Lycos Athletics – sportu třikrát nazdar!

Dlouhou dobu se na Doupěti mezi plnými hrami nevyskytla žádná hra, kterou bychom mohli označit za ryze sportovní. Pokud vám zde taková nějaká hra chyběla, určitě dnes si to do sytosti vynahradíte. Ptáte se, jakýpak že to sport bude? Atletika spolu s většinou svých disciplín. Neváhejte ani chvíli, dobře si protáhněte ruce i nohy, čekají vás těžké závody.
Lycos Athletics – sportu třikrát nazdar!
Je mnoho firem, které pochopily, že k dobrému výrobku patří i dobrá reklamní kampaň, která by neměla vynechat jedinou oblast, v níž si může získat své potenciální zákazníky. Ať už tímto výrobkem je chápán film, kniha, auto, nápoj, na obrazovce počítače si vždy najde své místo. Jen například vzpomeňme na nedávnou proběhnuvší Becherovka Game nebo například na hru Volkswagen Lupo Cup, kterými si velké korporace upevňovaly pozici na trhu a rovněž tím propagovaly výrobky samotné.

Jednou z firem, které se vydaly touto cestou je americká firma Lycos, která provozovatelem jednoho nejmenovaného internetového vyhledavače, jehož adresu není těžké odhadnout. Její troška, s níž nám přispívá do mlýna, má název Lycos Athletics a jak z názvu již vyplývá, dnešní plná hra bude čistě sportovní záležitostí.

Lycos AthleticsLycos Athletics

Tato hra patří do skupiny her, v nichž se můžete uklikat (tady ale spíše umačkat) k smrti. No, abych byl přesný – k smrti ani ne, ale spíše k úplnému vyčerpání, protože rychlost pohybu vašich atletů zajišťuje to, jak rychle mačkáte kurzorové klávesy. Tento systém hry není moc dobrý, a pokud mě paměť neklame, kdysi jsem si tímto způsobem ulomil i kurzorovou šipku na klávesnici :-(. Ale co naplat, je to jediný způsob, jak lze hru ovládat.

Před každou hrou si můžete zvolit, zda chcete závodit ve všech disciplínách, nebo jen v jedné z nich. Po zvolení následuje menu, kde si vybíráte zem, kterou budete reprezentovat. Máme jich tu celkem 65 a nechybí mezi nimi i naše malá zemička.

Lycos AthleticsLycos Athletics

Hra nám nabídne šest disciplín, ve kterých si můžete změřit své schopnosti a dovednosti. Jsou to tyto:

100 metrů sprint, skok daleký, hod oštěpem, 110 metrů překážek, hod kladivem, skok vysoký. Obtížnost disciplín je poměrně dobře zvolena, protože zezačátku se vám hraní moc nebude dařit, bude to chtít takový menší trénink, než si zvyknete na ovládání a následně budete podávat lepší výsledky.

Grafika hry je sice jednoduchá, leč účelná. Jediné, co se ve hře výrazněji hýbe, je vaše postava, jinak vše o ostatní je povětšinou statické. U diváků vám to možná bude vadit, ale dá se to překousnout. Obdobné je to se hrou po hudební stránce – máme tu jen pár zvuků, hudba žádná.

Lycos AthleticsLycos Athletics

Lycos Athletics vyniká nad všemi nedostatky svou skvělou hratelností. Do hry se určitě ponoříte a se slovy: „Jó, to by ani Honza Železný tím oštěpem nehodil víc..“ se od ní nebudete moci odtrhnout. Vřele ji doporučuji všem. Stahovat můžete z Doupěte (400 kB) nebo si ji nechte vypálit na VypalCD.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech starších generací konzole

Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech sta…

Sony podle všeho nasypalo spoustu zdrojů do tzv. Remastering Enginu, který spojí všechny generace do jedné.

4.  1.  2020 | | 6 N/A
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a novoroční akce

Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

3.  1.  2020 | | 4 N/A