Maximum od A-MAX

Přední evropský distributor, společnost Actebis, uvádí na český trh výrobky nesoucí značku A-MAX – přičemž současným hitem je bezesporu MP3, CD a Video CD přehrávač NAPA.
Do tohoto měsíce jsme výrobky společnosti A-MAX v Česku povětšinou neznali, natož pak abychom si je mohli koupit. Díky Actebisu se však situace mění k lepšímu, a tak i český zákazník může okusit špičkové technologie za přijatelné ceny v podání jednoho z největších čínských výrobců. Do sortimentu, který je nyní od značky A-MAX k dispozici, patří grafické a zvukové karty a již zmíněný přehrávač NAPA.

Co je A-MAX

Klíčovými hesly společnosti A-MAX Technology, které zároveň odrážejí její směrování, jsou: “Silné zdroje a vysoká konkurenceschopnost” a “Když se technický vývoj potká s poptávkou trhu”. A-MAX je předním specializovaným výrobcem vzniknuvším v Honk Kongu a vlastnícím špičkově vybavený závod o rozloze 6 000 m2 s více jak tisíci zaměstnanci v oblasti pevninské Číny. Ve světě je A-MAX známý jako výrobce vynikajících základních desek a přídavných karet pro PC, pročež si jej jako OEM dodavatele zvolila řada předních firem (prodávajících tyto produkty pak dále pod svou značkou). Úsilí o technologickou dokonalost a kvalitu bylo potvrzeno i certifikací ISO 9002, kterou výrobní závod obdržel již v roce 1994.

NAPA

Jak již bylo zmíněno, současným hitem společnosti A-MAX je přehrávač NAPA DAV-309. Svůj vývoj zde výrobce nasměroval na základě poptávky trhu trochu stranou svého hlavního výrobního programu – a trefil do černého. Pozornost věnovaná širokou veřejností zvukovému formátu MP3 vede mnoho výrobců k výrobě přenosných přehrávačů, ale tolik funkcí za tak nízkou cenu zatím nikdo neskloubil. A-MAX vychází vstříc “normálním smrtelníkům” a za cenu kolem 6 tisíc korun (bez DPH) nabízí přístroj s jedinečnou funkčností – kombinovaný přehrávač MP3, přehrávač zvukových CD a přehrávač Video CD.

I samotný způsob přenosu MP3 souborů do přehrávače NAPA je k peněžence majitele mimořádně šetrný. Přehrávač čte zvukové soubory z CD, CD-R a CD-RW disků, a tak místo 16MB flash paměti za 1 500 Kč (běžné u většiny ostatních přehrávačů) vloží majitel přehrávače NAPA CD-R disk s kapacitou 640 MB za necelých 30 korun. Díky tomuto vtipnému řešení si sebou můžete brát kamkoliv téměř neomezený rozsah hudebního doprovodu.

Ačkoliv je u NAPy na prvním místě vysoká funkčnost a nízká cena, stranou pozornosti nezůstává ani uživatelský komfort – k přehrávači dostává zákazník též dálkové ovládání, sluchátka, dobíjecí lithium-iontové baterie, adaptér a AV kabel. Funkce dostupné prostřednictvím tlačítek na těle přístroje či dálkovém ovládání jsou srovnatelné s pokročilými diskmany a nechybí ani stavový displej.

Rozměry přístroje NAPA DAV-309 jsou 167 x 142 x 28 mm a hmotnost 350 gramů. Televizní videovýstup podporuje u nás používanou normu PAL.

A-MAX karty

Hlavní výrobní program A-MAX Technology zahrnuje grafické a zvukové karty, založené na osvědčených procesorech a čipsetech, mimo jiné například grafickou kartu ColorMax s nVidia Riva TNT-2 a 32 MB paměti za necelé tři tisíce. Nechybí samozřejmě ani zvukovky s populární prostorovou, čtyřkanálovou reprodukcí – pro změnu za 640 Kč i s DPH. Další produkty viz tabulku.

Grafické karty

Koncová cena

Kč (bez DPH)

A-MAX ColorMax S3 Trio 3D 2x AGP, 8 MB 1 192
A-MAX ColorMax S3 Savage 4 AGP, 16 MB 2 052
A-MAX ColorMax nVidia Riva TNT-2 M64 AGP, 32 MB 2 950
Zvukové karty
A-MAX SoundMax ForteMedia Q3D PCI 420
A-MAX SoundMax ForteMedia Q3D PCI 4kanálový výstup 524
MP3 CD / Video CD Player
A-MAX MP3 CD / Video CD Player NAPA DAV-309 + dálkové ovládání + lithium-iontové baterie 6 163
O společnosti: A-MAX Technology je přední specializovaný čínský výrobce, s výrobním závodem o rozloze 6 000 m2 a více jak tisíci kvalifikovanými pracovníky. A-MAX Technology je známý jako producent vynikajících základních desek a přídavných karet pro PC, jež jsou vyráběny již od roku 1994 postupy certifikovanými podle ISO 9002. Díky vlastnímu špičkovému výzkumu zajišťuje A-MAX svým odběratelům jedinečnou kvalitu a vysokou konkurenceschopnost.

O společnosti: Actebis Holding GmbH. byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 13 evropských zemích a s plánovaným obratem přes 7 miliard DEM pro rok 2000, desítkami distribučních smluv a více než 2300 zaměstnanci, patří k malé skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer s.r.o., založena v září 98. V současné době je distributorem firem Creative Labs, Edimax, Fujitsu, Gigabyte, Hewlett-Packard, Chaintech, IBM (disky), IOMega, Lite-On, Logitech, Matrox, Memorex, Mustek, Quantum, Seagate a vlastní značky Targa.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A