu po mnoha stránkách nemůže vyrovnat, ale určitě potěší.
Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu
Ač nerad, musím připustit, že Little Counter-Strike je další hrou podobnou Moorhuhnu. Nestřílíte zda však slepice, ale nýbrž teroristy, takže by se dala zařadit mezi ty hry, nimiž si cvičíte postřeh, rychlost a reflexy.

I když se možná podle screenshotů zdá, že Little Counter-Strike má se svým vzorem mnoho společného, opak je pravdou. Pokud bychom vedle sebe postavili původní Counter Strike a Little Counter-Strike (LCS), tak druhý jmenovaný nesahá tomu prvnímu ani po kolena a možná ani po kotníky. Ale i přesto stojí LCS za vyzkoušení a určitě se u něj pobavíte. Toť úvodem.

Little Counter-StrikeLittle Counter-Strike

Vaším primárním úkolem v této hře je ničit teroristy, za které dostáváte body. S narůstajícím počtem bodů roste i obtížnost a také číslo levelu. Těch tu máme rovných deset. V každém máte na zneškodnění protivníků méně a méně času, a pokud ho nestačíte zasáhnout dříve než on vás, budete zasaženi a vaše zdraví začne pomalu klesat.

Nebylo by také na škodu zmínit se o vašem arzenálu zbraní. Těch tu máme poměrně mnoho, celých šest – obyčejná pistole, MP5 Navy, Shotgun, Styer Aug, Para, Artic. Co mě asi však mrzí nejvíce je to, že zbraně, jako ostatně všechny věci ve hře, jsou až moc statické – při střílení se ani nehnou, při nabíjení taktéž.

O nějaké velké grafice u této hry se ani moc nedá mluvit, poněvadž zde máte jen jednu obrazovku, v níž můžete eliminovat vaše nepřátele. To opravdu není mnoho a po nějaké době tak hra začne být trošku stereotypní. Touto jednou obrazovkou je pouze statické pozadí, na kterém se v určitých místech zjevují dva typy postav – „dobré“ (vědci) a „zlé“(teroristé). Je samozřejmé, koho máte ničit. Při zabití vědců se vám odečítají body, při zabitím teroristů body získáváte. Takže kdo čekal nějaký nadupaný 3D engine, má smůlu…

Hudební stránka je poměrně kvalitní – můžete si zvolit jednu ze šesti písniček, většinou bondovek, jež bude hrát po dobu eliminace nepřátel, nebo si ji můžete vypnout úplně. Zvuky jsou na tom podobně – sice nic extra, ale poslouchat se dají.

I přes svou velkou statičnost (ne statečnost!) a neinteraktivnost je LCS velmi hratelná a zábavná gamesa, u níž jistě strávíte nějaký čas.

Download (4,11 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A