Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu

„My dobří, oni špatní, proto oni zemřít...“ – to je způsob, jakým nám je podáván děj většiny, hlavně akčních, her. Dnešní hra není rozhodně žádnou velkou výjimkou a staví na tomto způsobu hry. Skoro každý zná Counter Strike, mód do hry Half-life, z něhož si dnešní hra bere velký příklad. Sice se mu po mnoha stránkách nemůže vyrovnat, ale určitě potěší.
Little Counter-Strike – zastřel si svého teroristu
Ač nerad, musím připustit, že Little Counter-Strike je další hrou podobnou Moorhuhnu. Nestřílíte zda však slepice, ale nýbrž teroristy, takže by se dala zařadit mezi ty hry, nimiž si cvičíte postřeh, rychlost a reflexy.

I když se možná podle screenshotů zdá, že Little Counter-Strike má se svým vzorem mnoho společného, opak je pravdou. Pokud bychom vedle sebe postavili původní Counter Strike a Little Counter-Strike (LCS), tak druhý jmenovaný nesahá tomu prvnímu ani po kolena a možná ani po kotníky. Ale i přesto stojí LCS za vyzkoušení a určitě se u něj pobavíte. Toť úvodem.

Little Counter-StrikeLittle Counter-Strike

Vaším primárním úkolem v této hře je ničit teroristy, za které dostáváte body. S narůstajícím počtem bodů roste i obtížnost a také číslo levelu. Těch tu máme rovných deset. V každém máte na zneškodnění protivníků méně a méně času, a pokud ho nestačíte zasáhnout dříve než on vás, budete zasaženi a vaše zdraví začne pomalu klesat.

Nebylo by také na škodu zmínit se o vašem arzenálu zbraní. Těch tu máme poměrně mnoho, celých šest – obyčejná pistole, MP5 Navy, Shotgun, Styer Aug, Para, Artic. Co mě asi však mrzí nejvíce je to, že zbraně, jako ostatně všechny věci ve hře, jsou až moc statické – při střílení se ani nehnou, při nabíjení taktéž.

O nějaké velké grafice u této hry se ani moc nedá mluvit, poněvadž zde máte jen jednu obrazovku, v níž můžete eliminovat vaše nepřátele. To opravdu není mnoho a po nějaké době tak hra začne být trošku stereotypní. Touto jednou obrazovkou je pouze statické pozadí, na kterém se v určitých místech zjevují dva typy postav – „dobré“ (vědci) a „zlé“(teroristé). Je samozřejmé, koho máte ničit. Při zabití vědců se vám odečítají body, při zabitím teroristů body získáváte. Takže kdo čekal nějaký nadupaný 3D engine, má smůlu…

Hudební stránka je poměrně kvalitní – můžete si zvolit jednu ze šesti písniček, většinou bondovek, jež bude hrát po dobu eliminace nepřátel, nebo si ji můžete vypnout úplně. Zvuky jsou na tom podobně – sice nic extra, ale poslouchat se dají.

I přes svou velkou statičnost (ne statečnost!) a neinteraktivnost je LCS velmi hratelná a zábavná gamesa, u níž jistě strávíte nějaký čas.

Download (4,11 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A