Lost Coast - Valve boří mýty

S blížícím se vydáním speciálního levelu pro Half-Life 2 Lost Coast a spolu s uveřejněním Day of Defeat Source se redaktoři zahraničního webzinu Bit-Tech vypravili do kanceláří Valve software, kde už všechny práce na HDR technologii pomalu ale jistě finišují. O High Dynamic Range jsme psali již dříve a podrobnější informace najdete právě tady.

Otcem HDR je Paul Debevec z amerického výzkumného ústavu University of Southern California a ve svém oboru je považován za světového odborníka. Ale až Gabe Newell a jeho tým Valve Software se rozhodli přinést tuto exkluzivní technologii všem hráčům Half-Life 2 v podobě volně stažitelného levelu Lost Coast. Na okolních screenshotech si můžete jednoduše prohlédnout jak úžasně realisticky vypadá vše počínaje zbraní hlavního hrdiny a NPC charaktery konče. Jen postava starého rybáře je sestavena z cca. 6,000 polygonů, což je v praxi dvakrát tolik co v HL2. A právě polygon count je tím hlavním důvodem proč budete na bezproblémové hraní Lost Coast potřebovat 3Ghz procesor osazený 2GB RAM a s podporou grafické karty současné generace.

  

Gabe Newell prostřednictvím článku na Bit-Tech tak trochu bortí mýty kolem HW náročnosti technologie HDR. HDR a Lost Coast jsou totiž dva zcela odlišné případy. Paradoxně, Lost Coast nebude první vlaštovkou která předvede HDR. Day of Defeat Source, jenž vychází 26.září, bude HDR naplno podporovat a co se týče HW nároků; každý kdo rozchodil HL2 a CS Source si užije i nový DoD.

A nakonec zpět k Lost Coast, ke kterému je třeba dodat jedna důležitá věc. Lost Coast bude volně stažitelný level sloužící jako technologická hratelná ukázka HDR a tudíž nepůjde o žádného časoužrouta. Na diskusních fórech často kolují názory připodobňující Lost Coast k datadisku. NE, dohrání Lost Coast zabere zkušenému hráči několik desítek minut, maximálně pak hodinu. Vylepšením, na které se hráči mohou těšit, jsou pak in-game komentáře tvůrců, jako například v Chronicles of Riddick. Kliknutím na vznášející se ikony bychom se tak měli dozvědět více o pozadí tvorby Lost Coast.  

  

Zdroj: Bit-Tech


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |