MageLords - chtěli byste vládnout davům?

Stát na balkóně a s přiblblým úsměvem na rtech kynout průvodu nadšenců, kteří jsou ochotni pro vaše ideály položit vlastní život. Chcete vládnout zakletími stejně dobře jako měčem? CHCETE? Pak právě pro vás připravuje firma Kinesoft hru MageLords. Další realtime strategii ze světa magie a hrdinství. Ach jo…
MageLords - chtěli byste vládnout davům?
Na sklonku Čtvrtého věku prostupuje světem temnota a mezi prostým lidem se vypráví legendy o vládcích kouzel. Tyto bytosti, kterým nikdo neřekne jinak než MageLord, si usmysleli, že nastal čas podrobit si svět. Začali tedy pomocí svých kouzel ovlivňovat lid a spojovat roztroušené vísky pod jednu vlajku. Netrvalo nikterak dlouho, aby se svět rozdělil do několika částí pod vládou MageLordů. Těm však nestačilo mít své malé území a řídit ho. Oni chtějí víc. Ve své vrozené ješitnosti musejí ostatním MageLordům dokázat, že jsou lepší a nakonec...Nakonec ovládnout celý svět a být mu neomezeným pánem, kterého se každý bojí.¨

MageLordsMageLords

Tak nějak takto vypadá příběh nové realtime strategie. Přiznejme si bez zbytečného chození kolem horké kaše, že podobné zápletky jsme viděli už milionkrát. Proč ne tedy po milion prvé, řekli si nejspíše v Kinesoftu. Naštěstí pro nás ubohé hráče, kteří nemohou nic ovlivnit, nevsadili na tradiční postup při výrobě realtime strategií, ale přemýšleli o nějakých nových faktorech, na které nejsme zvyklí. Z jejich porad a mozkové dřiny nakonec vzešel poměrně zajímavě znějící koncept.

MageLordsMageLords

Jako jeden z vládců magie (MageLord) si musíte nejdříve vybudovat své imperium, které musí být schopno po ekonomické stránce zajistit zásobování a výzbroj vaší armády. Dosáhnete-li tohoto stavu nastane druhá, pro realtime strategie, běžná válka armád, kde produkujete jednotky ve velkém a ubližujete tak nepřátelům.

Budovací část
Pod vaši správou bude celá kolonie a budete moci ovlivňovat veškeré ekonomické faktory. Budete budovat obchodnické stezky, pole, mlýny atd. Takový zjednodušený princip Settlers.

MageLordsMageLords

Dobývací část
Stanete v čele svých vojsk, jako nejvyšší generál. Už nebude ve vaší moci celá kolonie, ale jen její malá část, ve které se odehrává válečný konflikt. Právě zde se nejvíce projeví váš cit pro skloubení magie a boje muže proti muži. Přirovnal bych to k mixu Warcrafta a Majesty.

MageLordsMageLords

Velice pěkným aspektem budou jistě vlastnosti MageLordů. Každý z nich totiž nějakými disponuje a může si je během boje zlepšovat. To otevírá nepřeberné množství taktických variant, které může hráč použít v závislosti na vybraném vládci. Pokud by se mu zdáli všichni Lordi ohraní bude mít ještě možnost vytvořit si čarodějníka vlastního s originální kombinací schopností. Tomu opravdu není co vytknout.

MageLordsMageLords

Grafické ztvárnění bude 3D, což není standardem dnešních strategických her a jsem zvědav jak moc se autorům podaří. O zvukovém doprovodu toho autoři zatím moc neprozradili, takže se zatím nechejme překvapit. Ostatně vše co bylo autory odhaleno, je již řečeno, takže nezbývá než čekat na polovinu roku 2001. Pak se uvidí...

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A