LudoRace – závody futuristických vznášedel

Závodní hry, ale obecně i sporty nejsou mezi výrobci freeware her moc oblíbeny. Nevím, čím je to způsobeno, možná jsou pro ně těžko zpracovatelné a časově náročnější než třeba hry akční, proto každá hra, která alespoň trochu zavání závoděním je u nás hráčů vítána. Dnes tu máme LudoRace, závody futuristických vznášedel ve 3D.
LudoRace – závody futuristických vznášedel
Závodní hry, ale obecně i sporty nejsou mezi výrobci freeware her moc oblíbeny. Nevím, čím je to způsobeno, možná jsou pro ně těžko zpracovatelné a časově náročnější než třeba hry akční, proto každá hra, která alespoň trochu zavání závoděním je u nás hráčů vítána. Dnes tu máme LudoRace, závody futuristických vznášedel ve 3D.

Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho serveru, jistě víte, že jsem zde už několikrát zmiňoval mou náklonnost k francouzskému týmu, který si říká Graphit-X. Každá jejich hra je velmi kvalitní, má dobrý nápad a je většinou provedena ve všech třech rozměrech. Dnešní hra LudoRace pochází opět od nich a řekl bych, že ve své kategorii nemá konkurenci.

LudoRaceLudoRace

O co vlastně jde? Je to prosté! Usednete do futuristického vznášedla a budete závodit s několika dalšími počítačem ovládanými spoluhráči v tom, kdo rychleji projede zadanou trať. Jako dobré přirovnání mě zrovna napadá postarší hra Star Wars: Racer, která vznikla za účelem propagace stejnojmenného filmu. Celkem máte ve hře tři různé tratě a vy si můžete zvolit jednu z nich, jež se rozhodnete jet. Poté vidíte, jak jsou všichni závodníci postaveni na startu, probíhá známý odpočet 3, 2, 1 a START! Všichni se vydají na cestu a začne závod jako o život, protože vaši soupeři jsou dosti rychlí, neměli byste moc dlouho okounět nebo skončíte na jednom z posledních míst. Celkem totiž musíte projet tři okruhy. Na obrazovce máte po celou dobu jízdy zobrazovány informace o vaší rychlosti, pozici a počtu projetých kol. A aby jste se někde neztratili, jste vybaveni mapou stylizovanou do tvaru zelené koule, na níž máte vyznačenou trasu kudy jedete a pozici vaši a vašich spoluhráčů.

LudoRaceLudoRace

Svět, v němž jezdíte je takoví bizarní a tomu odpovídá i použitá grafika, která je velice pestrá, co se barev týče, což někdy může mít za následek, že občas ztratíte přehled o tom, kam odbočit a lehce se potom ztratíte. Hra je ještě ve vývoji, což má za následek, že verze hry, která se mi dostala do rukou zatím neobsahovala hudbu a zvuky, což je docela velká škoda. Snad příště. Nicméně i přes to nevidím důvod, proč tuto opravdu bezva hru nezkusit a zabavit se s ní.

Homepage: www.graphitx.com.

Download (838 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A