Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu

„My dobří, oni špatní, proto oni zemřít...“ – to je způsob, jakým nám je podáván děj většiny, hlavně akčních, her. Dnešní hra není rozhodně žádnou velkou výjimkou a staví na tomto způsobu hry. Skoro každý zná Counter Strike, mód do hry Half-life, z něhož si dnešní hra bere velký příklad. Sice se mu po mnoha stránkách nemůže vyrovnat, ale určitě potěší.
Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu
Ač nerad, musím připustit, že Little Counter-Strike je další hrou podobnou Moorhuhnu. Nestřílíte zda však slepice, ale nýbrž teroristy, takže by se dala zařadit mezi ty hry, nimiž si cvičíte postřeh, rychlost a reflexy.

I když se možná podle screenshotů zdá, že Little Counter-Strike má se svým vzorem mnoho společného, opak je pravdou. Pokud bychom vedle sebe postavili původní Counter Strike a Little Counter-Strike (LCS), tak druhý jmenovaný nesahá tomu prvnímu ani po kolena a možná ani po kotníky. Ale i přesto stojí LCS za vyzkoušení a určitě se u něj pobavíte. Toť úvodem.

Little Counter-StrikeLittle Counter-Strike

Vaším primárním úkolem v této hře je ničit teroristy, za které dostáváte body. S narůstajícím počtem bodů roste i obtížnost a také číslo levelu. Těch tu máme rovných deset. V každém máte na zneškodnění protivníků méně a méně času, a pokud ho nestačíte zasáhnout dříve než on vás, budete zasaženi a vaše zdraví začne pomalu klesat.

Nebylo by také na škodu zmínit se o vašem arzenálu zbraní. Těch tu máme poměrně mnoho, celých šest – obyčejná pistole, MP5 Navy, Shotgun, Styer Aug, Para, Artic. Co mě asi však mrzí nejvíce je to, že zbraně, jako ostatně všechny věci ve hře, jsou až moc statické – při střílení se ani nehnou, při nabíjení taktéž.

O nějaké velké grafice u této hry se ani moc nedá mluvit, poněvadž zde máte jen jednu obrazovku, v níž můžete eliminovat vaše nepřátele. To opravdu není mnoho a po nějaké době tak hra začne být trošku stereotypní. Touto jednou obrazovkou je pouze statické pozadí, na kterém se v určitých místech zjevují dva typy postav – „dobré“ (vědci) a „zlé“(teroristé). Je samozřejmé, koho máte ničit. Při zabití vědců se vám odečítají body, při zabitím teroristů body získáváte. Takže kdo čekal nějaký nadupaný 3D engine, má smůlu…

Hudební stránka je poměrně kvalitní – můžete si zvolit jednu ze šesti písniček, většinou bondovek, jež bude hrát po dobu eliminace nepřátel, nebo si ji můžete vypnout úplně. Zvuky jsou na tom podobně – sice nic extra, ale poslouchat se dají.

I přes svou velkou statičnost (ne statečnost!) a neinteraktivnost je LCS velmi hratelná a zábavná gamesa, u níž jistě strávíte nějaký čas.

Download (4,11 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A