LudoRace – závody futuristických vznášedel

Závodní hry, ale obecně i sporty nejsou mezi výrobci freeware her moc oblíbeny. Nevím, čím je to způsobeno, možná jsou pro ně těžko zpracovatelné a časově náročnější než třeba hry akční, proto každá hra, která alespoň trochu zavání závoděním je u nás hráčů vítána. Dnes tu máme LudoRace, závody futuristických vznášedel ve 3D.
LudoRace – závody futuristických vznášedel
Závodní hry, ale obecně i sporty nejsou mezi výrobci freeware her moc oblíbeny. Nevím, čím je to způsobeno, možná jsou pro ně těžko zpracovatelné a časově náročnější než třeba hry akční, proto každá hra, která alespoň trochu zavání závoděním je u nás hráčů vítána. Dnes tu máme LudoRace, závody futuristických vznášedel ve 3D.

Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho serveru, jistě víte, že jsem zde už několikrát zmiňoval mou náklonnost k francouzskému týmu, který si říká Graphit-X. Každá jejich hra je velmi kvalitní, má dobrý nápad a je většinou provedena ve všech třech rozměrech. Dnešní hra LudoRace pochází opět od nich a řekl bych, že ve své kategorii nemá konkurenci.

LudoRaceLudoRace

O co vlastně jde? Je to prosté! Usednete do futuristického vznášedla a budete závodit s několika dalšími počítačem ovládanými spoluhráči v tom, kdo rychleji projede zadanou trať. Jako dobré přirovnání mě zrovna napadá postarší hra Star Wars: Racer, která vznikla za účelem propagace stejnojmenného filmu. Celkem máte ve hře tři různé tratě a vy si můžete zvolit jednu z nich, jež se rozhodnete jet. Poté vidíte, jak jsou všichni závodníci postaveni na startu, probíhá známý odpočet 3, 2, 1 a START! Všichni se vydají na cestu a začne závod jako o život, protože vaši soupeři jsou dosti rychlí, neměli byste moc dlouho okounět nebo skončíte na jednom z posledních míst. Celkem totiž musíte projet tři okruhy. Na obrazovce máte po celou dobu jízdy zobrazovány informace o vaší rychlosti, pozici a počtu projetých kol. A aby jste se někde neztratili, jste vybaveni mapou stylizovanou do tvaru zelené koule, na níž máte vyznačenou trasu kudy jedete a pozici vaši a vašich spoluhráčů.

LudoRaceLudoRace

Svět, v němž jezdíte je takoví bizarní a tomu odpovídá i použitá grafika, která je velice pestrá, co se barev týče, což někdy může mít za následek, že občas ztratíte přehled o tom, kam odbočit a lehce se potom ztratíte. Hra je ještě ve vývoji, což má za následek, že verze hry, která se mi dostala do rukou zatím neobsahovala hudbu a zvuky, což je docela velká škoda. Snad příště. Nicméně i přes to nevidím důvod, proč tuto opravdu bezva hru nezkusit a zabavit se s ní.

Homepage: www.graphitx.com.

Download (838 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A