Matrix Online - první informace a screenshoty!

Pokud je idea filmu Matrix správná a svět je skutečně jen (ne)dokonalá počítačová simulace, potom vytvářejí společnosti Warner Bros. Studios a Ubi Soft jakýsi "Matrix v Matrixu". Jejich projekt Matrix Online má přenést jedinečný svět bratrů Wachovských do online podoby, a umožnit tak tisícům hráčů odhalit další skrytá tajemství či bojovat tváří v tvář zákeřným agentům. Bude mít úspěch?
Matrix Online - první informace a screenshoty!

Na titulu Matrix Online se podílejí celkem čtyři známé (a vlivné) herní společnosti. Warner Bros. jsou ti, kterým patří práva na Matrix - oni mají na samotný vývoj spíše jen dohlížet, ale jsou hlavními tvůrci příběhové linie hry. Ubi Soft se pak bude starat o distribuci, provoz a údržbu, zatímco firmy Monolith Productions a EON Entertainment (kterou vlastní bratři Wachovští, tvůrci trilogie Matrix) pracují na skutečném vývoji.

   

Nutno přiznat, že pozice Monolithu není nijak záviděníhodná. Je pravdou, že jsou to ostřílení hoši a mají za sebou několik velmi úspěšných titulů, jmenujme například No One Lives Forever nebo Aliens vs. Predator 2, ale to jsou všechno především singleplayerové tituly, ve kterých navíc převládá boj na dálku. Pravý opak toho bude Matrix Online.

Hráči zde sestoupí do rozlehlého městského prostředí - místa, které vytvořili stroje, aby lidem dali alespoň virtuální kousek místa pro život a mohli z nich přitom ždímat energii. Základ je tedy úplně totožný s tím, co známe z filmů. Podle prvních informací má příběh navázat tam, kde končí poslední díl filmové trilogie Matrix Revelations (jenž bude do kin uveden během listopadu tohoto roku). Jenže už tady vyvstává první zádrhel. Čím vlastně naváže? Samotný Keanu Reeves, představitel hlavní role Nea, se prý vyjádřil v tom smyslu, že už samotná trilogie podává kompletní výpověď. O co tedy půjde v desítkách a stovkách náhodně generovaných misí, které slibují "dramatická odhalení"? Těžko říct.

   

Na druhou stranu je ale pravda, že se během června chystá k vydání na DVD a VHS ještě navíc také animovaná série příběhů Animatrix. To dokazuje, že svět, který se zrodil v šílené a zároveň geniální mysli bratrů Wachovských, je neskutečně rozsáhlý, a že opravdu má co nabídnout nejen filmovým divákům, ale také hráčům počítačových her. To ostatně tvrdí i Joel Silver, producent všech filmů:

"Vize Matrixu bratrů Wachovských sahá daleko za filmové ztvárnění a svět, který dokázali stvořit je natolik bohatý, že jsem zvolil pro vyprávění Matrixovských příběhů několik různých médií. Cílem naší spolupráce s Ubi Softem je vytvořit multiplayerovou hru, která odráží styl příběhů a novátorskou akci trilogie, ale zároveň přenáší hráče daleko za hranice filmového plátna, do persistentního světa, kde mohou konečně dopodrobna prozkoumávat říši Matrixu."

   

Narozdíl od připravované singleplayerové hry Enter the Matrix (viz. naše první dojmy), která se podle prvních reakcí nevyvedla tak úplně podle původních představ, ale Matrix Online nebude obsahovat hodiny filmečků či animovaných sekvencí. Čeho se však jistojistě dočkáme, to jsou desítky různých bojových chvatů - těch starých známých z filmů, ale i nových, připravených speciálně pro hru. Hlavním lákadlem Matrix Online bude právě především boj z blízka. Samozřejmě, že by nemělo chybět ani množství nejrůznějších zbraní. Čím chce  Matrix Online prorazit, to jsou zvláštní schopnosti (vzpomeňte na čekárnu u věštkyně a se lžičkou). Můžete se jich během hraní naučit desítky, ba stovky, a pak je měnit - podobně jako třeba hrací kartičky - s ostatními hráči.

Hlavní rysy hry:

  • rozsáhlý městský svět pro tisíce hráčů
  • množství bojových chvatů, zbraní a zvláštních schopností
  • možnost vyměňovat tyto schopnosti s ostatními hráči
  • tvůrčí dohled bratrů Wachovských
  • příběhy z dílny Warner Bros. Studios
  • propracované vizuální efekty

Na projektu Matrix Online pracují skuteční profesionálové. Ubi Soft v současné době provozuje MMORPG EverQuest a právě spouští také Shadowbane, chystá nadějný projekt Uru: Ages Beyond MYST (původně Myst Online). I přesto si však mnoho lidí z branže celkem oprávněně klade otázku, jak to vlastně celé dopadne a zda se z Matrixu Online nestane jen další neúspěch, podobně jako v případě Sims Online.

Přenést svět Matrixu do podoby počítačové hry není v žádném případě ani trochu jednoduché. Je to přetěžký úkol v případě singleplayerového titulu a ještě o mnoho složitější úkol v případě čistě multiplayerové hry. Nezbývá než doufat, že se "konverze" z filmového plátna na stínítka našich obrazovek zdaří a my se během roku 2004 budeme moct do tajemného světa Matrixu ponořit znovu a ještě hlouběji.

Oficiální stránky: http://www.TheMatrixOnline.com/
Výrobce: Monolith Productions (http://www.lith.com/)
Vydavatel: Ubi Soft (http://www.ubi.com/)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A