MDK II

MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce.
MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce. Někde jsem slyšel, že MDK byla kus umění, že to nebyla jen obyčejná hra. MDK si vzala za vzor staré osmibitové hry, v kterých se nedala ukládat pozice a jejichž levelů sice bylo málo, ale všechny byly proklatě těžké. I v MDK se saveovat nedalo a bylo tam jenom sedm levelů, sedm těžkých levelů. Ale nebyly to obyčejné levely, jaké vídáme v jiných hrách. Shiny se podařilo vytvořit svět, který toho má s tím lidským jen velmi málo společného. Podařilo se jim vystihnout úplně jinou kulturu s úplně jinou architekturou. A právě z té divnosti MDK těžilo.

Za dvojkou ale už nestojí Shiny, ale tým Bioware, proslulý svým Baldur's Gate. Bioware sice jsou dobrý tým, ale přesto tu panuje jakási nejistota, že z MDK2 udělá pouze další střílečku. Že MDK2 ztratí něco ze své podivnosti, možná i lehké úchylnosti. Naštěstí to zatím vypadá nadějně, Bioware nechce nějaký odklon od MDK jedničky. Slibují, že se zaměří hodně na příběh. Přibudou dvě postavy, kromě starého známého z MDK ovládneme vědce a psíka. To zní dost podivně, že??? Ale MDK2 skutečně bude podivnou hrou, tak se ani nedivme. Už MDK obsahovalo spoustu skrytého, většinou černého humoru. Tady to nebude jinak. Dalším faktem je, že stejně jako původní MDK v dvojce nebude multiplayer - což by možná mohla být díky více postavám chyba. Co se týče technického zpracování, vypadá to velmi nadějně. Doufejme, že to skutečně vyjde nejpozději do poloviny posledního roku tohoto tisíciletí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A