Luna: Moon Colony Simulator – život na Měsíci

Luna: Moon Colony Simulator je nejnovější 3D sim/strategie z dílny společnosti Anarchy Enterprises. Hráč v ní bude mít možnost budovat první lunární svět na Měsíci – jeho snahu však budou doprovázet i nemalé problémy spojené se spoustou různých katastrof, útoků mimozemšťanů či nedostatkem financí.
Luna: Moon Colony Simulator – život na Měsíci
Fanoušci vesmírných strategií rozhodně nemají při výběru her těžkou volbu – je to dáno tím, že kvalitních her tohoto žánru je v současné době nedostatek (samozřejmě zde reprezentuji jen svůj názor). O to cennější je pak každý titul, který vypadá nadějně – a tím Luna: Moon Colony Simulator rozhodně je…

Jak už je z názvu hry patrné, má cosi společného s naším souputníkem a to „společné“ je pro hru nezbytné – ona se zde totiž Luna odehrává. Ale od začátku.

Luna: Moon Colony SimulatorLuna: Moon Colony Simulator

Výzkumnému týmu NASA se podařilo plně prozkoumat a odhalit všechny záhady, které bránili možnosti člověka osídlit tuto „miniplanetku“. No a tak je sem vyslán tým složený z vědců, kosmonautů, stavebních odborníků, ale také obyčejných lidí. Vy, jako vedoucí celého týmu máte za úkol vystavět na Měsíci základnu a zajistit, aby si na sebe vydělala, tedy aby se neprodražila. Cest, jak toho dosáhnout je nespočet, můžete zde vystavět obrovské zábavní centrum, do kterého budou létat lidé na dovolenou nebo zde vytvořit průmyslové centrum… Zajímavé přitom je, že oba způsoby jsou ze začátku velice nákladné a výdělky jak z turistiky, tak z průmyslu malé – tudíž, každá sebemenší chybička či špatně vynaložené peníze může celé vaše snažení během chvilky zkazit.

Navenek vypadá Luna: Moon Colony Simulator opravdu zajímavě – grafika je samozřejmě 3D a velice detailní, přičemž prý bude možné celou scénou ve hře rotovat – tedy, budete si moci prohlédnout svojí základnu ze všech stran. Jen doufám, že se tato vymoženost nedotkne přehlednosti celé hry. Atmosféru hodlají tvůrci ze společnosti Anarchy Enterprises dotvořit, stejně jako například ve hře No One Lives Forever, animovanými meziscénami, které mají hráče ještě více vtáhnout do děje.

O ovládání hry toho zatím není moc známo, ti jenž měli možnost zahrát si poslední betaverzi 1.2 hovoří v tom smyslu, že je na tom v této oblasti hra velice, velice dobře (no, však nakonec taky uvidíme :-).

Luna: Moon Colony SimulatorLuna: Moon Colony Simulator

A ještě něco. Nedá mi, abych se nezmínil o velice zajímavé věci, která činí hru ještě o kousek napínavější. Je to přítomnost všemožných katastrof, se kterými se zde můžete setkat. Od různých malých problémů s elektřinou či vodou, přes rozsáhlejší, typu teroristického útoku až po roj meteoritů, který útočí bez předchozího varování a následky jeho ničení jsou opravdu katastrofální (odtud to slovo katastrofa :-)

Bude jistě zajímavé, jak hra nakonec dopadne. Všichni, kteří měli tu „čest“ zúčastnit se betatestování, chrlí jen samá pochvalná slova na adresu tvůrců. Uvidíme, jestli i nakonec sami hráči budou tak spokojeni…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |