LudoRace – závody futuristických vznášedel

Závodní hry, ale obecně i sporty nejsou mezi výrobci freeware her moc oblíbeny. Nevím, čím je to způsobeno, možná jsou pro ně těžko zpracovatelné a časově náročnější než třeba hry akční, proto každá hra, která alespoň trochu zavání závoděním je u nás hráčů vítána. Dnes tu máme LudoRace, závody futuristických vznášedel ve 3D.
LudoRace – závody futuristických vznášedel
Závodní hry, ale obecně i sporty nejsou mezi výrobci freeware her moc oblíbeny. Nevím, čím je to způsobeno, možná jsou pro ně těžko zpracovatelné a časově náročnější než třeba hry akční, proto každá hra, která alespoň trochu zavání závoděním je u nás hráčů vítána. Dnes tu máme LudoRace, závody futuristických vznášedel ve 3D.

Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho serveru, jistě víte, že jsem zde už několikrát zmiňoval mou náklonnost k francouzskému týmu, který si říká Graphit-X. Každá jejich hra je velmi kvalitní, má dobrý nápad a je většinou provedena ve všech třech rozměrech. Dnešní hra LudoRace pochází opět od nich a řekl bych, že ve své kategorii nemá konkurenci.

LudoRaceLudoRace

O co vlastně jde? Je to prosté! Usednete do futuristického vznášedla a budete závodit s několika dalšími počítačem ovládanými spoluhráči v tom, kdo rychleji projede zadanou trať. Jako dobré přirovnání mě zrovna napadá postarší hra Star Wars: Racer, která vznikla za účelem propagace stejnojmenného filmu. Celkem máte ve hře tři různé tratě a vy si můžete zvolit jednu z nich, jež se rozhodnete jet. Poté vidíte, jak jsou všichni závodníci postaveni na startu, probíhá známý odpočet 3, 2, 1 a START! Všichni se vydají na cestu a začne závod jako o život, protože vaši soupeři jsou dosti rychlí, neměli byste moc dlouho okounět nebo skončíte na jednom z posledních míst. Celkem totiž musíte projet tři okruhy. Na obrazovce máte po celou dobu jízdy zobrazovány informace o vaší rychlosti, pozici a počtu projetých kol. A aby jste se někde neztratili, jste vybaveni mapou stylizovanou do tvaru zelené koule, na níž máte vyznačenou trasu kudy jedete a pozici vaši a vašich spoluhráčů.

LudoRaceLudoRace

Svět, v němž jezdíte je takoví bizarní a tomu odpovídá i použitá grafika, která je velice pestrá, co se barev týče, což někdy může mít za následek, že občas ztratíte přehled o tom, kam odbočit a lehce se potom ztratíte. Hra je ještě ve vývoji, což má za následek, že verze hry, která se mi dostala do rukou zatím neobsahovala hudbu a zvuky, což je docela velká škoda. Snad příště. Nicméně i přes to nevidím důvod, proč tuto opravdu bezva hru nezkusit a zabavit se s ní.

Homepage: www.graphitx.com.

Download (838 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A