Marvel's Spider-Man: Silver Lining DLC - pomrknutí po dvojce (recenze)

Konec dobré, všechno dobré?

Co baví

  • Důstojné zakončení
  • Povedený příběh
  • Nové obleky

Co vadí

  • Extrémně krátké
  • Žádné novinky
8/10
Hodnocení

Máme před sebou konec roku a také konec novodobého příběhu Spider-Mana od Insomniacu. Poslední příběhové DLC ze ságy City That Never Sleeps je ke stažení a pěkně uzavírá kolečko patálií Petera Parkera a všech přihlížejících. Nemůžeme říci, že že jde o závěr veskrze uspokojující, ale rozhodně poutavý a především lákající na plnohodnotné pokračování. 

Ve dvou se to lépe táhne

Pokud jste hráli oba předchozí přídavky, pak jistě víte, že město ovládly mafiánské války a šílený Hammerhead, který díky ukradené technologii korporace Sable hodlá podmanit své vládě všechny obyvatele New Yorku. A zatímco Black Cat se po prvním DLC trochu nuceně "vypařila", Spidey na to zůstal téměř sám a nevypadalo to vůbec dobře. 

Marvel's Spider-Man_20181221124450.jpgMarvel's Spider-Man_20181221124240.jpgMarvel's Spider-Man_20181221153809.jpgMarvel's Spider-Man_20181221155502.jpg

Naštěstí se na scénu vrací agresivní vojanda Silver Sable, které se dovádění Hammerheada s jejími technologickými skvosty vůbec nelíbí. Opět se tak na scénu vrací skvělá dynamika dvou postav a zatímco Black Cat byla spíše hravá, Silver je nekompromisní žoldačka, která se Spider-Manem dokáže bez problémů držet krok. A vtipně s nim vymetat. 

Díky tomu, že má úvodní duo podstatně více schopností, tak hratelnost skvěle odsejpá a je mnohem intenzivnější, což se na závěr celého příběhu hodí. Nebudete se nudit jako u druhého DLC a dokonce nechybí vtipné narážky a zajímavé lokace, do kterých se Spidey dostane. Z hlediska hratelnosti tedy budete spokojeni, souboje jsou stále výborné a město stále žije, i když i závěrečné DLC zužuje stejný problém jako všechna předchozí. A sice, že jej dohrajete ani ne za dvě hodiny, což je obrovská škoda. Na konci vás ale alespoň čeká příjemné pomrknutí a víceméně ujištění, že druhý díl bude. Ale to už jsme tak nějak tušili. 

Zase ti influenceři

Bohužel mimo příběh tu není téměř co pohledávat, na což jsme si už u DLC zvykli. Na mapě najdete pár nových mafiánských základen, které vyčistíte a nechybí ani otravná streamerka, která vám nedá pokoj svým huhňáním a která neumí vymyslet nic lepšího, než tradiční souboje na kameru a rychlostní zneškodňování bomb. Potěší možná menší záhada v podobě hledání záznamů jakéhosi mafiánského hitmana, ani to však nevyústí do tajného souboje s nějakým záporákem Marvelu. Jinak tu najdete leda tak tradiční loupeže, roztroušené po městě. 

Marvel's Spider-Man_20181221122750.jpgMarvel's Spider-Man_20181221122929.jpgMarvel's Spider-Man_20181221124837.jpgMarvel's Spider-Man_20181221153424.jpgMarvel's Spider-Man_20181221073926.jpgMarvel's Spider-Man_20181221120705.jpgMarvel's Spider-Man_20181221121552.jpg

Potěší rozhodně tři nové obleky včetně bonusové novinky, která je ke stažení i mimo DLC - oblek z Raimiho filmů. 

Verdikt

Z příběhového hlediska důstojné a zábavné zakončení příběhu Spider-Mana, které nás nechává v natěšenosti na plnohodnotný druhý díl. Stále zábavné souboje, výborný audiovizuál a skvělá dynamika úvodní dvojice. Bohužel nepřináší DLC naprosto nic nového a skončí dříve, než si stihnete uvařit kafe. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

10.  7.  2020 |
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreativitu PC verze | Recenze

Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreati…

Minecraft: Builders & Biomes vás přivede do kostičkovaného světa, ve kterém těžíte suroviny, stavíte budovy a bojujete s moby. Jedná se přitom o poměrně jednoduchou hru, potěší tak méně zkušené a začínající hráče.

10.  7.  2020 | | 1 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
F1 2020: opět o kousek lepší | Recenze

F1 2020: opět o kousek lepší | Recenze

Další ročník F1 od Codemasters je tady. A přináší opravdu zajímavé novinky.

7.  7.  2020 |