Masívní multiplayerové RPG od krále Artuše

První hry byly rády, že dokáží jakž takž zpracovat obraz k potřebám designéru her. Po dlouhém a dlouhém období snah o kombinace plně grafických titulů se síťovými prostředky přišly na řadu první, poněkud nesmělé pokusy o prolomení tohoto tabu. A dnes? Nemluvím o hrách, která podporují hru po Internetu, mluvím zde o masivních multiplayerových hrách, které se odehrávají výhradně na Internetu.
Masívní multiplayerové RPG od krále Artuše
První hry byly rády, že dokáží jakž takž zpracovat obraz k potřebám designéru her. Po dlouhém a dlouhém období snah o kombinace plně grafických titulů se síťovými prostředky přišly na řadu první, poněkud nesmělé pokusy o prolomení tohoto tabu. A dnes? Nemluvím o hrách, která podporují hru po Internetu, mluvím zde o masivních multiplayerových hrách, které se odehrávají výhradně na Internetu.

Již několikrát jsme na Doupěti zmiňovali masivní multiplayery s tématikou Star Treku, která je bůhví proč tak oblíbeným námětem právě tohoto typu her. Po všemožných Ultimách ale přichází konečně pravá historická masivně multiplayerová role-play-game s ještě lákavější tématikou rytířů kulatého stolu a mýtů, které se během staletí stačily kolem Artuše a jeho neohrožené družiny vytvořit. Ve výsledku se hra jmenuje Dark Age of Camelot a velice těsně se drží informací, které jsou o artušovských mýtech dostupné, což jí jen přidává na zajímavosti a hlavně atmosféře.

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Hra se odehrává v říších Albionu, Hibernii a Midgardu. Těsně poté, co král Artuš zemřel, se strhla velká bitva o osud celé země. Všechny tři části - Albion, Hibernia a Midgard - začaly urputný souboj o moc a nadvládu nad ostatními zeměmi. Stabilita a rovnováha nastolená Artušem zanikla stejně rychle jako jeho kroužek nebojácných a celá Anglie se octla v ohni zmítána touhami po moci a nesmiřitelným chaosem. Hráči budou hrát v tomto případě roli dvojí - samozřejmostí bude odrážet útoky nepřátel řízených počítačem (sem patří všemožné hordy tuláků a raubířů), ale také útoky hráčů hrající za jinou část polorozpadlé Anglie. Hra má po dlouhé době konečně něco, co současným titulům mnohdy chybí - hutnou atmosféru postavenou na legendách. Ta o králi Artušovi je silnější než kterákoliv jiná, snad proto je pro mě toto téma tolik atraktivní.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A