Louisiana jednomyslně proti hrám

Dalším ochráncem nezletilých před násilím a sexem v počítačových hrách je demokrat Roy Burrell a jeho návrh zákona HB1381. Na tomto návrhu je výjimečné to, že ho před několika dny jednomyslně schválila lousianská sněmovna reprezentantů, a to poměrem hlasů 102:0. Pokud návrh vejde v platnost jako zákon, zakáže prodej her označených za škodlivé s trestem za porušení v podobě pokuty ve výši 100-2000 dolarů (přibližně 2 až 45 tisíc korun) nebo až jedním rokem vězení.

Podle agentury AP několik členů sněmovny mělo pochybnosti o legalitě návrhu zákona vzhledem k prvnímu dodatku americké ústavy, který hovoří o svobodě projevu. Podobné regulace prodeje her už byly navrhovány ve státech Kalifornie, Illinois a Michigan a všechny nakonec zrušily federální soudy. Asociace zábavního softwaru (ESA), která se podílela na zrušení předchozích návrhů, věří, že jedinou legální a efektivní cestou jak uchránit děti od škodlivých her je kombinace rodičovského výběru a kontroly.

Návrh zákona nyní poputuje do senátu, kde se utká s konkurenčním návrhem republikánského senátora Jamese Caina. Nicméně jeho návrh byl později změněn a nyní se vztahuje jen na hry se sexuálním obsahem, nikoli násilným.

Zdroj: Gamasutra