Malý Velký Třesk v roce 3001

Trochu podivný nadpis, že? Inu, začneme raději pěkně od začátku. Byl jednou jeden vesmír. A ten vesmír se jmenoval Kroth a byl plný nejrůznějších inteligentních lidiček, zvířátek, rostlinek, prostě všeho možného slizáctva. Všichni tihle obyvatelé žijí v překrásné nevědomosti o jejich vlastním vesmíru a často se díky tomu vyvinuli ve velmi podivná společenství.
Malý Velký Třesk v roce 3001
Trochu podivný nadpis, že? Inu, začneme raději pěkně od začátku. Byl jednou jeden vesmír. A ten vesmír se jmenoval Kroth a byl plný nejrůznějších inteligentních lidiček, zvířátek, rostlinek, prostě všeho možného slizáctva. Jenže tyhle zrůdičky žily všechny odděleně, každá pěkně na své planetce, která byla každá zahalena obrovským mračnem podivného vesmírného prachu. Tak se stalo, že žádná z těchto ras nedokázala, snad o tom ani nikdy vůbec nepřemýšlela, vyvinout technologii vesmírných letů či komunikace na delší vzdálenosti. Takže všichni tihle obyvatelé žijí v překrásné nevědomosti o jejich vlastním vesmíru a často se díky tomu vyvinuli ve velmi podivná společenství. Hlavní roli hrají dvě takovéto rasy - Quidariáni a Vadai´en Ceerané a hra začíná několik dní před začátkem třetího tisíciletí na planetě Therea Quan.

Právě ono třetí tisíciletí zde hraje velice důležitou roli. Oni to totiž ještě nevědí, ale v roce 3001 bude díky gigantické vesmírně-časové kolizi zničena většina obyvatel vesmíru. Přežijí pouze naše dvě známé rasy, které započnou poslední krutý boj, ze které může vyjít jako vítěz samozřejmě pouze jeden.

Two WorldsTwo Worlds

Toto je ve stručnosti vylíčený příběh hry Two Worlds (Dva světy), nového 3rd person RPG lehce promíchaného se strategií od TopWare Interactive. Tato společnost se zatím zabývala jak známo spíše strategickými hrami a tak bude Two Worlds jednou z prvních výprav do odlehlejšího žánru RPG her.

Two WorldsTwo Worlds

Hráč si v prvé řadě bude muset vybrat, za kterou ze stran rozvine ono předlouhé zamotané klubko intrik a spiknutí. Ať už si ale vybere kteroukoliv, může se těšit na rozlehlé levely, které ho "nechají přibitého k židli". Každá mise bude obsahovat primární úkol (quest) a několik subquestů (vedlejších úkolů, kterých má být v celé hře na stovky). Budete se setkávat s dalšími postavami, bojovat s nimi či je přibírat do své party (maximální počet postav ve skupině bude šest), budete získávat zkušenosti i nové zbraně.

Two WorldsTwo Worlds

Ani další slibované vlastnosti Two Worlds nezní nijak špatně: Svět, ve kterém se toto ohromující dobrodružství bude odehrávat, je založen na starověké mytologii. Magii zde nahradí tzv. "psych-abilities" - psychické schopnosti. Boj bude řešen real-timově (s tím má TopWare excelentní zkušenosti ze svých strategií).

Stručně řečeno - uvidíme. Hra Two Worlds má vyjít v létě 2001.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A