MDK II

MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce.
MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce. Někde jsem slyšel, že MDK byla kus umění, že to nebyla jen obyčejná hra. MDK si vzala za vzor staré osmibitové hry, v kterých se nedala ukládat pozice a jejichž levelů sice bylo málo, ale všechny byly proklatě těžké. I v MDK se saveovat nedalo a bylo tam jenom sedm levelů, sedm těžkých levelů. Ale nebyly to obyčejné levely, jaké vídáme v jiných hrách. Shiny se podařilo vytvořit svět, který toho má s tím lidským jen velmi málo společného. Podařilo se jim vystihnout úplně jinou kulturu s úplně jinou architekturou. A právě z té divnosti MDK těžilo.

Za dvojkou ale už nestojí Shiny, ale tým Bioware, proslulý svým Baldur's Gate. Bioware sice jsou dobrý tým, ale přesto tu panuje jakási nejistota, že z MDK2 udělá pouze další střílečku. Že MDK2 ztratí něco ze své podivnosti, možná i lehké úchylnosti. Naštěstí to zatím vypadá nadějně, Bioware nechce nějaký odklon od MDK jedničky. Slibují, že se zaměří hodně na příběh. Přibudou dvě postavy, kromě starého známého z MDK ovládneme vědce a psíka. To zní dost podivně, že??? Ale MDK2 skutečně bude podivnou hrou, tak se ani nedivme. Už MDK obsahovalo spoustu skrytého, většinou černého humoru. Tady to nebude jinak. Dalším faktem je, že stejně jako původní MDK v dvojce nebude multiplayer - což by možná mohla být díky více postavám chyba. Co se týče technického zpracování, vypadá to velmi nadějně. Doufejme, že to skutečně vyjde nejpozději do poloviny posledního roku tohoto tisíciletí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A