Loom

Návod.
Autor: Ing. Miroslav Moucha

Podívej se na poslední lístek na stromu a jdi z útesu dolů do vesnice. Jdi do prvního stanu vlevo. Jdi stále dál, až narazíš na další lidi. V skrytu se podívej na animaci. Jdi doprava a seber hůl. Podívej se na přístroj (LOOM) a za pamatuj si "Labutí píseň" (8,4,5,1). Klikni 2x na vejce a dozvíš se "Otevírací píseň" (3,1,3,2) . Použij jí na vejce a podívej se na animaci. Jdi zpět ven ze stanu a jdi nahoru a doleva - na hřbitov. Jdi až úplně doleva do trní. Vyplašíš králíka. Jdi zpět a cestou klikni na všechny vykotlané stromy (4) . Dozvíš se "Píseň světla" (1,2,2,1). Jdi zpět do vesnice a do prvního stanu vpravo (zlato a tma). Použij na tmu "Píseň světla" a klikni 2x na kolo. Dozvíš se Zlatou píseň (2,3,2,1). Použij jí na hromadu slámy vedle kola. Jdi ven a do úplně posledního stanu vpravo.Podívej se na knihu a klikni 2x na baňku na stole, abys ji porazil. Dozvíš se "Píseň vody" (5,2,2,3). Podívej se na kotel s vařící tekutinou. Dozvíš se "Obarvovací píseň" (2,2,1,2). Použij jí na hromadu látek vedle kotle a na druhou v koši . Jdi nahoru na útes a podívej se na oblohu. Použij Otevírací píseň a podívej se na animaci. Jdi do přístavu. Na škebli použij Otevírací píseň, skoč do vody a vylez na větev. Až dopluješ k tornádu, klikni na něj a dozvíš se Píseň větru (4,2,2,3). Použij jí na tornádo, ale obráceně a můžeš jet dál.

Na ostrově jdi do lesa, stále rovně , až se objeví lidé a dozvíš se "Píseň kamufláže" (1,3,3,5).Po rozhovoru jdi z rozcestí doprava k městu. Až uvidíš muže na věži použij na ně Píseň kamufláže - obráceně. Jdi do věže.Vyslechni konverzaci dvou mužů a jdi ke krystalu . Přenese tě do místnosti s kosou . Vyslechni "Píseň kosy" (6,6,6,5) a jdi doleva k druhému krystalu. Podívej se 3x do koule a dozvíš se "Píseň iluze" (4,1,1,4). Přes místnost s kosou se vrať, jdi z věže ven a zpět do lesa. Na lesní lidi použij "Píseň iluze" a můžeš jít dál vlevo. Klikni na ovce a dozvíš se "Píseň spánku" (1,2,3,6). Přes louku jdi k vesnici a do největšího domku , kde je nemocná ovečka . Klikni na ní a po rozhovoru s dívkou se dozvíš "Píseň uzdravení" (1,6,6,1). Jdi zpět na louku a na ovce použij Obarvovací píseň. Drak ovce neuvidí a odnese tebe.

Obrácenou "Zlatou písní" proměň drakovo zlato v hromadu slámy a zpět v zlato. Pak ho uspi obrácenou "Písní spánku" a proměň zlato ve slámu. Až sláma shoří a drak odletí, můžeš projít otvorem, který byl ukryt za jeho zády. Na tmu použij "Píseň světla" a jdi bludištěm tak dlouho, až přijdeš k podzemnímu jezírku. Klikni na něj a dozvíš se "Píseň odrazu" (6,4,4,6). Použij "Píseň vody" a jdi ke kouli. Nahlédni do ní (3x) , obrácenou "Písní vody" přivolej vodu zpět a odejdi vpravo. Až vyjdeš z jeskyně ven, Použij "Píseň větru" na skalní sloup se schodištěm. Jdi doleva ke spícímu chlapci. Probuď ho obrácenou "Písní spánku" a po animaci na něj použij "Píseň odrazu". Jdi doleva ke kovářům. Projdi až do poslední místnosti k Mr. Strokovi. Až se octneš ve vězení, lehni si do výklenku na slámu a pozoruj animaci . Seber svou hůl, slámu na které jsi spal, proměň ve zlato "Zlatou písní" a otevři si dveře "Otevírací písní". Obrácenou "Písní uzdravení" naplň bednu dřevem a jdi po schodech dolů. Vyslechni rozhovor dvou mužů v popředí. Až kovář uprostřed zdvihne meč, použij na něj "Píseň kosy" - obráceně. Ve vězení použij "Otevírací píseň" na dveře. Přijdeš o hůl a až se budeš chtít podívat do koule, promluvíš si se žalářníkem. Pak se do ní podívej (3x).Odejdi dveřmi v pozadí. Vládce otevře průchod a až ho démon odnese, zkus jít zpět do vězení a zpět na terasu. Drak tě postrčí do otevřené díry.

Pluj vesmírem, navštěvuj jednotlivé díry, uzdrav lidi "Písní uzdravení" - pokud to půjde - a díry zavírej obrácenou "Otevírací písní". Dopluj až k vesmírným labutím a promluv si s první z nich. Promluv si s ní 2x. Pokračuj dále doleva a vstup na ostrov s LOOMem. Jdi do stanu a až dozadu k přístroji LOOM. Klikni na něj a dostaneš 7. notu. Až démon oněmí kachnu kouzlem, klikni na LOOM a dozvíš se Píseň ticha (7,6,5,4), s jejíž pomocí (obráceně) kachnu odčaruješ. Démon ji začaruje v pečenou kachnu , opět se poraď s LOOMem a dozvíš se "Píseň kuchaře" (7,1,7,1) a odčaruješ kachnu zpět. Démon ji začaruje tak, že z ní zbyde jediné peříčko . Klikni na něj a démon ho sebere . Klikni na LOOM a dozvíš se poslední "Píseň trhliny" (6,7,7,6) , kterou použij na LOOM. Dostaneš poslední 8. notu a vyjdi trhlinou ven za labutí. Démon ještě v poslední zoufalé snaze tě zadržet po tobě hodí kosu, ale netrefí se. Použij sám na sebe "Píseň labutě" a můžeš si vychutnat konec. KONÉÉÉC

Poznámka: Pořadí tónů jednotlivých kouzelných písní se může měnit s každou hrou. Proto si je raději zapisuj postupně tak , jak se je budeš ve hře dozvídat.

Nejnovější komentáře