Marvel's Spider-Man: The Heist DLC - kočanda je tu (recenze)

Po výborné příběhové kampani se nám začíná herní univerzum Spider-Mana rozrůstat prvními DLC přídavky.

Co baví

  • Skvělá dynamika postav
  • Stále audiovizuální špička

Co vadí

  • Extrémně krátké
  • Minimum nových výzev a misí
7/10
Hodnocení

Letošní herní přírůstek do komiksové rodiny Spider-Mana z rukou Insomniacu bude bojovat o pozici hry roku, a zcela právem. Jaké však bylo naše potěšení, když se oznámila celá řada příběhových přídavků se společným názvem City That Never Sleeps, které do již beztak přeplněného New Yorku z plné hry přidá nové postavy, záporáky a patálie, z nichž se Peter musí dostat. 

Marvel

Marvel's Spider-Man: komiksárna za všechny prachy (recenze)

První z nich vychází právě teď a nese název The Heist. Pokud máte původní hru odehranou, jistě víte, že se v příběhu letmo mihla populární zlodějka Black Cat. A právě kolem ní se točí první mini-příběh, který Petera po hlavě uvrhne nejen do jejích fikaných zločinů, ale rovnou i do rodinných bojů mafiánských rodin přímo v srdci města. 

Sexy trio

Určitě jsem nebyl sám, kdo od návratu Felicie zpět do Peterova života očekával zábavný milostný trojúhelník a sexuální napětí, kterého jsem se také dočkal. Dynamika mezi ústřední dvojicí je skvělá a vývojářům se podařilo vymáčknout z charisma ženské postavy maximum, stejně jako z nervózních telefonátů MJ. 

Marvel's Spider-Man_20181023171118.jpgMarvel's Spider-Man_20181023160302.jpgMarvel's Spider-Man_20181023170220.jpgMarvel's Spider-Man_20181023170518.jpg
Vztah mezi Spideym a Black Cat patří mezi to nejzajímavější v novém DLC.

Příběh samotný se točí kolem další loupeže Black Cat a především jejího pozadí. Také ona totiž byla zatažena do těchto nekalých praktik nechtěně a dokonce se za tím schovává další, mnohem osobnější důvod. Nebo ne? Možná se Felicia s Peterem opět jen hraje? Otázek je hodně a bohužel DLC končí ještě dříve, než si vůbec stihnete pochutnat na dialozích našich protagonistů. První rozšíření lze totiž bez problémů dohrát za cca 2 hodiny, což lze díky dodatečným nepovinným úkolům a výzvám protáhnout nanejvýše na 4.

Jakožto první ochutnávka nového obsahu to bohatě stačí, každý pravý fanoušek ale bude chtít mnohem víc. Mimo příběh tu totiž nenarazíte prakticky na nic a hledání ukradených obrazů, jakýchsi alternativ batohů, po celém městě je jen částečnou záplatou. Je zcela jasné, že největším tahákem tohoto DLC jsou samotné postavy a jejich dobrodružství bohužel skončí ještě dříve, než stihne začít. Také tři nové obleky pro Spider-Mana patří spíše mezi nudný průměr a já milerád zůstal u oblečku z Homecoming. 

Marvel's Spider-Man_20181023160212.jpgMarvel's Spider-Man_20181023150944.jpgMarvel's Spider-Man_20181023151123.jpgMarvel's Spider-Man_20181023160133.jpg
Těšit se můžete na pár nových postav a stejně kvalitní sandbox, jako v původní hře.

Ačkoliv si většinu bojů Peter musí odřít sám, nebude chybět i skvělá kooperační mise, kde si s Black Cat podáte pomocnou ruku. Takové týmovky tu šeredně chybí a je velká škoda, že spolupráce dvou populárních postav nebyla využita mnohem více. Jak už ale koncovka napovídá, teprve se rozjíždíme a ve druhém DLC už se snad do příběhu ponoříme mnohem více. Vypadá to totiž na pořádnou pouliční válku. 

Verdikt

Celkově je The Heist DLC příjemným malým dodatkem a ideální možností na chvíli se vrátit k oblíbeným postavám v případě, že už máte původní hru za sebou. Rozhodně se těšíme, co nám přinese DLC druhé, které dorazí už velmi brzy. 

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce