MechCommander 2

Před nějakým tím pátkem konečně lidem ve FASA Interactive došlo, že ve světě počítačových her chybí pořádná strategie z oblasti jejich MechWarriorů a zanedlouho světlo světa spatřil MechCommander. O jeho úspěchu snad není pochyb, a tak asi ani nikoho nepřekvapí, že se chystá jeho pokračování a dle stylu dnešní doby plně v 3D.
MechCommander 2
I přesto, že se hra chystá nejdříve na konec tohoto roku, jsou už známy poměrně přesné detaily, kterým směrem se bude vše ubírat. Předně se stanete velitelem neveliké tlupy žoldáků, z čehož vyplývá určitá svoboda ve vašem počínání a alespoň částečná nelinearita příběhu, kdy budete mít na výběr, do kterého úkolu se zrovna vrhnete. Veškerý děj se bude odehrávat v regionu Chaos March, kde se usídlili také tři vaši zaměstnavatelé/protivníci House Steiner, House Davion a House Liao. Určitá snaha je rovněž věnována změně stylu hry, kdy už nebudete muset prozkoumávat okolí, ale vždy budete mít již celou hrací plochu objevenou. Můžete se tudíž soustředit daleko víc na taktické manévry a strategii s jakou se pokusíte dostat nepříteli na kobylku, než v prvním díle, kde bohatě stačilo jednou prolítnout mapu s hrůznými ztrátami, zapamatovat si kde byli nepřátelé, pak nahrát pozici a v klidu jít na jistotu. Tak tohle už by se podle slov autorů stávat nemělo. K různým taktickým hrátkám bude rovněž přispívat posun do třetího rozměru, kde půjde využívat všech záludností členitého terénu.

S posunem od stylu prozkoumávaní k opravdové strategii to půjde až tak daleko, že krom celé mapy budou vidět i jednotky nepřítele s tím, že ovšem nebudete vědět, co je to za typ mecha. Klidně si to tedy přihasíte do nějakého opevnění a tam na vás bude pomrkávat patnácti tunová sušinka nebo třeba pětadevadesáti tunový Blood Asp s dvěma Gauss kanóny, dvěma PPC a pěti lasery... No uvidíme jak se to osvědčí.

Co do novinek, ke stávajícím jedenácti mechům přibude patnáct nových a také možnost projektovat si vlastní plechovky pro výrobu a během hry si také budete moct za nějaké ty chechtáky zavolat třeba leteckou podporu, průzkumné vozítko, pokladače min a hlavně opravárenské vozy. U zkušenosti pilotů bude přidán ještě jeden level s označením „Ace“ a s každým postupem přibudou i speciální vlastnosti jako Long shot, kterážto dává bonus při použití dalekonosných zbraní, nebo třeba PPC Master, se kterou zase přibudou nějaké bodíky k poškození s touto zbraní.

Další zajímavostí by mohl být algoritmus pro inteligenci nepřátel a obtížnost, která se bude nastavovat v průběhu hry v závislosti na vašich úspěších nebo třeba možnost ukrást plány s protivníkovou technologií a rozjet vlastní výrobu.

A abych nezapomněl na multiplayer, dočkáte se klasického deatmatche a capture the flag a novinky nazvané quickstart, ve které počítač automaticky přiřadí hráčům startovní pozici a nějaké ty plecháčky a vaším úkolem bude vyždímat z nastolené situace co nejvíc. Nebudou chybět ani kooperativní mapy a snad se dočkáme i editoru misí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Sunless Sea zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Su…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Role Nathana Drakea byla podle Toma Hollanda chyba

Role Nathana Drakea byla podle Toma Hollanda chyba

Tom Holland není s Uncharted filmem příliš spokojený.

3.  3.  2021 | |2 N/A
Martin Havel
UnchartedFilm
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Legend of Zelda slaví 35. výročí: jak si v průběhu let vedl další velký hit?

Legend of Zelda slaví 35. výročí: jak si v průběhu…

Hry a konzole od Nintenda v letošním roce slaví hned několik významných výročí a první z nich je série Legend of Zelda.

21.  2.  2021 |
Martin Nahodil
TémaNintendo