Masívní multiplayerové RPG od krále Artuše

První hry byly rády, že dokáží jakž takž zpracovat obraz k potřebám designéru her. Po dlouhém a dlouhém období snah o kombinace plně grafických titulů se síťovými prostředky přišly na řadu první, poněkud nesmělé pokusy o prolomení tohoto tabu. A dnes? Nemluvím o hrách, která podporují hru po Internetu, mluvím zde o masivních multiplayerových hrách, které se odehrávají výhradně na Internetu.
Masívní multiplayerové RPG od krále Artuše
První hry byly rády, že dokáží jakž takž zpracovat obraz k potřebám designéru her. Po dlouhém a dlouhém období snah o kombinace plně grafických titulů se síťovými prostředky přišly na řadu první, poněkud nesmělé pokusy o prolomení tohoto tabu. A dnes? Nemluvím o hrách, která podporují hru po Internetu, mluvím zde o masivních multiplayerových hrách, které se odehrávají výhradně na Internetu.

Již několikrát jsme na Doupěti zmiňovali masivní multiplayery s tématikou Star Treku, která je bůhví proč tak oblíbeným námětem právě tohoto typu her. Po všemožných Ultimách ale přichází konečně pravá historická masivně multiplayerová role-play-game s ještě lákavější tématikou rytířů kulatého stolu a mýtů, které se během staletí stačily kolem Artuše a jeho neohrožené družiny vytvořit. Ve výsledku se hra jmenuje Dark Age of Camelot a velice těsně se drží informací, které jsou o artušovských mýtech dostupné, což jí jen přidává na zajímavosti a hlavně atmosféře.

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Hra se odehrává v říších Albionu, Hibernii a Midgardu. Těsně poté, co král Artuš zemřel, se strhla velká bitva o osud celé země. Všechny tři části - Albion, Hibernia a Midgard - začaly urputný souboj o moc a nadvládu nad ostatními zeměmi. Stabilita a rovnováha nastolená Artušem zanikla stejně rychle jako jeho kroužek nebojácných a celá Anglie se octla v ohni zmítána touhami po moci a nesmiřitelným chaosem. Hráči budou hrát v tomto případě roli dvojí - samozřejmostí bude odrážet útoky nepřátel řízených počítačem (sem patří všemožné hordy tuláků a raubířů), ale také útoky hráčů hrající za jinou část polorozpadlé Anglie. Hra má po dlouhé době konečně něco, co současným titulům mnohdy chybí - hutnou atmosféru postavenou na legendách. Ta o králi Artušovi je silnější než kterákoliv jiná, snad proto je pro mě toto téma tolik atraktivní.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A