Maximum Overdrive – vskutku neobyčejné závody aut

Pamatujete ještě na hru Trabi II od týmu PupWorx? Asi hloupá otázka. Dnes tu máme hru, jež je zmiňovaným Trabíkům velice podobná. Čekají vás opět závody aut, silné motory budou burácet, ale také je tu jedna novinka – ničení soupeřů za jízdy pomocí různých zbraní. To ze hry dělá opravdu skvělou zábavu, které každý podlehne.
Maximum Overdrive – vskutku neobyčejné závody aut
Pamatujete ještě na hru Trabi II od týmu PupWorx? Asi hloupá otázka. Dnes tu máme hru, jež je zmiňovaným Trabíkům velice podobná. Čekají vás opět závody aut, silné motory budou burácet, ale také je tu jedna novinka – ničení soupeřů za jízdy pomocí různých zbraní. To ze hry dělá opravdu skvělou zábavu, které každý podlehne.

Trabíci od týmu PupWorx byli jistě zábavní, ale jsou mezi námi tací jedinci, kterým v této hře chyběl jistý akční prvek. Vše se dnes změní, protože vám představíme hru, jež by se dala nejlépe asi přirovnat k závodnímu kousku Death Rally od týmu Remedy (kteří teď mj. vyvíjejí svou druhou hru – 3D akci Max Payne). Maximum Overdrive by pak bylo jakési spojení těchto dvou výše jmenovaných her – z Trabíků si bere styl zpracování, z Death Rally pak tu akčnost. A co z toho nakonec vznikne? Skvělý mix, jemuž podlehne každý bez rozdílu věku.

Maximum OverdriveMaximum Overdrive

Vezměme si to všechno ale pěkně po pořádku – hra je vyrobena pro operační systém MS-DOS, tudíž půjde spustit i na nižších konfiguracích - autor uvádí Pentium 133 a 32 MB RAM. Z toho plynou i nějaké ty komplikace se spouštěním ve Windows. Mně se třeba hra někdy z nezjistitelného důvodu zasekla a celou jsem ji musel zrestartovat. Pokud zdárně překonáte tyto prvotní potíže, čekají vás už konečně bezva závody.

Vše začíná tím, že auto vaše a vašich soupeřů stojí na startu a čekáte jen na hvizd, který signalizuje, že se můžete rozjet a pustit se od závodu. V jeho průběhu nacházíte na trati většinou různé věci, s kterými lze opravit auto, jenž bylo vystaveno silným účinkům zbraní některého z vašich soupeřů. Když už jsem zmínil ty zbraně, těch tu máme celkem šest – od jednodušších (olejová skvrna) až po ty složitější a účinnější (naváděné střely). Hra podporuje hru až čtyř hráčů najednou (splitscreen), ale tuto možnost bych vůbec nedoporučoval – stačil mi letmý pohled na klávesy, kterými se hra ovládá a hned mi bylo jasné, že těsnit se ve čtyřech lidech u jedné klávesnice, to opravdu nejde.

Grafické zpracování je pěkné, na celou trať nazíráte shora, takový styl Grand Theft Auta nebo zmiňovaní Trabi II. Všechny objekty jsou krásně detailně propracovány. Hudební stránka také nijak moc nezaostává – ve hře je spousta zvuků, např. srážky aut, výstřely zbraní apod.

Maximum OverdriveMaximum Overdrive

Co asi nejvíce zamrzí je to, že hra je ještě ve vývoji a tudíž není úplně dokončena, což je velká škoda. Určitě vám doporučím Maximum Overdrive zkusit, protože takováto hra tu ještě dlouho nebude.

Homepage: http://members.easyspace.com/mdol/.

Download (1,8 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A