Logitech G915: tenká bezdrátová hranice mezi hraním a prací | Recenze

Kdo říkal, že nemůžete mít herní klávesnici a stylovku na práci?

Co baví

 • Krásný design
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Nízký zdvih
 • Duální připojení

Co vadí

 • Vysoká cena
 • Hlasité klávesy
8/10
Hodnocení

Logitech má za sebou dlouhou řadu špičkových klávesnic, které se soustředí většinou na pracovní nasazení s kvalitními spínači a tenkým designem. Je mezi nimi i několik skvělých bezdrátových klávesnic, které především v herní branži drasticky chybí.

Cooler Master má svou řadu a Logitech postupně vylepšuje svou vlastní herní odnož. Po modelu G815 dorazila moderní verze G915 s tenkým hliníkovým tělem a kvalitním duálním připojením. A pořádně nafouklou cenovkou. Jak si vede v herním shonu?

Logitech G815 Lightsync, GL Tactile, US Logitech G815 Lightsync, GL Tactile, US
nabízí 2 obchody za ceny od 2 539 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Tenká kráska

Hned na první pohled musí G915 budit obdiv. Krásně tenké hliníkové tělo s matným vzhledem a extra nízký profil kláves zkrátka v herním průmyslu není standardem a na stole vedle herní myši vypadá navýsost dobře. Kromě tenkého těla i zdvihu kláves má klávesnice dost ostré rohy, takže musíte dávat pozor při manipulaci. Každopádně nechybí ani vysouvací nožičky. Klávesnice navíc nikde zbytečně nevyčuhuje a v horní části nabízí jen dodatečné ovládací prvky. 

MC054m9f3_1.png
Klávesnice je krásně tenká a úzká, vejde se na většinu stolů.

Mluvíme tu především o dvojici samostatných ovládacích panelů. Jsou tu čtyři tlačítka s označením "M", které nastavují jednotlivé profily RGB podsvícení. A pak jsou tu čtyři tlačítka se specifickými ikonkami, které zodpovídají za samostatné funkce. Mezi ně patří například přepnutí režimu připojení mezi Bluetooth a Lightspeed přijímačem, změna intenzity podsvícení či přepnutí klávesnice do herního režimu, který hráči uvítají obzvlášť. V pravém horním rohu už pak naleznete multimediální ovladač a velmi populární kolébku pro úpravu hlasitosti. Nic moc herního, ale potěší. 

 

Jakmile si pohrajete se softwarem, z klávesnice se rázem stane dobře promazaný stroj, který funguje přesně tak, jak chcete vy

 

Zapomínat nesmíme ani na celou sadu tlačítek rodiny "G", které lze naprogramovat skrze HUB Logitechu. Bez něj je totiž možnost nastavení a úpravy klávesnice k obrazu svému velmi limitovaná. Jakmile si ale pohrajete v softwaru, z klávesnice se rázem stane dobře promazaný stroj, který funguje přesně tak, jak chcete vy. Patří do toho i bohatá možnost customizace podsvícení, ať už různými druhy problikávání, duhy, barevných vln nebo více specifického osvětlení, jako např. reakci kláves na hudební ekvalizér. Vyhraje se zkrátka každý. 

Nízký zdvih, špičková kvalita

G915 nabízí nízkoprofilové mechanické spínače řady "GL" od čínského výrobce Kalih, které jsou precizní a velmi přesné. Na nízký zdvih a rychlejší odskok jsem si okamžitě zvykl a především psaní textů je na klávesnice parádní záležitostí. Klávesy mají až o 25% nižší profil a jsou tedy o 25% rychlejší při odskoku. Pokud si tak zvyknete na trochu rychlejší reakce, zjistíte, že toho můžete využít i ve hrách. 

20200504_154945_01.jpg20200504_155014.jpg20200504_155005.jpg
Dodatečných nastavitelných kláves je spousta, klávesnice zvládne opravdu cokoliv.

V opravdu rychlých hrách, jako jsou online střílečky Call of Duty Warzone nebo arkádové závody, je rychlejší odskok kláves opravdu znát a při troše cviku může ta setina vteřiny navíc znamenat výhru. Nejde tu tedy jen o rychlejší psaní, G915 vám umožní rychlejší reakce a interakce víceméně ve všem, co děláte. Ve srovnání s jinými herními klávesnicemi, které jsme testovali (Steelseries Apex Pro, Hyperx Alloy Origins, Razer Huntsman Elite) je změna v rychlosti cítit okamžitě. Daní za to je, že je třeba si zvykat.

Logitech G915 Lightspeed, GL Tactile, US Logitech G915 Lightspeed, GL Tactile, US
nabízí 3 obchody za ceny od 4 629 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Technické parametry

 • Rozhraní: USB, Bluetooth, Lightspeed Wireless
 • Typ spínače: mechanické GL Linear
 • Barva podsvícení: RGB
 • Rollover: N-key
 • Hmotnost: 1025 gramů
 • Opěrka: Ne
 • Speciální vybavení: multimediální klávesy, duální připojení
 • Cena: 4949 Kč

Překvapivým nedostatkem byla také relativně vysoká hlučnost. Klávesy při odskoku opravdu hlasitě cvakají, což může být při hraní samotnému uživateli víceméně jedno, jeho okolí to ale moc neocení. Osobně mám rád krásně klikající klávesy, hlasitost ale překonala i jiné herní mechanické klávesy, což mi k nízkému profilu moc nesedělo. Ale to už je spíše můj osobní pocit, než reálný nedostatek. Podstatné je, že spínače G915 jsou rychlé, svižné a kvalitní. 

Připojení na všechny strany

Už samotný fakt, že je G915 bezdrátová klávesnice dokáže vykouzlit úsměv na rtech mnoha uživatelům počítačů, Logitech se ale vynasnažil přidat do vínku i několik es navíc. Především musím vyzdvihnout výdrž baterie, která je výborná a na jedno nabití a průměrné každodenní využití by neměla problém ustát více jak týden. Po několika dnech používání mi baterie klesla na cca 75%, takže toto číslo nebude daleko od pravdy. Výrobce udává, že bez zapnutého podsvícení by měla klávesnice při chytrém režimu na jedno nabití vydržet až téměř půl roku, což je rozhodně úctyhodné. 

20200504_155000.jpg
Rolovací ovladač pro regulaci hlasitosti je skvělým prvkem, který ušetří čas.

Bezdrátové připojení klávesnice bylo precizní a nikdy jsem nenarazil na situace, že by blblo spojení nebo bych cítil opožděné reakce či odezvu i při těch nejakčnějších pasážích. S kolegy aktivně ujíždíme na Call of Duty Warzone a preciznost klávesnice i myši je tak pro mě zcela zásadní. G915 nikdy nezklamala i po několikahodinových kláních.

Další skvělou vychytávkou je schopnost duálního připojení. Klávesnici totiž můžete připojit skrze Lightspeed přijímač i rozhraní Bluetooth ke dvěma různými zařízením, a poté mezi nimi v mžiku přepínat skrze horní tlačítko. To je výborný nápad především pro někoho, kdo potřebuje ukočírovat dvě činnosti najednou na dvou samostatných počítačích či zařízeních a i když nejde o životně důležitou funkci, je to skvělý bonus pro všechny případy. 

 

Klávesnici můžete připojit skrze Lightspeed přijímač i rozhraní Bluetooth ke dvěma různými zařízením

 

Posledním, i když značně relativním nedostatkem je cena. Ta je opravdu vysoká a dosahuje značky 5 tisíc Kč. Pokud se však podíváme na podobně špičkovou konkurenci herních klávesnic jako Steelseries Apex Pro nebo Razer Huntsman, které často tuto cenovku ještě přeskakují, nepřijde nám to zas až tak přehnané. Ano, G915 není čistě herní klávesnice, ale nemá problém s měřit s těmi nejlepšími. A solidně drží krok.

Verdikt

Logitech G915 je výbornou bezdrátovou klávesnicí se stylovým tenkým designem, kvalitními spínači a opravdu nekompromisní možností přizpůsobení takřka všeho. Nemůže se zcela rovnat nejlepším herním klávesnicím co se kvality spínačů týče, všem ostatním ale bohatě postačí. A ještě dostane uživatel do vínku duální bezdrátové připojení a efektní hliníkové tělo, které na svém stole rádi uvidíte. 

Steelseries Apex Pro, OmniPoint, US Steelseries Apex Pro, OmniPoint, US
nabízí 3 obchody za ceny od 5 290 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace