MDK II

MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce.
MDK jednička byla hra geniální. Jen málokomu se ve hře podařilo tak dobře namixovat ingredience vedoucí k naprosté orgastické pařbě jako právě Shiny. Možná to bylo perfekní grafikou, možná výborným adrenalinovým nářezem nebo perfekním designem, který byl doopravdy jakoby z jiného světa. Ať tak nebo tak, MDK nás prostě donutila si před ni sednout a s otevřenou pusou zírat na to, co se vám děje na obrazovce. Někde jsem slyšel, že MDK byla kus umění, že to nebyla jen obyčejná hra. MDK si vzala za vzor staré osmibitové hry, v kterých se nedala ukládat pozice a jejichž levelů sice bylo málo, ale všechny byly proklatě těžké. I v MDK se saveovat nedalo a bylo tam jenom sedm levelů, sedm těžkých levelů. Ale nebyly to obyčejné levely, jaké vídáme v jiných hrách. Shiny se podařilo vytvořit svět, který toho má s tím lidským jen velmi málo společného. Podařilo se jim vystihnout úplně jinou kulturu s úplně jinou architekturou. A právě z té divnosti MDK těžilo.

Za dvojkou ale už nestojí Shiny, ale tým Bioware, proslulý svým Baldur's Gate. Bioware sice jsou dobrý tým, ale přesto tu panuje jakási nejistota, že z MDK2 udělá pouze další střílečku. Že MDK2 ztratí něco ze své podivnosti, možná i lehké úchylnosti. Naštěstí to zatím vypadá nadějně, Bioware nechce nějaký odklon od MDK jedničky. Slibují, že se zaměří hodně na příběh. Přibudou dvě postavy, kromě starého známého z MDK ovládneme vědce a psíka. To zní dost podivně, že??? Ale MDK2 skutečně bude podivnou hrou, tak se ani nedivme. Už MDK obsahovalo spoustu skrytého, většinou černého humoru. Tady to nebude jinak. Dalším faktem je, že stejně jako původní MDK v dvojce nebude multiplayer - což by možná mohla být díky více postavám chyba. Co se týče technického zpracování, vypadá to velmi nadějně. Doufejme, že to skutečně vyjde nejpozději do poloviny posledního roku tohoto tisíciletí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A