Malý Velký Třesk v roce 3001

Trochu podivný nadpis, že? Inu, začneme raději pěkně od začátku. Byl jednou jeden vesmír. A ten vesmír se jmenoval Kroth a byl plný nejrůznějších inteligentních lidiček, zvířátek, rostlinek, prostě všeho možného slizáctva. Všichni tihle obyvatelé žijí v překrásné nevědomosti o jejich vlastním vesmíru a často se díky tomu vyvinuli ve velmi podivná společenství.
Malý Velký Třesk v roce 3001
Trochu podivný nadpis, že? Inu, začneme raději pěkně od začátku. Byl jednou jeden vesmír. A ten vesmír se jmenoval Kroth a byl plný nejrůznějších inteligentních lidiček, zvířátek, rostlinek, prostě všeho možného slizáctva. Jenže tyhle zrůdičky žily všechny odděleně, každá pěkně na své planetce, která byla každá zahalena obrovským mračnem podivného vesmírného prachu. Tak se stalo, že žádná z těchto ras nedokázala, snad o tom ani nikdy vůbec nepřemýšlela, vyvinout technologii vesmírných letů či komunikace na delší vzdálenosti. Takže všichni tihle obyvatelé žijí v překrásné nevědomosti o jejich vlastním vesmíru a často se díky tomu vyvinuli ve velmi podivná společenství. Hlavní roli hrají dvě takovéto rasy - Quidariáni a Vadai´en Ceerané a hra začíná několik dní před začátkem třetího tisíciletí na planetě Therea Quan.

Právě ono třetí tisíciletí zde hraje velice důležitou roli. Oni to totiž ještě nevědí, ale v roce 3001 bude díky gigantické vesmírně-časové kolizi zničena většina obyvatel vesmíru. Přežijí pouze naše dvě známé rasy, které započnou poslední krutý boj, ze které může vyjít jako vítěz samozřejmě pouze jeden.

Two WorldsTwo Worlds

Toto je ve stručnosti vylíčený příběh hry Two Worlds (Dva světy), nového 3rd person RPG lehce promíchaného se strategií od TopWare Interactive. Tato společnost se zatím zabývala jak známo spíše strategickými hrami a tak bude Two Worlds jednou z prvních výprav do odlehlejšího žánru RPG her.

Two WorldsTwo Worlds

Hráč si v prvé řadě bude muset vybrat, za kterou ze stran rozvine ono předlouhé zamotané klubko intrik a spiknutí. Ať už si ale vybere kteroukoliv, může se těšit na rozlehlé levely, které ho "nechají přibitého k židli". Každá mise bude obsahovat primární úkol (quest) a několik subquestů (vedlejších úkolů, kterých má být v celé hře na stovky). Budete se setkávat s dalšími postavami, bojovat s nimi či je přibírat do své party (maximální počet postav ve skupině bude šest), budete získávat zkušenosti i nové zbraně.

Two WorldsTwo Worlds

Ani další slibované vlastnosti Two Worlds nezní nijak špatně: Svět, ve kterém se toto ohromující dobrodružství bude odehrávat, je založen na starověké mytologii. Magii zde nahradí tzv. "psych-abilities" - psychické schopnosti. Boj bude řešen real-timově (s tím má TopWare excelentní zkušenosti ze svých strategií).

Stručně řečeno - uvidíme. Hra Two Worlds má vyjít v létě 2001.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 27 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A