Maximum Overdrive – vskutku neobyčejné závody aut

Pamatujete ještě na hru Trabi II od týmu PupWorx? Asi hloupá otázka. Dnes tu máme hru, jež je zmiňovaným Trabíkům velice podobná. Čekají vás opět závody aut, silné motory budou burácet, ale také je tu jedna novinka – ničení soupeřů za jízdy pomocí různých zbraní. To ze hry dělá opravdu skvělou zábavu, které každý podlehne.
Maximum Overdrive – vskutku neobyčejné závody aut
Pamatujete ještě na hru Trabi II od týmu PupWorx? Asi hloupá otázka. Dnes tu máme hru, jež je zmiňovaným Trabíkům velice podobná. Čekají vás opět závody aut, silné motory budou burácet, ale také je tu jedna novinka – ničení soupeřů za jízdy pomocí různých zbraní. To ze hry dělá opravdu skvělou zábavu, které každý podlehne.

Trabíci od týmu PupWorx byli jistě zábavní, ale jsou mezi námi tací jedinci, kterým v této hře chyběl jistý akční prvek. Vše se dnes změní, protože vám představíme hru, jež by se dala nejlépe asi přirovnat k závodnímu kousku Death Rally od týmu Remedy (kteří teď mj. vyvíjejí svou druhou hru – 3D akci Max Payne). Maximum Overdrive by pak bylo jakési spojení těchto dvou výše jmenovaných her – z Trabíků si bere styl zpracování, z Death Rally pak tu akčnost. A co z toho nakonec vznikne? Skvělý mix, jemuž podlehne každý bez rozdílu věku.

Maximum OverdriveMaximum Overdrive

Vezměme si to všechno ale pěkně po pořádku – hra je vyrobena pro operační systém MS-DOS, tudíž půjde spustit i na nižších konfiguracích - autor uvádí Pentium 133 a 32 MB RAM. Z toho plynou i nějaké ty komplikace se spouštěním ve Windows. Mně se třeba hra někdy z nezjistitelného důvodu zasekla a celou jsem ji musel zrestartovat. Pokud zdárně překonáte tyto prvotní potíže, čekají vás už konečně bezva závody.

Vše začíná tím, že auto vaše a vašich soupeřů stojí na startu a čekáte jen na hvizd, který signalizuje, že se můžete rozjet a pustit se od závodu. V jeho průběhu nacházíte na trati většinou různé věci, s kterými lze opravit auto, jenž bylo vystaveno silným účinkům zbraní některého z vašich soupeřů. Když už jsem zmínil ty zbraně, těch tu máme celkem šest – od jednodušších (olejová skvrna) až po ty složitější a účinnější (naváděné střely). Hra podporuje hru až čtyř hráčů najednou (splitscreen), ale tuto možnost bych vůbec nedoporučoval – stačil mi letmý pohled na klávesy, kterými se hra ovládá a hned mi bylo jasné, že těsnit se ve čtyřech lidech u jedné klávesnice, to opravdu nejde.

Grafické zpracování je pěkné, na celou trať nazíráte shora, takový styl Grand Theft Auta nebo zmiňovaní Trabi II. Všechny objekty jsou krásně detailně propracovány. Hudební stránka také nijak moc nezaostává – ve hře je spousta zvuků, např. srážky aut, výstřely zbraní apod.

Maximum OverdriveMaximum Overdrive

Co asi nejvíce zamrzí je to, že hra je ještě ve vývoji a tudíž není úplně dokončena, což je velká škoda. Určitě vám doporučím Maximum Overdrive zkusit, protože takováto hra tu ještě dlouho nebude.

Homepage: http://members.easyspace.com/mdol/.

Download (1,8 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A