MDK II

MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce.
MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce. Někde jsem slyšel, že MDK byla kus umění, že to nebyla jen obyčejná hra. MDK si vzala za vzor staré osmibitové hry, v kterých se nedala ukládat pozice a jejichž levelů sice bylo málo, ale všechny byly proklatě těžké. I v MDK se saveovat nedalo a bylo tam jenom sedm levelů, sedm těžkých levelů. Ale nebyly to obyčejné levely, jaké vídáme v jiných hrách. Shiny se podařilo vytvořit svět, který toho má s tím lidským jen velmi málo společného. Podařilo se jim vystihnout úplně jinou kulturu s úplně jinou architekturou. A právě z té divnosti MDK těžilo.

Za dvojkou ale už nestojí Shiny, ale tým Bioware, proslulý svým Baldur's Gate. Bioware sice jsou dobrý tým, ale přesto tu panuje jakási nejistota, že z MDK2 udělá pouze další střílečku. Že MDK2 ztratí něco ze své podivnosti, možná i lehké úchylnosti. Naštěstí to zatím vypadá nadějně, Bioware nechce nějaký odklon od MDK jedničky. Slibují, že se zaměří hodně na příběh. Přibudou dvě postavy, kromě starého známého z MDK ovládneme vědce a psíka. To zní dost podivně, že??? Ale MDK2 skutečně bude podivnou hrou, tak se ani nedivme. Už MDK obsahovalo spoustu skrytého, většinou černého humoru. Tady to nebude jinak. Dalším faktem je, že stejně jako původní MDK v dvojce nebude multiplayer - což by možná mohla být díky více postavám chyba. Co se týče technického zpracování, vypadá to velmi nadějně. Doufejme, že to skutečně vyjde nejpozději do poloviny posledního roku tohoto tisíciletí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole