Lycos Athletics – sportu třikrát nazdar!

Dlouhou dobu se na Doupěti mezi plnými hrami nevyskytla žádná hra, kterou bychom mohli označit za ryze sportovní. Pokud vám zde taková nějaká hra chyběla, určitě dnes si to do sytosti vynahradíte. Ptáte se, jakýpak že to sport bude? Atletika spolu s většinou svých disciplín. Neváhejte ani chvíli, dobře si protáhněte ruce i nohy, čekají vás těžké závody.
Lycos Athletics – sportu třikrát nazdar!
Je mnoho firem, které pochopily, že k dobrému výrobku patří i dobrá reklamní kampaň, která by neměla vynechat jedinou oblast, v níž si může získat své potenciální zákazníky. Ať už tímto výrobkem je chápán film, kniha, auto, nápoj, na obrazovce počítače si vždy najde své místo. Jen například vzpomeňme na nedávnou proběhnuvší Becherovka Game nebo například na hru Volkswagen Lupo Cup, kterými si velké korporace upevňovaly pozici na trhu a rovněž tím propagovaly výrobky samotné.

Jednou z firem, které se vydaly touto cestou je americká firma Lycos, která provozovatelem jednoho nejmenovaného internetového vyhledavače, jehož adresu není těžké odhadnout. Její troška, s níž nám přispívá do mlýna, má název Lycos Athletics a jak z názvu již vyplývá, dnešní plná hra bude čistě sportovní záležitostí.

Lycos AthleticsLycos Athletics

Tato hra patří do skupiny her, v nichž se můžete uklikat (tady ale spíše umačkat) k smrti. No, abych byl přesný – k smrti ani ne, ale spíše k úplnému vyčerpání, protože rychlost pohybu vašich atletů zajišťuje to, jak rychle mačkáte kurzorové klávesy. Tento systém hry není moc dobrý, a pokud mě paměť neklame, kdysi jsem si tímto způsobem ulomil i kurzorovou šipku na klávesnici :-(. Ale co naplat, je to jediný způsob, jak lze hru ovládat.

Před každou hrou si můžete zvolit, zda chcete závodit ve všech disciplínách, nebo jen v jedné z nich. Po zvolení následuje menu, kde si vybíráte zem, kterou budete reprezentovat. Máme jich tu celkem 65 a nechybí mezi nimi i naše malá zemička.

Lycos AthleticsLycos Athletics

Hra nám nabídne šest disciplín, ve kterých si můžete změřit své schopnosti a dovednosti. Jsou to tyto:

100 metrů sprint, skok daleký, hod oštěpem, 110 metrů překážek, hod kladivem, skok vysoký. Obtížnost disciplín je poměrně dobře zvolena, protože zezačátku se vám hraní moc nebude dařit, bude to chtít takový menší trénink, než si zvyknete na ovládání a následně budete podávat lepší výsledky.

Grafika hry je sice jednoduchá, leč účelná. Jediné, co se ve hře výrazněji hýbe, je vaše postava, jinak vše o ostatní je povětšinou statické. U diváků vám to možná bude vadit, ale dá se to překousnout. Obdobné je to se hrou po hudební stránce – máme tu jen pár zvuků, hudba žádná.

Lycos AthleticsLycos Athletics

Lycos Athletics vyniká nad všemi nedostatky svou skvělou hratelností. Do hry se určitě ponoříte a se slovy: „Jó, to by ani Honza Železný tím oštěpem nehodil víc..“ se od ní nebudete moci odtrhnout. Vřele ji doporučuji všem. Stahovat můžete z Doupěte (400 kB) nebo si ji nechte vypálit na VypalCD.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A