Marvel vs. Capcom: Infinite - bláznivá míchanice (recenze)

Street Fightera a Injustice máte za sebou? Tak co takhle ochutnat pořádn bláznivý koktejl světů?

Série Marvel vs. Capcom má na poli bojovek dlouholetou tradici, která staví na skvělých tagových soubojích a šíleném mišmaši všech možných postav obou univerz. Stejně na tom je i v pořadí šestý díl této série, který ale poprvé za dlouhou dobu přináší velké změny jak v hratelnosti, tak herních módech. Jde ostatně do přímé konfrontace s těmi nejlepšími současného trhu bojovek, bude to tedy stačit?

Za záchranou světa...světů

Hned zkraje musíme pochválit snahu moderních bojovek nabídnout alespoň nějaký příběhový mód, než se hráči pustí do obyčejného mydlení. Poprvé tak i recenzovaný kousek přináší kampaň, ve které se hrdinové Capcomu i Marvelu postaví ultimátnímu zlu - Ultronovi Sigma, který chce ovládnout svět. V akčních bojích musíte spolupracovat s ostatními a správně používat jejich schopnosti, abyste zvítězili. Příběh je samozřejmě extrémně jednoduchý a především dosti chaotický, takže vám nepůjde ani tak o osud světa, jak spíš o vtipné filmečky a souboje samotné. 

MARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170919231059.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923210439.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923210449.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923211713.jpg
Efekty je často zaplněna celá obrazovka. A vypadá to skvěle.

Zbytek módů je řekněme tradiční a věrný žánru. Máme tu klasické souboje proti umělé inteligenci, proti druhému hráči, souboje online a v arkádovém stylu neustálého posunu vpřed. Nechybí trénink a nejzajímavěji pravděpodobně působí Mise, kde se po tutoriálu vydáte plnit do arén specifické výzvy, které jsou unikátní pro každou z postav. To vás mimo online svět zaměstná pravděpodobně nejvíce, i když však přihlédneme k celkové nabídce, nemůžeme se zbavit dojmu, že je seznam módů přece jen chabý.

 

Nechybí trénink a nejzajímavěji pravděpodobně působí Mise, kde se po tutoriálu vydáte plnit do arén specifické výzvy, které jsou unikátní pro každou z postav

 

Především tu nenajdeme nic dlouhodobého a trvanlivého, jak je tomu například u Injustice 2 a jeho neustále se měnícím Multiverse režimu. Zde najdete spíše jen základní kostru a je velkou otázkou, zda se ta bude v blízké budoucnosti rozrůstat. 

Dva na dva s kamenem v ruce

První viditelnou změnou v hratelnosti jsou tagové souboje čtyř postav v režimech 2v2, zatímco v předchozích dílech proti sobě vyběhlo vždy až 6 postav. Díky tomu se staly souboje přehlednější a méně chaotické, hra navíc přidává i speciální komba a údery, které dvě postavy mohou vzájemně nakombinovat a neustále tak pokračovat ve vrstvení úderů a útoků. Méně postav ale samozřejmě neznamená menší divokost, boje jsou stále velmi frenetické a občas efekty doslova zavalí celou televizi. 

MARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923205656.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923205431.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923205815.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923205944.jpg
Svého oblíbence si najde každý, chybí ale spousta známých hrdinů.

Také soupiska bijců potěší fanoušky obou stran, i když je opravdu šílené sledovat některé kombinace, které víceméně nedávají smysl. Nechybí tu Iron Man, Captain America, Gamora či Hulk ze strany Marvelu, Capcom pak vrací do hry Chun-Li, Danteho, Ryu či Chrise Redfielda. Celkem se v arénách sejde cca 30 postav, což je slušné číslo, včetně několika bonusových. Bohužel ale chybí mnozí oblíbenci, tvůrci zkrátka museli vybrat někoho z velké plejády postav, takže není divu.

Hratelnost je jinak zcela tradiční a podobná novodobému Street Fighteru. Rychlá komba jsou doplněna speciálními údery a samozřejmě super schopností, novinkou jsou pak Kameny Nekonečna z univerza Marvelu, které si před začátkem boje vyberete. Každý nabízí nějaký perk, ať už jde o možnost rychlého pohybu, vysátí života soupeře či dalších praktických dovedností, a lze jej během soubojů používat podle potřeby. Taktických možností je tedy hodně, stále však půjde především o vaši bleskovou reakci a znalost komb, zběsilým mačkáním tlačítek si totiž nepomůžete. 

Hlavně komiksově

Marvel vs. Capcom se opět nese v čistě komiksovém stylu plném barviček, vtipných hlášek, často parodicky ztvárněných postav a množství efektů, zaplňujících obrazovku. Podobný styl hře náramně sedí a opravdu nikdo nemohl od bojovky této série čekat seriózní a temný styl po vzoru Injustice 2. Zde jde o nadsázku, důvtip a zběsilé souboje, což hra splňuje do puntíku. 

 

Marvel vs. Capcom se opět nese v čistě komiksovém stylu plném barviček, vtipných hlášek a množství efektů, zaplňujících obrazovku

 

Samozřejmostí je výborná stabilita a rychlost, titul se mi nezdrhl ani jednou, a že byla precizní optimalizace potřeba. Hudba je kombinací epických znělek z filmů Marvelu a elektronických smyček Capcomu, které neurazí ani nenadchnou. Celkově tak prezentace odpovídá požadavkům. 

MARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923210554.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923205643.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923211231.jpgMARVEL VS_ CAPCOM_ INFINITE_20170923211300.jpg
Hratelnost je akční a frenetická, co ale něco hlubšího a dlouhodobého?

Infinite je důstojným pokračováním dlouhodobé série, které přináší zajímavé změny a novinky a udržuje laťku kvality přibližně na stejné úrovni. Příběh je sice dost krátký a chaotický, také postav by mohlo být více a herní módy více variabilní, pokud ale patříte mezi fanoušky série a hledáte zběsilou bojovku, u které se zabavíte s kamarády, rozhodně vám Marvel vs. Capcom neudělá ostudu. Nic víc ale nečekejte.

Hodnocení: 3 / 5

Klady: 

  • Frenetická hratelnost
  • Příběh
  • Pestrý seznam bojovníků

Zápory: 

  • Chudá nabídka módů
  • Hratelnost bez hloubky
  • Chaotický příběh

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace