Lord of the Rings: Gollum v prvním oficiálním teaser traileru ukazuje Mordor

Studio Daedalic Entertainment konečně začalo odhalovat bližší informace o jejich stealth příběhovce pro novou generaci konzolí.

Jestli jste se těšili na záběry přímo z hraní, tak vás musím zklamat. Tento teaser je totiž kompletně CGI. To ale není jediné, o co se Daedalic dnes s veřejností podělil. Exkluzivně webu IGN poskytl bližší náhled na celý projekt. 

O vývoji tohoto titulu už víme docela dlouho, ale kromě pár obrázků se toho na povrch zatím moc nedostalo. Martin Wilkes, vedoucí designér hry, prozradil trochu více o hratelnosti:"Naše hra kombinuje stealth prvky spolu s lezením a parkurem. Jestli chcete něco k porovnání, tak je tady podobnost s Prince of Persia. Převážně se obejdete bez boje, ale Glum je schopný nepřítele tiše vyřídit. To každopádně nebude jednoduché a budete tím dost riskovat. Chceme, aby se hráči v těchto situacích zamysleli. Glumova síla přeci jen není v boji, ale v jeho prohnanosti."


Kromě toho se budete moci spoléhat i na vyrobené předměty, prostředí nebo spojence. "Glum nepoužívá zbraně, ale může nepřítele odlákat házením věcí. V některých částech hry také využije schopností spojenců a prostředí." Ke společníkům se následně vyjádřil Tilman Schanen, vedoucí designér příběhu: "Narazíte i na povědomé tváře. Nemůžeme o tom moc mluvit. Když berete v potaz, kdy se náš příběh odehrává, musíme pečlivě zvažovat, koho, kde a kdy bude moci Glum potkat. To znamená, že ve většině případů budou hrát malou, někdy ovšem velmi důležitou, roli v příběhu."

The Lord of the Rings Gollum Screen 1.jpgThe Lord of the Rings Gollum Screen 5.jpgThe Lord of the Rings Gollum Screen 9.jpg

"Náš příběh začíná současně s první knihou, kdy je Frodo stále v Kraji. Glum se vydává do Mordoru a zoufale hledá Bilba s prstenem. Bohužel je chycen a to je začátek našeho příběhu," dodává Schanen. O tom, co je vlastně Glumovým cílem, ale prý ještě mluvit nemůže.

V průběhu hry každopádně budete dělat rozhodnutí, která ovlivní nejen příběh, ale i to, jestli bude mít kontrolu osobnost Gluma nebo Sméagola. Pokud vás zaráží jeho vzhled, tak se vývojáři netají tím, že adaptují knihy a ne filmy. Nejen vzhled postav, ale i prostředí se tak může lišit od filmových adaptací. Podle všeho ze Středozemě prozkoumáme jen malou část, protože LoTR: Gollum nebude mít otevřený svět. 

The Lord of the Rings Gollum Concepet Art.jpg

Přes to všechno hlavně doufám, že ve finále bude hra vypadat lépe, než na screenshotech, které vypustili před pár měsíci. Takhle si tedy hru nové generace rozhodně nepředstavuji. Jak to ve finále dopadne uvidíme v roce 2021 na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series X.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo o…

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

5.  10.  2021 | |5 N/A
Michal Maliarov
eFootballKonami
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

dnes | |83 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stubbs the Zombie zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stub…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  10.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní akce a Ghost Recon zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní akce a Ghost …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  10.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
V prosinci se dočkáme oznámení "velkého" remaku pro Playstation

V prosinci se dočkáme oznámení "velkého" remaku pr…

Šušká se o návratu velké herní značky, která opět ožije na nové generaci konzole od Sony.

11.  10.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
PlayStationSpekulaceKonzole
Recenze hry Far Cry 6. Psychopatický padouch počtvrté

Recenze hry Far Cry 6. Psychopatický padouch počtv…

Opět se vydáváme do tropů, abychom zavařili zlému zloduchovi. Stačí to i počtvrté?

6.  10.  2021 | |12 N/A
Michal Maliarov
Far Cry 6Recenze
Rockstar oznámil Grand Theft Auto: The Trilogy. Vylepšené kultovní díly série

Rockstar oznámil Grand Theft Auto: The Trilogy. Vy…

Po spoustě úniků to tu máme konečně oficiálně.

8.  10.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTAVideo
Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Návrat na zelený pažit pro novou sezónu dorazil se spoustou novinek a udělal ze série FIFA zážitek blížící se fotbalu, jako nikdy dříve.

14.  10.  2021 | |10 N/A
Martin Havel
RecenzeSportovní