Mass Effect Infiltrator – nádherná, ale tupá střílečka (recenze)

Zatímco se velitel Shepard baví závěrečnou bitvou proti Reaperům na PC a konzolích, mobilní hráči mohou ochutnat vesmírnou ságu v jiném balení.

Každý, kdo alespoň jednou hráčskou rukou zavadil o pojem Mass Effect a potuloval se po vesmíru, bude ihned vědět, co pojem Cerberus znamená. Pro ty ostatní tu máme krátké vysvětlení. Jedná se o organizaci, která je odhodlána ochraňovat lidstvo za každou cenu. Vznešený nápad, který už však nejde ruku v ruce s jejím aplikováním. Náš hlavní hrdina Randall Ezno o tom ví své, pracoval pro ně. Získával mimozemské vzorky pro různé studie. Jenže jak už tomu tak bývá, jednou překročil pomyslnou linii a už se, jak se říká, vezl. Nu co naplat, pomsta je vždy vděčné téma na postřílení pár emzáků!

Mass Effect Infiltrator 01.jpg

Hra se sice řadí mezi žánr 3rd person stříleček, nicméně tvůrci na to šli oklikou. Díky tomu se jedná s trochou nadsázky spíše o tahové RPG, než o klasickou střílečku.

Hra se sice řadí mezi žánr 3rd person stříleček, nicméně tvůrci na to šli oklikou

V momentě, kdy Randall spatří nějaké protivníky, automaticky se schová za nejbližší překážku. Odtud pak může střílet nic netušící cíle. Díky naprosto tupé AI mu navíc tato taktika vydrží bez problémů až do konce hry, protože i když na protivníky vystřílíte pět zásobníků, stále na vás budou čekat na stejném místě. Než o akční střílečku, u které byste museli taktizovat a přemýšlet, kam se pohnout, se tak jedná spíše o takovou střelnici s nadstavbou.

Mass Effect Infiltrator 02.jpg

V momentě kdy se Randall schová, objeví se nepřátelé. Ťuknutím na ně začne Randall střílet a vy se jen snažíte udržet kurzor na jejich těle, ideálně pak samozřejmě na hlavě. Až když hra usoudí, že toho má jeden Cerberus dost, zmizí a objeví se jiný, jen několik kroků vzdálený od svého padlého bratra ve zbrani. A tak se to opakuje celé pořád dokola. Tedy pardon, díky rádoby intuitivnímu ovládání stačí jen přejet prstem po displeji a náš hlavní hrdina se přemístí za jinou překážku, která je poblíž, aby tak získal jakous takous výhodou nad nepřáteli. Ne, že by to bylo potřeba, vzhledem k jejich inteligenci, ale budiž. Sem tam Randall prohlásí svým mačo hlasem nějakou hlášku, což ale působí spíš groteskně.

Po každém kole (ano, jednotlivé části jsou považovány za kola) jste hodnoceni, a to ve třech kategoriích. Styl, čas a zdraví. Stylem se míní, jestli použijete některou ze svých speciálních schopností. Čas a zdraví je asi jasné. Čím méně času vám zabere zlikvidování cílů a více zdraví vám potom zbude, tím lépe. Na základě tohoto hodnocení dostanete kredity, za které si můžete vylepšit vlastnosti.

Mass Effect Infiltrator 03.jpg

Ty stojí opravdu za to, ačkoliv pro někoho, kdo se světem Mass Effect ještě nesetkal, mu můžou připadat jako zkopírované ze Star Wars. Mně se nejvíce osvědčil především Pull, kterým vyzdvihnete protivníka do vzduchu, na chvilku si ho přitáhnete k sobě a oslabíte mu štít. Exekuce je potom otázkou několika vteřin. Druhá biotická vlastnost, kterou jsem nejvíce používal, byla Leash. Po jejím spuštění chytnete protivníka kolem krku a mrštíte s ním do vámi zvoleného směru, což ho zabije. Díky tomu, že se protivníci nehýbou z místa, stačí být schovaný za překážkou, počkat až se dobije biotická schopnost (cca 6 vteřin) a použít ji i na další nepřátele.

Největším plusem celé hry je grafické zpracování

Na konci kola pak máte jistotu, že dostanete tři hvězdičky za styl, jelikož bylo použito speciálních vlastností. Zajímavým bonusem jsou bitvy s bossy, avšak ani těm se nevyhnul jistý stereotyp a jejich poražení vám zabere jen pár minut, možná ani to ne, což je určitě škoda.

Mass Effect Infiltrator 04.jpg

Největším plusem celé hry je grafické zpracování. To především na Ipadu 2 vypadá famózně a pestré prostředí, skvělé odlesky a do detailu zpracovaná hlavní postava vás naprosto ohromí. Audio stránka sice také není na špatné úrovni, ale té grafické se zkrátka nevyrovná.

Mass Effect Infiltrator je velmi zajímavá hra, o které se ještě bude určitě diskutovat. Pro některé se jedná o ohromné zklamání, pro jiné to bude hra měsíce. Podle mě záleží, co od hry očekáváte a před její koupí byste se určitě měli podívat na pár obrázků, či ideálně na nějaká videa z hraní. Skvělé grafické zpracování je na vysoké úrovni a povedlo se, novátorské ovládání a stereotypnost tolika hráčům určitě nesedne. Rozhodně se nejedná o špatnou hru, ale nečekejte od ní zážitek srovnatelný  Mass Effect 3.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | 3rd person akce
Výrobce: EA Games | Webové stránky hry
  • Skvělé grafické zpracování
  • Konečně pořádná hra ze světa Mass Effect
  • Fungující biotické vlastnosti
  • Vyšší cena
  • Stereotyp
  • Hloupá AI
Související články
  1. Nejlepší iPhone a iPad hry za rok 2011
  2. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
  3. 9mm – Max Payne v mobilu (recenze)
  4. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A