Matrix Online - první informace a screenshoty!

Pokud je idea filmu Matrix správná a svět je skutečně jen (ne)dokonalá počítačová simulace, potom vytvářejí společnosti Warner Bros. Studios a Ubi Soft jakýsi "Matrix v Matrixu". Jejich projekt Matrix Online má přenést jedinečný svět bratrů Wachovských do online podoby, a umožnit tak tisícům hráčů odhalit další skrytá tajemství či bojovat tváří v tvář zákeřným agentům. Bude mít úspěch?
Matrix Online - první informace a screenshoty!

Na titulu Matrix Online se podílejí celkem čtyři známé (a vlivné) herní společnosti. Warner Bros. jsou ti, kterým patří práva na Matrix - oni mají na samotný vývoj spíše jen dohlížet, ale jsou hlavními tvůrci příběhové linie hry. Ubi Soft se pak bude starat o distribuci, provoz a údržbu, zatímco firmy Monolith Productions a EON Entertainment (kterou vlastní bratři Wachovští, tvůrci trilogie Matrix) pracují na skutečném vývoji.

   

Nutno přiznat, že pozice Monolithu není nijak záviděníhodná. Je pravdou, že jsou to ostřílení hoši a mají za sebou několik velmi úspěšných titulů, jmenujme například No One Lives Forever nebo Aliens vs. Predator 2, ale to jsou všechno především singleplayerové tituly, ve kterých navíc převládá boj na dálku. Pravý opak toho bude Matrix Online.

Hráči zde sestoupí do rozlehlého městského prostředí - místa, které vytvořili stroje, aby lidem dali alespoň virtuální kousek místa pro život a mohli z nich přitom ždímat energii. Základ je tedy úplně totožný s tím, co známe z filmů. Podle prvních informací má příběh navázat tam, kde končí poslední díl filmové trilogie Matrix Revelations (jenž bude do kin uveden během listopadu tohoto roku). Jenže už tady vyvstává první zádrhel. Čím vlastně naváže? Samotný Keanu Reeves, představitel hlavní role Nea, se prý vyjádřil v tom smyslu, že už samotná trilogie podává kompletní výpověď. O co tedy půjde v desítkách a stovkách náhodně generovaných misí, které slibují "dramatická odhalení"? Těžko říct.

   

Na druhou stranu je ale pravda, že se během června chystá k vydání na DVD a VHS ještě navíc také animovaná série příběhů Animatrix. To dokazuje, že svět, který se zrodil v šílené a zároveň geniální mysli bratrů Wachovských, je neskutečně rozsáhlý, a že opravdu má co nabídnout nejen filmovým divákům, ale také hráčům počítačových her. To ostatně tvrdí i Joel Silver, producent všech filmů:

"Vize Matrixu bratrů Wachovských sahá daleko za filmové ztvárnění a svět, který dokázali stvořit je natolik bohatý, že jsem zvolil pro vyprávění Matrixovských příběhů několik různých médií. Cílem naší spolupráce s Ubi Softem je vytvořit multiplayerovou hru, která odráží styl příběhů a novátorskou akci trilogie, ale zároveň přenáší hráče daleko za hranice filmového plátna, do persistentního světa, kde mohou konečně dopodrobna prozkoumávat říši Matrixu."

   

Narozdíl od připravované singleplayerové hry Enter the Matrix (viz. naše první dojmy), která se podle prvních reakcí nevyvedla tak úplně podle původních představ, ale Matrix Online nebude obsahovat hodiny filmečků či animovaných sekvencí. Čeho se však jistojistě dočkáme, to jsou desítky různých bojových chvatů - těch starých známých z filmů, ale i nových, připravených speciálně pro hru. Hlavním lákadlem Matrix Online bude právě především boj z blízka. Samozřejmě, že by nemělo chybět ani množství nejrůznějších zbraní. Čím chce  Matrix Online prorazit, to jsou zvláštní schopnosti (vzpomeňte na čekárnu u věštkyně a se lžičkou). Můžete se jich během hraní naučit desítky, ba stovky, a pak je měnit - podobně jako třeba hrací kartičky - s ostatními hráči.

Hlavní rysy hry:

  • rozsáhlý městský svět pro tisíce hráčů
  • množství bojových chvatů, zbraní a zvláštních schopností
  • možnost vyměňovat tyto schopnosti s ostatními hráči
  • tvůrčí dohled bratrů Wachovských
  • příběhy z dílny Warner Bros. Studios
  • propracované vizuální efekty

Na projektu Matrix Online pracují skuteční profesionálové. Ubi Soft v současné době provozuje MMORPG EverQuest a právě spouští také Shadowbane, chystá nadějný projekt Uru: Ages Beyond MYST (původně Myst Online). I přesto si však mnoho lidí z branže celkem oprávněně klade otázku, jak to vlastně celé dopadne a zda se z Matrixu Online nestane jen další neúspěch, podobně jako v případě Sims Online.

Přenést svět Matrixu do podoby počítačové hry není v žádném případě ani trochu jednoduché. Je to přetěžký úkol v případě singleplayerového titulu a ještě o mnoho složitější úkol v případě čistě multiplayerové hry. Nezbývá než doufat, že se "konverze" z filmového plátna na stínítka našich obrazovek zdaří a my se během roku 2004 budeme moct do tajemného světa Matrixu ponořit znovu a ještě hlouběji.

Oficiální stránky: http://www.TheMatrixOnline.com/
Výrobce: Monolith Productions (http://www.lith.com/)
Vydavatel: Ubi Soft (http://www.ubi.com/)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A