MechCommander 2

Před nějakým tím pátkem konečně lidem ve FASA Interactive došlo, že ve světě počítačových her chybí pořádná strategie z oblasti jejich MechWarriorů a zanedlouho světlo světa spatřil MechCommander. O jeho úspěchu snad není pochyb, a tak asi ani nikoho nepřekvapí, že se chystá jeho pokračování a dle stylu dnešní doby plně v 3D.
MechCommander 2
I přesto, že se hra chystá nejdříve na konec tohoto roku, jsou už známy poměrně přesné detaily, kterým směrem se bude vše ubírat. Předně se stanete velitelem neveliké tlupy žoldáků, z čehož vyplývá určitá svoboda ve vašem počínání a alespoň částečná nelinearita příběhu, kdy budete mít na výběr, do kterého úkolu se zrovna vrhnete. Veškerý děj se bude odehrávat v regionu Chaos March, kde se usídlili také tři vaši zaměstnavatelé/protivníci House Steiner, House Davion a House Liao. Určitá snaha je rovněž věnována změně stylu hry, kdy už nebudete muset prozkoumávat okolí, ale vždy budete mít již celou hrací plochu objevenou. Můžete se tudíž soustředit daleko víc na taktické manévry a strategii s jakou se pokusíte dostat nepříteli na kobylku, než v prvním díle, kde bohatě stačilo jednou prolítnout mapu s hrůznými ztrátami, zapamatovat si kde byli nepřátelé, pak nahrát pozici a v klidu jít na jistotu. Tak tohle už by se podle slov autorů stávat nemělo. K různým taktickým hrátkám bude rovněž přispívat posun do třetího rozměru, kde půjde využívat všech záludností členitého terénu.

S posunem od stylu prozkoumávaní k opravdové strategii to půjde až tak daleko, že krom celé mapy budou vidět i jednotky nepřítele s tím, že ovšem nebudete vědět, co je to za typ mecha. Klidně si to tedy přihasíte do nějakého opevnění a tam na vás bude pomrkávat patnácti tunová sušinka nebo třeba pětadevadesáti tunový Blood Asp s dvěma Gauss kanóny, dvěma PPC a pěti lasery... No uvidíme jak se to osvědčí.

Co do novinek, ke stávajícím jedenácti mechům přibude patnáct nových a také možnost projektovat si vlastní plechovky pro výrobu a během hry si také budete moct za nějaké ty chechtáky zavolat třeba leteckou podporu, průzkumné vozítko, pokladače min a hlavně opravárenské vozy. U zkušenosti pilotů bude přidán ještě jeden level s označením „Ace“ a s každým postupem přibudou i speciální vlastnosti jako Long shot, kterážto dává bonus při použití dalekonosných zbraní, nebo třeba PPC Master, se kterou zase přibudou nějaké bodíky k poškození s touto zbraní.

Další zajímavostí by mohl být algoritmus pro inteligenci nepřátel a obtížnost, která se bude nastavovat v průběhu hry v závislosti na vašich úspěších nebo třeba možnost ukrást plány s protivníkovou technologií a rozjet vlastní výrobu.

A abych nezapomněl na multiplayer, dočkáte se klasického deatmatche a capture the flag a novinky nazvané quickstart, ve které počítač automaticky přiřadí hráčům startovní pozici a nějaké ty plecháčky a vaším úkolem bude vyždímat z nastolené situace co nejvíc. Nebudou chybět ani kooperativní mapy a snad se dočkáme i editoru misí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

včera | | 4 N/A