Louisiana jednomyslně proti hrám

Dalším ochráncem nezletilých před násilím a sexem v počítačových hrách je demokrat Roy Burrell a jeho návrh zákona HB1381. Na tomto návrhu je výjimečné to, že ho před několika dny jednomyslně schválila lousianská sněmovna reprezentantů, a to poměrem hlasů 102:0. Pokud návrh vejde v platnost jako zákon, zakáže prodej her označených za škodlivé s trestem za porušení v podobě pokuty ve výši 100-2000 dolarů (přibližně 2 až 45 tisíc korun) nebo až jedním rokem vězení.

Podle agentury AP několik členů sněmovny mělo pochybnosti o legalitě návrhu zákona vzhledem k prvnímu dodatku americké ústavy, který hovoří o svobodě projevu. Podobné regulace prodeje her už byly navrhovány ve státech Kalifornie, Illinois a Michigan a všechny nakonec zrušily federální soudy. Asociace zábavního softwaru (ESA), která se podílela na zrušení předchozích návrhů, věří, že jedinou legální a efektivní cestou jak uchránit děti od škodlivých her je kombinace rodičovského výběru a kontroly.

Návrh zákona nyní poputuje do senátu, kde se utká s konkurenčním návrhem republikánského senátora Jamese Caina. Nicméně jeho návrh byl později změněn a nyní se vztahuje jen na hry se sexuálním obsahem, nikoli násilným.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A