Logitech získá společnost Labtec Inc.

Společnost Logitech International oznámila, že 7.2. t.r. odsouhlasila akvizici společnosti Labtec Inc.(OTC BB: LABT), která má sídlo ve Vancouveru a ve Washingtonu. Labtec dodává špičkové technologie, periferní zařízení a příslušenství pro výpočetní techniku, komunikaci a zábavu.
Společnost Logitech International oznámila, že 7.2. t.r. odsouhlasila akvizici společnosti Labtec Inc.(OTC BB: LABT), která má sídlo ve Vancouveru a ve Washingtonu. Labtec dodává špičkové technologie, periferní zařízení a příslušenství pro výpočetní techniku, komunikaci a zábavu.

Na základě ujednání předloží společnost Logitech při uzavření smlouvy nabídku na odkup všech nesplacených akcií společnosti Labtec v ceně 18 dolarů za akcii. Tato nabídka bude sestávat z kombinace 11 dolarů zaplacených v hotovosti a 7 dolarů v podobě akcií společnosti Logitech. Pokud se vezme v úvahu předpokládané zadlužení a výše závazků, bude hodnota společnosti Labtec činit cca 125 miliónů dolarů. Společnost Logitech očekává, že svou nabídku začne uskutečňovat přibližně během dvou týdnů a že ji dovrší na sklonku března nebo dubna.

Provozovny společnosti Labtec zůstanou ve Vancouveru, přičemž budou vystupovat jako obchodní jednotka společnosti Logitech. Bob Wick, prezident a výkonný předseda společnosti Labtec, souhlasil, že bude v nově vytvořené jednotce Audio Business Unit společnosti Logitech zastávat funkci staršího viceprezidenta a generálního ředitele.

Společnost Labtec, která za kalendářní rok 2000 dosáhla příjmu přes 100 miliónů dolarů, přinese společnosti Logitech obsáhlou škálu produktů a pomůže ve zviditelnění na trhu, především v oblasti audio zařízení. Vynikající počítačová sluchátka a mikrofony, výrobní řada vysoce kvalitních počítačových reprosoustav a produkty pro přehrávače formátu MP3, stejně jako další přenosná audio zařízení budou výborně doplňovat bezdrátová řešení společnosti Logitech, stejně jako její novátorsky pojaté myši a klávesnice i řadu produktů pro internetové video a interaktivní zábavu.

Kromě toho Labtec přináší širokou škálu doplňkových produktů, jako například 3D kontroléry a herní zařízení, společně s významným postavením na trhu, což společnosti Logitech umožní nabízet svým maloobchodním i OEM prodejcům na celém světě ještě obsáhlejší portfolio produktů.

“Kombinace zvukových a dalších technologií, profesionálních dovedností a viditelnosti na trhu společnosti Labtec urychlí expanzi společnosti Logitech do internetových řešení a do řešení pro mediálně bohatou komunikaci,” uvedl Guerrino De Luca, prezident a výkonný předseda společnosti Logitech. “V oblasti PC očekáváme stále větší dopad technologií, jako je voice-over-IP, voice chat a digitální hudba, což podtrhne úlohu koncových zvukových zařízení. Kromě toho se audio technologie jako například hlasové ovládání počítače rychle stávají významnou součástí počítačových platforem příští generace. Proto očekáváme, že tato zařízení budou stále více používána širokou veřejností.”

“Touto akvizicí tedy získáváme další motor růstu naší společnosti a podporu pro naší strategii rozšířit společnost Logitech za brány světa osobních počítačů na další trhy, jako je například mobilní telefonie tak, aby naše společnost stála v popředí vývoje spotřebitelských zařízení pro širokou škálu digitálních platforem.”

Na závěr pak pan De Luca uvedl: “Kromě toho očekáváme, že s vyloučením bezhotovostních poplatků ve spojitosti s akvizicí bude tato akvizice od prvního dne přínosem též pro zisky společnosti Logitech.”

O společnosti Logitech:

Společnost Logitech byla založena v roce 1981 za účelem vývoje, výroby a prodeje rozhraní mezi člověkem a počítačem a příslušného softwaru. Tato zařízení spojují uživatele s Internetem a umožňují mu pracovat, hrát si, učit se a komunikovat v dnešním digitálním světě efektivně. Zahrnují produkty jako jsou webové kamery, vstupní a ukazovací zařízení (což jsou standardní i bezdrátové myši, trackbally a klávesnice), reproduktory a herní zařízení (joysticky, gamepady a volanty).

Vedení společnosti je ve městě Fremont, v Kalifornii, USA. Regionální zastoupení Logitechu jsou též v Romanelu (Švýcarsko) a Hsinchu (Taiwan). Akcie holdingové společnosti Logitech International spravující skupinu Logitech jsou veřejně obchodovány pod kódem LOGN a LOGZ na švýcarské burze, pod označení LOGIY potom na burze Nasdaq v USA. Společnost má výrobní kapacity v Asii a obchodní zastoupení ve všech významných městech Severní Ameriky, Evropy a oblasti Asie a Pacifiku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |