MechCommander 2

Před nějakým tím pátkem konečně lidem ve FASA Interactive došlo, že ve světě počítačových her chybí pořádná strategie z oblasti jejich MechWarriorů a zanedlouho světlo světa spatřil MechCommander. O jeho úspěchu snad není pochyb, a tak asi ani nikoho nepřekvapí, že se chystá jeho pokračování a dle stylu dnešní doby plně v 3D.
MechCommander 2
I přesto, že se hra chystá nejdříve na konec tohoto roku, jsou už známy poměrně přesné detaily, kterým směrem se bude vše ubírat. Předně se stanete velitelem neveliké tlupy žoldáků, z čehož vyplývá určitá svoboda ve vašem počínání a alespoň částečná nelinearita příběhu, kdy budete mít na výběr, do kterého úkolu se zrovna vrhnete. Veškerý děj se bude odehrávat v regionu Chaos March, kde se usídlili také tři vaši zaměstnavatelé/protivníci House Steiner, House Davion a House Liao. Určitá snaha je rovněž věnována změně stylu hry, kdy už nebudete muset prozkoumávat okolí, ale vždy budete mít již celou hrací plochu objevenou. Můžete se tudíž soustředit daleko víc na taktické manévry a strategii s jakou se pokusíte dostat nepříteli na kobylku, než v prvním díle, kde bohatě stačilo jednou prolítnout mapu s hrůznými ztrátami, zapamatovat si kde byli nepřátelé, pak nahrát pozici a v klidu jít na jistotu. Tak tohle už by se podle slov autorů stávat nemělo. K různým taktickým hrátkám bude rovněž přispívat posun do třetího rozměru, kde půjde využívat všech záludností členitého terénu.

S posunem od stylu prozkoumávaní k opravdové strategii to půjde až tak daleko, že krom celé mapy budou vidět i jednotky nepřítele s tím, že ovšem nebudete vědět, co je to za typ mecha. Klidně si to tedy přihasíte do nějakého opevnění a tam na vás bude pomrkávat patnácti tunová sušinka nebo třeba pětadevadesáti tunový Blood Asp s dvěma Gauss kanóny, dvěma PPC a pěti lasery... No uvidíme jak se to osvědčí.

Co do novinek, ke stávajícím jedenácti mechům přibude patnáct nových a také možnost projektovat si vlastní plechovky pro výrobu a během hry si také budete moct za nějaké ty chechtáky zavolat třeba leteckou podporu, průzkumné vozítko, pokladače min a hlavně opravárenské vozy. U zkušenosti pilotů bude přidán ještě jeden level s označením „Ace“ a s každým postupem přibudou i speciální vlastnosti jako Long shot, kterážto dává bonus při použití dalekonosných zbraní, nebo třeba PPC Master, se kterou zase přibudou nějaké bodíky k poškození s touto zbraní.

Další zajímavostí by mohl být algoritmus pro inteligenci nepřátel a obtížnost, která se bude nastavovat v průběhu hry v závislosti na vašich úspěších nebo třeba možnost ukrást plány s protivníkovou technologií a rozjet vlastní výrobu.

A abych nezapomněl na multiplayer, dočkáte se klasického deatmatche a capture the flag a novinky nazvané quickstart, ve které počítač automaticky přiřadí hráčům startovní pozici a nějaké ty plecháčky a vaším úkolem bude vyždímat z nastolené situace co nejvíc. Nebudou chybět ani kooperativní mapy a snad se dočkáme i editoru misí.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A