Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu

„My dobří, oni špatní, proto oni zemřít...“ – to je způsob, jakým nám je podáván děj většiny, hlavně akčních, her. Dnešní hra není rozhodně žádnou velkou výjimkou a staví na tomto způsobu hry. Skoro každý zná Counter Strike, mód do hry Half-life, z něhož si dnešní hra bere velký příklad. Sice se mu po mnoha stránkách nemůže vyrovnat, ale určitě potěší.
Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu
Ač nerad, musím připustit, že Little Counter-Strike je další hrou podobnou Moorhuhnu. Nestřílíte zda však slepice, ale nýbrž teroristy, takže by se dala zařadit mezi ty hry, nimiž si cvičíte postřeh, rychlost a reflexy.

I když se možná podle screenshotů zdá, že Little Counter-Strike má se svým vzorem mnoho společného, opak je pravdou. Pokud bychom vedle sebe postavili původní Counter Strike a Little Counter-Strike (LCS), tak druhý jmenovaný nesahá tomu prvnímu ani po kolena a možná ani po kotníky. Ale i přesto stojí LCS za vyzkoušení a určitě se u něj pobavíte. Toť úvodem.

Little Counter-StrikeLittle Counter-Strike

Vaším primárním úkolem v této hře je ničit teroristy, za které dostáváte body. S narůstajícím počtem bodů roste i obtížnost a také číslo levelu. Těch tu máme rovných deset. V každém máte na zneškodnění protivníků méně a méně času, a pokud ho nestačíte zasáhnout dříve než on vás, budete zasaženi a vaše zdraví začne pomalu klesat.

Nebylo by také na škodu zmínit se o vašem arzenálu zbraní. Těch tu máme poměrně mnoho, celých šest – obyčejná pistole, MP5 Navy, Shotgun, Styer Aug, Para, Artic. Co mě asi však mrzí nejvíce je to, že zbraně, jako ostatně všechny věci ve hře, jsou až moc statické – při střílení se ani nehnou, při nabíjení taktéž.

O nějaké velké grafice u této hry se ani moc nedá mluvit, poněvadž zde máte jen jednu obrazovku, v níž můžete eliminovat vaše nepřátele. To opravdu není mnoho a po nějaké době tak hra začne být trošku stereotypní. Touto jednou obrazovkou je pouze statické pozadí, na kterém se v určitých místech zjevují dva typy postav – „dobré“ (vědci) a „zlé“(teroristé). Je samozřejmé, koho máte ničit. Při zabití vědců se vám odečítají body, při zabitím teroristů body získáváte. Takže kdo čekal nějaký nadupaný 3D engine, má smůlu…

Hudební stránka je poměrně kvalitní – můžete si zvolit jednu ze šesti písniček, většinou bondovek, jež bude hrát po dobu eliminace nepřátel, nebo si ji můžete vypnout úplně. Zvuky jsou na tom podobně – sice nic extra, ale poslouchat se dají.

I přes svou velkou statičnost (ne statečnost!) a neinteraktivnost je LCS velmi hratelná a zábavná gamesa, u níž jistě strávíte nějaký čas.

Download (4,11 MB) zde; VypalCD zde.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A