Madcoaster – opravdu šílená horská dráha (recenze)

Dá se z jízdy na horské hře udělat zábavná hra? Chillingo se o to pokouší prostřednictvím prosté hříčky. Možná až moc prosté.
Madcoaster – opravdu šílená horská dráha (recenze)

Chillingo se pokouší prosadit s další hrou s velmi jednoduchým konceptem – jízdou na horské dráze. Otázkou je, jak na to budou dnešní zmlsaní hráči reagovat. Před několika lety by to byl pravděpodobně velký hit, s momentální konkurencí to ale Madcoaster nebude mít vůbec jednoduché. O čem že to vlastně celá hra je?

Madcoaster 01.jpg

Náplň je opravdu až primitivně jednoduchá, což je na Madcoasteru krásné, ale také to hře podráží nohy. Prostě jezdíte se soupravou vagónků po kolejích horské dráhy. Nebudete nijak řídit rychlost vagónků, ani podnikat ty nejbláznivější jízdy přes hrboly, spirály a kdoví, co ještě.

Náplň je opravdu až primitivně jednoduchá, což je na Madcoasteru krásné, ale také to hře podráží nohy

Chillingo se nevydalo cestou dnes už vlastně herní klasiky od Digital Chocolate a pojalo dovádění na horské dráze trošku jinak.

Madcoaster 02.jpg

Jediné co se po vás chce, je ve správný čas ťuknout na displej. V tom momentu všechny vagonky vyskočí do vzduchu a posbírají, na co narazí. Na mince, ale třeba i na ptactvo. Ostatně celá hra je relativně drsná a nejednomu milovníkovi zvířat asi nebude po chuti srážení zvířectva. I když kresleného. Nejen, že je vaším cílem trefovat ve vzduchu různé ptáky, ale tolik potřebné body získáváte i ze zvířat překážejících na trati. Po dojetí do cíle je vám spočítáno skóre a porovnáno s ostatními hráči.

Před hráče jsou také postaveny určité cíle, za které dostanete speciální vylepšení. Cíle jsou veskrze jednoduchého rázu, tedy něco jako: "až xkrát vyskočíš, dostaneš jiné vagónky". Bohužel se nejedná o diametrálně odlišné vagónky, ale spíše o jiné barevné varianty.

Další výhody můžete sbírat i při samotném průjezdu levely. Většinou visí ve vzduchu, takže k nim budete muset vyskočit, ale jejich získání se určitě vyplatí. Takový ptačí magnet udělá divy. Po jeho sebrání se totiž stačí přiblížit k nejbližšímu opeřenci a i jeho kolegové, kteří jsou poblíž, budou přitaženi a sraženi vašimi vagonky. Brutálně účinné. Také nitro pro zrychlení určitě potěší.

Úrovně jsou poměrně hezky nadesignované, ikdyž jistý pocit repetitivnosti se dostaví už po pár minutách hraní. Bohužel také platí nepříjemná rovnice, že čím více budete hru hrát, tím méně vás bude bavit.

Úrovně jsou poměrně hezky nadesignované, ikdyž jistý pocit repetitivnosti se dostaví už po pár minutách

Nedočkáte se totiž žádných spirál a speciálních smyček, trať jede neustále jedním směrem bez nějakých velkých změn. Sem tam sice musíte přeskočit propast nebo vyskočit na dráhu, která je nad vámi, ale to je asi tak vše.

Madcoaster 03.jpg

Madcoaster nepředstavuje ve své podstatě špatnou hru a své publikum si najde. Ovšem chybí více možnosti upgradů, větší různorodost tratí, nebo třeba i jiné typy vagónků. Takovéto zdánlivé maličkosti zkrátka tvoří hru zábavnou a nutí hráče, aby se k ní vraceli znovu a znovu. V tomto případě bych se nedivil, kdyby spousty hráčů Madcoaster na pár chvil otestovalo, pak zase vyplo a už si na ni nikdy nevzpomnělo.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Arkády | Variace na plošinovku
Výrobce: Chillingo | Webové stránky hry
  • Dobrý prvotní nápad
  • Blbnutí na horské dráze
  • Málo herního obsahu
  • Rychle omrzí
Související články
  1. Cars 2 - příliš rychlý Blesk McQueen (recenze)
  2. Golden Axe 2 – populární trpaslík se vrací (recenze)
  3. Super Blast 2 - vesmírné helmy útočí (recenze)
  4. Recenze: Rolando 2 – vykutálená legrace
  5. Recenze: Giana Sisters – ve slušivém kabátku

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 234 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A