MDK II

MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce.
MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce. Někde jsem slyšel, že MDK byla kus umění, že to nebyla jen obyčejná hra. MDK si vzala za vzor staré osmibitové hry, v kterých se nedala ukládat pozice a jejichž levelů sice bylo málo, ale všechny byly proklatě těžké. I v MDK se saveovat nedalo a bylo tam jenom sedm levelů, sedm těžkých levelů. Ale nebyly to obyčejné levely, jaké vídáme v jiných hrách. Shiny se podařilo vytvořit svět, který toho má s tím lidským jen velmi málo společného. Podařilo se jim vystihnout úplně jinou kulturu s úplně jinou architekturou. A právě z té divnosti MDK těžilo.

Za dvojkou ale už nestojí Shiny, ale tým Bioware, proslulý svým Baldur's Gate. Bioware sice jsou dobrý tým, ale přesto tu panuje jakási nejistota, že z MDK2 udělá pouze další střílečku. Že MDK2 ztratí něco ze své podivnosti, možná i lehké úchylnosti. Naštěstí to zatím vypadá nadějně, Bioware nechce nějaký odklon od MDK jedničky. Slibují, že se zaměří hodně na příběh. Přibudou dvě postavy, kromě starého známého z MDK ovládneme vědce a psíka. To zní dost podivně, že??? Ale MDK2 skutečně bude podivnou hrou, tak se ani nedivme. Už MDK obsahovalo spoustu skrytého, většinou černého humoru. Tady to nebude jinak. Dalším faktem je, že stejně jako původní MDK v dvojce nebude multiplayer - což by možná mohla být díky více postavám chyba. Co se týče technického zpracování, vypadá to velmi nadějně. Doufejme, že to skutečně vyjde nejpozději do poloviny posledního roku tohoto tisíciletí.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A