Málem jsme byli bez GTA

Série Grand Theft Auto je sice v současné době jednou z nejúspěšnějších herních značek, ovšem málem byla jen kusem zapomenuté historie. Jak prozradil bývalý vývojář DMA Desing Gary Penn, byly s vývojem prvního dílu takové problémy, že hrozilo jeho zrušení.

"Nikdy se nezdálo, že vývoj někam směřuje," řekl Penn. "Vydavatel BMG Interactive projekt málem zrušil, protože v něm neviděl nic perspektivního. Problém tkvěl ve dvou klíčových prvcích. Dvou kritických elementech."

"Prvním byla stabilita. Sice to zní nezajímavě, ale hra padala skoro pořád. I když jste někam dostali, nemohli jste to nijak otestovat. Designéři nemohli nic vyzkoušet. Druhým elementem bylo řízení - ovládání aut bylo otřesné. Základní kámen hry nefungoval."

"Nejspíš to byl bug, ale jednoho dne začali policisté bláznit a být agresivní. Snažili se projet skrze vaši postavu. Asi se jim pokazilo vyhledávání trasy, což byl ale ten úžasný moment, kdy začalo opravdové drama. Říkali jsme si 'Můj bože, policajti jsou psycho - snaží se mě vytlačit z cesty...' Bylo to tak úžasné, že jsme to tak nechali."

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |