Lovecraftovská detektivka The Sinking City dostane českou lokalizaci

Stejně jako u Call of Cthulhu si užijete češtinu, pokud nehrajete na Xboxu.

Snaha o prosazení českého jazyka do počítačových her se dlouho jevila tak trochu jako boj s větrnými mlýny. Nyní se ale ukazuje, že česká iniciativa za jazykovou lokalizaci her se čím dál více dostává do povědomí vývojářů a přináší své ovoce. Před pár dny dorazilo potvrzení, že vývojáři z Frogwares chystají české titulky do detektivky The Sinking City.

Stejně jako tomu bylo například u předchozího Lovecraftovského počinu v podobě Call of Cthulhu, i tentokrát se češtiny do hry dočkají pouze hráči na PS4 a PC. "Ahoj, je to tak. The Sinking City vyjde na PC a PS4 s českými titulky. Bohužel, některé technické problémy nám znemožnili totéž udělat i pro Xbox One, takže bychom doporučili, abyste si hru užili na PC nebo PS4," napsali autorům otevřeného dopisu tvůrci hry.

Zároveň nás vývojáři na svoji hru lákají dalším videem s čerstvou ukázkou prvků tohoto Lovecraftovského světa. I tentokrát se samozřejmě budeme potácet na pokraji šílenství. Nejdůležitějším prvkem hry bude jednoznačně to, že vás nechá absolutně napospas svému otevřenému světu. Nedostanete žádné konkrétní instrukce a vše bude záviset jen na vaší dedukci. Žádné vedení za ručičku. I proto česká lokalizace určitě přijde vhod.

The Sinking City mělo vyjít původně už 21. března na PC, Xbox One a PS4. Toto datum ale začalo mizet z obchodů, včetně Steamu. Nové datum zatím veřejné není, ale stránka, která oznámila český dabing ve stejném příspěvku na Facebooku hovoří o konci května.

Váš názor Další článek: Anthem je oficiálně nejhůře hodnocenou hrou z rukou Bioware

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,