Málem jsme byli bez GTA

Série Grand Theft Auto je sice v současné době jednou z nejúspěšnějších herních značek, ovšem málem byla jen kusem zapomenuté historie. Jak prozradil bývalý vývojář DMA Desing Gary Penn, byly s vývojem prvního dílu takové problémy, že hrozilo jeho zrušení.

"Nikdy se nezdálo, že vývoj někam směřuje," řekl Penn. "Vydavatel BMG Interactive projekt málem zrušil, protože v něm neviděl nic perspektivního. Problém tkvěl ve dvou klíčových prvcích. Dvou kritických elementech."

"Prvním byla stabilita. Sice to zní nezajímavě, ale hra padala skoro pořád. I když jste někam dostali, nemohli jste to nijak otestovat. Designéři nemohli nic vyzkoušet. Druhým elementem bylo řízení - ovládání aut bylo otřesné. Základní kámen hry nefungoval."

"Nejspíš to byl bug, ale jednoho dne začali policisté bláznit a být agresivní. Snažili se projet skrze vaši postavu. Asi se jim pokazilo vyhledávání trasy, což byl ale ten úžasný moment, kdy začalo opravdové drama. Říkali jsme si 'Můj bože, policajti jsou psycho - snaží se mě vytlačit z cesty...' Bylo to tak úžasné, že jsme to tak nechali."

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |