Maximum Overdrive – vskutku neobyčejné závody aut

Pamatujete ještě na hru Trabi II od týmu PupWorx? Asi hloupá otázka. Dnes tu máme hru, jež je zmiňovaným Trabíkům velice podobná. Čekají vás opět závody aut, silné motory budou burácet, ale také je tu jedna novinka – ničení soupeřů za jízdy pomocí různých zbraní. To ze hry dělá opravdu skvělou zábavu, které každý podlehne.
Maximum Overdrive – vskutku neobyčejné závody aut
Pamatujete ještě na hru Trabi II od týmu PupWorx? Asi hloupá otázka. Dnes tu máme hru, jež je zmiňovaným Trabíkům velice podobná. Čekají vás opět závody aut, silné motory budou burácet, ale také je tu jedna novinka – ničení soupeřů za jízdy pomocí různých zbraní. To ze hry dělá opravdu skvělou zábavu, které každý podlehne.

Trabíci od týmu PupWorx byli jistě zábavní, ale jsou mezi námi tací jedinci, kterým v této hře chyběl jistý akční prvek. Vše se dnes změní, protože vám představíme hru, jež by se dala nejlépe asi přirovnat k závodnímu kousku Death Rally od týmu Remedy (kteří teď mj. vyvíjejí svou druhou hru – 3D akci Max Payne). Maximum Overdrive by pak bylo jakési spojení těchto dvou výše jmenovaných her – z Trabíků si bere styl zpracování, z Death Rally pak tu akčnost. A co z toho nakonec vznikne? Skvělý mix, jemuž podlehne každý bez rozdílu věku.

Maximum OverdriveMaximum Overdrive

Vezměme si to všechno ale pěkně po pořádku – hra je vyrobena pro operační systém MS-DOS, tudíž půjde spustit i na nižších konfiguracích - autor uvádí Pentium 133 a 32 MB RAM. Z toho plynou i nějaké ty komplikace se spouštěním ve Windows. Mně se třeba hra někdy z nezjistitelného důvodu zasekla a celou jsem ji musel zrestartovat. Pokud zdárně překonáte tyto prvotní potíže, čekají vás už konečně bezva závody.

Vše začíná tím, že auto vaše a vašich soupeřů stojí na startu a čekáte jen na hvizd, který signalizuje, že se můžete rozjet a pustit se od závodu. V jeho průběhu nacházíte na trati většinou různé věci, s kterými lze opravit auto, jenž bylo vystaveno silným účinkům zbraní některého z vašich soupeřů. Když už jsem zmínil ty zbraně, těch tu máme celkem šest – od jednodušších (olejová skvrna) až po ty složitější a účinnější (naváděné střely). Hra podporuje hru až čtyř hráčů najednou (splitscreen), ale tuto možnost bych vůbec nedoporučoval – stačil mi letmý pohled na klávesy, kterými se hra ovládá a hned mi bylo jasné, že těsnit se ve čtyřech lidech u jedné klávesnice, to opravdu nejde.

Grafické zpracování je pěkné, na celou trať nazíráte shora, takový styl Grand Theft Auta nebo zmiňovaní Trabi II. Všechny objekty jsou krásně detailně propracovány. Hudební stránka také nijak moc nezaostává – ve hře je spousta zvuků, např. srážky aut, výstřely zbraní apod.

Maximum OverdriveMaximum Overdrive

Co asi nejvíce zamrzí je to, že hra je ještě ve vývoji a tudíž není úplně dokončena, což je velká škoda. Určitě vám doporučím Maximum Overdrive zkusit, protože takováto hra tu ještě dlouho nebude.

Homepage: http://members.easyspace.com/mdol/.

Download (1,8 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A