MechCommander 2

Před nějakým tím pátkem konečně lidem ve FASA Interactive došlo, že ve světě počítačových her chybí pořádná strategie z oblasti jejich MechWarriorů a zanedlouho světlo světa spatřil MechCommander. O jeho úspěchu snad není pochyb, a tak asi ani nikoho nepřekvapí, že se chystá jeho pokračování a dle stylu dnešní doby plně v 3D.
MechCommander 2
I přesto, že se hra chystá nejdříve na konec tohoto roku, jsou už známy poměrně přesné detaily, kterým směrem se bude vše ubírat. Předně se stanete velitelem neveliké tlupy žoldáků, z čehož vyplývá určitá svoboda ve vašem počínání a alespoň částečná nelinearita příběhu, kdy budete mít na výběr, do kterého úkolu se zrovna vrhnete. Veškerý děj se bude odehrávat v regionu Chaos March, kde se usídlili také tři vaši zaměstnavatelé/protivníci House Steiner, House Davion a House Liao. Určitá snaha je rovněž věnována změně stylu hry, kdy už nebudete muset prozkoumávat okolí, ale vždy budete mít již celou hrací plochu objevenou. Můžete se tudíž soustředit daleko víc na taktické manévry a strategii s jakou se pokusíte dostat nepříteli na kobylku, než v prvním díle, kde bohatě stačilo jednou prolítnout mapu s hrůznými ztrátami, zapamatovat si kde byli nepřátelé, pak nahrát pozici a v klidu jít na jistotu. Tak tohle už by se podle slov autorů stávat nemělo. K různým taktickým hrátkám bude rovněž přispívat posun do třetího rozměru, kde půjde využívat všech záludností členitého terénu.

S posunem od stylu prozkoumávaní k opravdové strategii to půjde až tak daleko, že krom celé mapy budou vidět i jednotky nepřítele s tím, že ovšem nebudete vědět, co je to za typ mecha. Klidně si to tedy přihasíte do nějakého opevnění a tam na vás bude pomrkávat patnácti tunová sušinka nebo třeba pětadevadesáti tunový Blood Asp s dvěma Gauss kanóny, dvěma PPC a pěti lasery... No uvidíme jak se to osvědčí.

Co do novinek, ke stávajícím jedenácti mechům přibude patnáct nových a také možnost projektovat si vlastní plechovky pro výrobu a během hry si také budete moct za nějaké ty chechtáky zavolat třeba leteckou podporu, průzkumné vozítko, pokladače min a hlavně opravárenské vozy. U zkušenosti pilotů bude přidán ještě jeden level s označením „Ace“ a s každým postupem přibudou i speciální vlastnosti jako Long shot, kterážto dává bonus při použití dalekonosných zbraní, nebo třeba PPC Master, se kterou zase přibudou nějaké bodíky k poškození s touto zbraní.

Další zajímavostí by mohl být algoritmus pro inteligenci nepřátel a obtížnost, která se bude nastavovat v průběhu hry v závislosti na vašich úspěších nebo třeba možnost ukrást plány s protivníkovou technologií a rozjet vlastní výrobu.

A abych nezapomněl na multiplayer, dočkáte se klasického deatmatche a capture the flag a novinky nazvané quickstart, ve které počítač automaticky přiřadí hráčům startovní pozici a nějaké ty plecháčky a vaším úkolem bude vyždímat z nastolené situace co nejvíc. Nebudou chybět ani kooperativní mapy a snad se dočkáme i editoru misí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |