Madcoaster – opravdu šílená horská dráha (recenze)

Dá se z jízdy na horské hře udělat zábavná hra? Chillingo se o to pokouší prostřednictvím prosté hříčky. Možná až moc prosté.
Madcoaster – opravdu šílená horská dráha (recenze)

Chillingo se pokouší prosadit s další hrou s velmi jednoduchým konceptem – jízdou na horské dráze. Otázkou je, jak na to budou dnešní zmlsaní hráči reagovat. Před několika lety by to byl pravděpodobně velký hit, s momentální konkurencí to ale Madcoaster nebude mít vůbec jednoduché. O čem že to vlastně celá hra je?

Madcoaster 01.jpg

Náplň je opravdu až primitivně jednoduchá, což je na Madcoasteru krásné, ale také to hře podráží nohy. Prostě jezdíte se soupravou vagónků po kolejích horské dráhy. Nebudete nijak řídit rychlost vagónků, ani podnikat ty nejbláznivější jízdy přes hrboly, spirály a kdoví, co ještě.

Náplň je opravdu až primitivně jednoduchá, což je na Madcoasteru krásné, ale také to hře podráží nohy

Chillingo se nevydalo cestou dnes už vlastně herní klasiky od Digital Chocolate a pojalo dovádění na horské dráze trošku jinak.

Madcoaster 02.jpg

Jediné co se po vás chce, je ve správný čas ťuknout na displej. V tom momentu všechny vagonky vyskočí do vzduchu a posbírají, na co narazí. Na mince, ale třeba i na ptactvo. Ostatně celá hra je relativně drsná a nejednomu milovníkovi zvířat asi nebude po chuti srážení zvířectva. I když kresleného. Nejen, že je vaším cílem trefovat ve vzduchu různé ptáky, ale tolik potřebné body získáváte i ze zvířat překážejících na trati. Po dojetí do cíle je vám spočítáno skóre a porovnáno s ostatními hráči.

Před hráče jsou také postaveny určité cíle, za které dostanete speciální vylepšení. Cíle jsou veskrze jednoduchého rázu, tedy něco jako: "až xkrát vyskočíš, dostaneš jiné vagónky". Bohužel se nejedná o diametrálně odlišné vagónky, ale spíše o jiné barevné varianty.

Další výhody můžete sbírat i při samotném průjezdu levely. Většinou visí ve vzduchu, takže k nim budete muset vyskočit, ale jejich získání se určitě vyplatí. Takový ptačí magnet udělá divy. Po jeho sebrání se totiž stačí přiblížit k nejbližšímu opeřenci a i jeho kolegové, kteří jsou poblíž, budou přitaženi a sraženi vašimi vagonky. Brutálně účinné. Také nitro pro zrychlení určitě potěší.

Úrovně jsou poměrně hezky nadesignované, ikdyž jistý pocit repetitivnosti se dostaví už po pár minutách hraní. Bohužel také platí nepříjemná rovnice, že čím více budete hru hrát, tím méně vás bude bavit.

Úrovně jsou poměrně hezky nadesignované, ikdyž jistý pocit repetitivnosti se dostaví už po pár minutách

Nedočkáte se totiž žádných spirál a speciálních smyček, trať jede neustále jedním směrem bez nějakých velkých změn. Sem tam sice musíte přeskočit propast nebo vyskočit na dráhu, která je nad vámi, ale to je asi tak vše.

Madcoaster 03.jpg

Madcoaster nepředstavuje ve své podstatě špatnou hru a své publikum si najde. Ovšem chybí více možnosti upgradů, větší různorodost tratí, nebo třeba i jiné typy vagónků. Takovéto zdánlivé maličkosti zkrátka tvoří hru zábavnou a nutí hráče, aby se k ní vraceli znovu a znovu. V tomto případě bych se nedivil, kdyby spousty hráčů Madcoaster na pár chvil otestovalo, pak zase vyplo a už si na ni nikdy nevzpomnělo.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Arkády | Variace na plošinovku
Výrobce: Chillingo | Webové stránky hry
  • Dobrý prvotní nápad
  • Blbnutí na horské dráze
  • Málo herního obsahu
  • Rychle omrzí
Související články
  1. Cars 2 - příliš rychlý Blesk McQueen (recenze)
  2. Golden Axe 2 – populární trpaslík se vrací (recenze)
  3. Super Blast 2 - vesmírné helmy útočí (recenze)
  4. Recenze: Rolando 2 – vykutálená legrace
  5. Recenze: Giana Sisters – ve slušivém kabátku

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A