Logitech získá společnost Labtec Inc.

Společnost Logitech International oznámila, že 7.2. t.r. odsouhlasila akvizici společnosti Labtec Inc.(OTC BB: LABT), která má sídlo ve Vancouveru a ve Washingtonu. Labtec dodává špičkové technologie, periferní zařízení a příslušenství pro výpočetní techniku, komunikaci a zábavu.
Společnost Logitech International oznámila, že 7.2. t.r. odsouhlasila akvizici společnosti Labtec Inc.(OTC BB: LABT), která má sídlo ve Vancouveru a ve Washingtonu. Labtec dodává špičkové technologie, periferní zařízení a příslušenství pro výpočetní techniku, komunikaci a zábavu.

Na základě ujednání předloží společnost Logitech při uzavření smlouvy nabídku na odkup všech nesplacených akcií společnosti Labtec v ceně 18 dolarů za akcii. Tato nabídka bude sestávat z kombinace 11 dolarů zaplacených v hotovosti a 7 dolarů v podobě akcií společnosti Logitech. Pokud se vezme v úvahu předpokládané zadlužení a výše závazků, bude hodnota společnosti Labtec činit cca 125 miliónů dolarů. Společnost Logitech očekává, že svou nabídku začne uskutečňovat přibližně během dvou týdnů a že ji dovrší na sklonku března nebo dubna.

Provozovny společnosti Labtec zůstanou ve Vancouveru, přičemž budou vystupovat jako obchodní jednotka společnosti Logitech. Bob Wick, prezident a výkonný předseda společnosti Labtec, souhlasil, že bude v nově vytvořené jednotce Audio Business Unit společnosti Logitech zastávat funkci staršího viceprezidenta a generálního ředitele.

Společnost Labtec, která za kalendářní rok 2000 dosáhla příjmu přes 100 miliónů dolarů, přinese společnosti Logitech obsáhlou škálu produktů a pomůže ve zviditelnění na trhu, především v oblasti audio zařízení. Vynikající počítačová sluchátka a mikrofony, výrobní řada vysoce kvalitních počítačových reprosoustav a produkty pro přehrávače formátu MP3, stejně jako další přenosná audio zařízení budou výborně doplňovat bezdrátová řešení společnosti Logitech, stejně jako její novátorsky pojaté myši a klávesnice i řadu produktů pro internetové video a interaktivní zábavu.

Kromě toho Labtec přináší širokou škálu doplňkových produktů, jako například 3D kontroléry a herní zařízení, společně s významným postavením na trhu, což společnosti Logitech umožní nabízet svým maloobchodním i OEM prodejcům na celém světě ještě obsáhlejší portfolio produktů.

“Kombinace zvukových a dalších technologií, profesionálních dovedností a viditelnosti na trhu společnosti Labtec urychlí expanzi společnosti Logitech do internetových řešení a do řešení pro mediálně bohatou komunikaci,” uvedl Guerrino De Luca, prezident a výkonný předseda společnosti Logitech. “V oblasti PC očekáváme stále větší dopad technologií, jako je voice-over-IP, voice chat a digitální hudba, což podtrhne úlohu koncových zvukových zařízení. Kromě toho se audio technologie jako například hlasové ovládání počítače rychle stávají významnou součástí počítačových platforem příští generace. Proto očekáváme, že tato zařízení budou stále více používána širokou veřejností.”

“Touto akvizicí tedy získáváme další motor růstu naší společnosti a podporu pro naší strategii rozšířit společnost Logitech za brány světa osobních počítačů na další trhy, jako je například mobilní telefonie tak, aby naše společnost stála v popředí vývoje spotřebitelských zařízení pro širokou škálu digitálních platforem.”

Na závěr pak pan De Luca uvedl: “Kromě toho očekáváme, že s vyloučením bezhotovostních poplatků ve spojitosti s akvizicí bude tato akvizice od prvního dne přínosem též pro zisky společnosti Logitech.”

O společnosti Logitech:

Společnost Logitech byla založena v roce 1981 za účelem vývoje, výroby a prodeje rozhraní mezi člověkem a počítačem a příslušného softwaru. Tato zařízení spojují uživatele s Internetem a umožňují mu pracovat, hrát si, učit se a komunikovat v dnešním digitálním světě efektivně. Zahrnují produkty jako jsou webové kamery, vstupní a ukazovací zařízení (což jsou standardní i bezdrátové myši, trackbally a klávesnice), reproduktory a herní zařízení (joysticky, gamepady a volanty).

Vedení společnosti je ve městě Fremont, v Kalifornii, USA. Regionální zastoupení Logitechu jsou též v Romanelu (Švýcarsko) a Hsinchu (Taiwan). Akcie holdingové společnosti Logitech International spravující skupinu Logitech jsou veřejně obchodovány pod kódem LOGN a LOGZ na švýcarské burze, pod označení LOGIY potom na burze Nasdaq v USA. Společnost má výrobní kapacity v Asii a obchodní zastoupení ve všech významných městech Severní Ameriky, Evropy a oblasti Asie a Pacifiku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A