Marvel's Spider-Man: Turf Wars DLC - ulice ve válce (recenze)

Po návratu Black Cat jsme se pustili přímo do pouličních válek gangů. Vyplatí se připlatit za další obsah?

Co baví

  • Stále kvalitní souboje
  • Příběh se uzavírá
  • Tři nové obleky

Co vadí

  • Příliš krátké
  • Ploché postavy
  • Minimum novinek
6/10
Hodnocení

Po prvním DLC přídavku s názvem The Heist, ve kterém jsme konečně potkali legendární zlodějku Black Cat, se nám nejnovější spidey vydává přímo doprostřed mafiánských pouličních válek. Mafiánská rodina Maggia v čele se zloduchem Hammerheadem dělá v ulicích nepořádek a hodlá pomocí nových zbraní a technologií ovládnout celý New York. To ale spidey spolu s policistkou Yuri nemohou dovolit, takže se vydají zlotřilé plány mafie překazit. 

 

Mafiánská rodina Maggia v čele se zloduchem Hammerheadem dělá v ulicích nepořádek a hodlá pomocí nových zbraní a technologií ovládnout celý New York

 

Hned zkraje musím uznat, že je druhé DLC, Turf Wars, mnohem temnější a surovější, ale také nehorázně ploché. To se týká především postav, které jsou zkrátka nezajímavé a velmi rychle zapomenutelné. Zatímco v předchozím DLC vše zachraňovala výborná dynamika mezi spideym a Black Cat, zde nic takového prostě není. Jedinou menší záchranou je překvapivě temný vývoj postavy Yuri, která po ztrátě lidí začíná přecházet na "temnou stranu síly" a zapomíná, jak se policistky mají vlastně chovat. To je rozhodně nečekaný vývoj charakteru, který navíc končí cliffhangerem, takže si na jeho zakončení budeme muset ještě počkat. Postava Yuri a poutavý konec je vlastně to jediné, co se mi na DLC opravdu líbí. 

Marvel's Spider-Man_20181122231703.jpgMarvel's Spider-Man_20181120141131.jpgMarvel's Spider-Man_20181120141620.jpgMarvel's Spider-Man_20181120143213.jpg
New York je stále plný zážitků, jen jsou tentokrát o něco depresivnější.

Depresivní náladě sekunduje také počasí, kde se z deštivého dne postupně přesouváme do nočních hodin. Tam také celé DLC graduje a druhá polovina příběhu je rozhodně mnohem zajímavější a akčnější. 

Zmatky v ulicích

A to je asi tak vše, co se o novém přídavku dá říci. Po hodině s malým fousem máte příběh odehraný, což se mi zdá neuvěřitelně málo. Navíc kromě klasických přepadení a nových mafiánských úkrytů tu narazíte jen na další ztřeštěné výzvy youtuberky Screwball, což je velmi malou záplatou na minimální porci nového obsahu, takže velmi rychle nemáte v New Yorku opět co dělat. 

Marvel's Spider-Man_20181120200023.jpgMarvel's Spider-Man_20181120192023.jpgMarvel's Spider-Man_20181120192704.jpgMarvel's Spider-Man_20181120192915.jpgMarvel's Spider-Man_20181120193700.jpgMarvel's Spider-Man_20181120194146.jpgMarvel's Spider-Man_20181120200628.jpg
Kromě pár oblečků bohužel nenabízí DLC prakticky nic nového.

Když se to tak vezme, jedinou opravdovou novinkou jsou tři nové obleky pro Petera, kde kromě pár zajímavých nechybí především opravdu parádní Iron Spider z komiksů, který se bohužel nedostal do filmového MCU univerza. Do hry ale pasuje skvěle. 

Potěší také nový druh nepřátel, kteří vyměnili jetpacky za energetické štíty. Nejde ale o nic světoborného, spíše takové menší zpestření soubojů, které jsou stále výborné a dynamické. Škoda jen, že jsme se nedočkali nějakého překvapení, jako další mise v roli MJ nebo konečně i Milese, který jen občas otravuje na telefonu.

Verdikt

Největším nedostatkem druhého DLC je tak vlastně to, že se v něm skoro nic neděje. Příběh máte za sebou za hoďku a kromě slibného cliffhangera nepřinese Turf Wars nic, co by stálo za hřích. Pár nových oblečků a výzev jsou sice fajn, ke štěstí nám ale rozhodně nestačí. Teď už jen počkat na finále Silver Lining, které doufejme bude důstojné. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

21.  1.  2020 | | 6 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 10 N/A