MageLords - chtěli byste vládnout davům?

Stát na balkóně a s přiblblým úsměvem na rtech kynout průvodu nadšenců, kteří jsou ochotni pro vaše ideály položit vlastní život. Chcete vládnout zakletími stejně dobře jako měčem? CHCETE? Pak právě pro vás připravuje firma Kinesoft hru MageLords. Další realtime strategii ze světa magie a hrdinství. Ach jo…
MageLords - chtěli byste vládnout davům?
Na sklonku Čtvrtého věku prostupuje světem temnota a mezi prostým lidem se vypráví legendy o vládcích kouzel. Tyto bytosti, kterým nikdo neřekne jinak než MageLord, si usmysleli, že nastal čas podrobit si svět. Začali tedy pomocí svých kouzel ovlivňovat lid a spojovat roztroušené vísky pod jednu vlajku. Netrvalo nikterak dlouho, aby se svět rozdělil do několika částí pod vládou MageLordů. Těm však nestačilo mít své malé území a řídit ho. Oni chtějí víc. Ve své vrozené ješitnosti musejí ostatním MageLordům dokázat, že jsou lepší a nakonec...Nakonec ovládnout celý svět a být mu neomezeným pánem, kterého se každý bojí.¨

MageLordsMageLords

Tak nějak takto vypadá příběh nové realtime strategie. Přiznejme si bez zbytečného chození kolem horké kaše, že podobné zápletky jsme viděli už milionkrát. Proč ne tedy po milion prvé, řekli si nejspíše v Kinesoftu. Naštěstí pro nás ubohé hráče, kteří nemohou nic ovlivnit, nevsadili na tradiční postup při výrobě realtime strategií, ale přemýšleli o nějakých nových faktorech, na které nejsme zvyklí. Z jejich porad a mozkové dřiny nakonec vzešel poměrně zajímavě znějící koncept.

MageLordsMageLords

Jako jeden z vládců magie (MageLord) si musíte nejdříve vybudovat své imperium, které musí být schopno po ekonomické stránce zajistit zásobování a výzbroj vaší armády. Dosáhnete-li tohoto stavu nastane druhá, pro realtime strategie, běžná válka armád, kde produkujete jednotky ve velkém a ubližujete tak nepřátelům.

Budovací část
Pod vaši správou bude celá kolonie a budete moci ovlivňovat veškeré ekonomické faktory. Budete budovat obchodnické stezky, pole, mlýny atd. Takový zjednodušený princip Settlers.

MageLordsMageLords

Dobývací část
Stanete v čele svých vojsk, jako nejvyšší generál. Už nebude ve vaší moci celá kolonie, ale jen její malá část, ve které se odehrává válečný konflikt. Právě zde se nejvíce projeví váš cit pro skloubení magie a boje muže proti muži. Přirovnal bych to k mixu Warcrafta a Majesty.

MageLordsMageLords

Velice pěkným aspektem budou jistě vlastnosti MageLordů. Každý z nich totiž nějakými disponuje a může si je během boje zlepšovat. To otevírá nepřeberné množství taktických variant, které může hráč použít v závislosti na vybraném vládci. Pokud by se mu zdáli všichni Lordi ohraní bude mít ještě možnost vytvořit si čarodějníka vlastního s originální kombinací schopností. Tomu opravdu není co vytknout.

MageLordsMageLords

Grafické ztvárnění bude 3D, což není standardem dnešních strategických her a jsem zvědav jak moc se autorům podaří. O zvukovém doprovodu toho autoři zatím moc neprozradili, takže se zatím nechejme překvapit. Ostatně vše co bylo autory odhaleno, je již řečeno, takže nezbývá než čekat na polovinu roku 2001. Pak se uvidí...

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |