MechCommander 2

Před nějakým tím pátkem konečně lidem ve FASA Interactive došlo, že ve světě počítačových her chybí pořádná strategie z oblasti jejich MechWarriorů a zanedlouho světlo světa spatřil MechCommander. O jeho úspěchu snad není pochyb, a tak asi ani nikoho nepřekvapí, že se chystá jeho pokračování a dle stylu dnešní doby plně v 3D.
MechCommander 2
I přesto, že se hra chystá nejdříve na konec tohoto roku, jsou už známy poměrně přesné detaily, kterým směrem se bude vše ubírat. Předně se stanete velitelem neveliké tlupy žoldáků, z čehož vyplývá určitá svoboda ve vašem počínání a alespoň částečná nelinearita příběhu, kdy budete mít na výběr, do kterého úkolu se zrovna vrhnete. Veškerý děj se bude odehrávat v regionu Chaos March, kde se usídlili také tři vaši zaměstnavatelé/protivníci House Steiner, House Davion a House Liao. Určitá snaha je rovněž věnována změně stylu hry, kdy už nebudete muset prozkoumávat okolí, ale vždy budete mít již celou hrací plochu objevenou. Můžete se tudíž soustředit daleko víc na taktické manévry a strategii s jakou se pokusíte dostat nepříteli na kobylku, než v prvním díle, kde bohatě stačilo jednou prolítnout mapu s hrůznými ztrátami, zapamatovat si kde byli nepřátelé, pak nahrát pozici a v klidu jít na jistotu. Tak tohle už by se podle slov autorů stávat nemělo. K různým taktickým hrátkám bude rovněž přispívat posun do třetího rozměru, kde půjde využívat všech záludností členitého terénu.

S posunem od stylu prozkoumávaní k opravdové strategii to půjde až tak daleko, že krom celé mapy budou vidět i jednotky nepřítele s tím, že ovšem nebudete vědět, co je to za typ mecha. Klidně si to tedy přihasíte do nějakého opevnění a tam na vás bude pomrkávat patnácti tunová sušinka nebo třeba pětadevadesáti tunový Blood Asp s dvěma Gauss kanóny, dvěma PPC a pěti lasery... No uvidíme jak se to osvědčí.

Co do novinek, ke stávajícím jedenácti mechům přibude patnáct nových a také možnost projektovat si vlastní plechovky pro výrobu a během hry si také budete moct za nějaké ty chechtáky zavolat třeba leteckou podporu, průzkumné vozítko, pokladače min a hlavně opravárenské vozy. U zkušenosti pilotů bude přidán ještě jeden level s označením „Ace“ a s každým postupem přibudou i speciální vlastnosti jako Long shot, kterážto dává bonus při použití dalekonosných zbraní, nebo třeba PPC Master, se kterou zase přibudou nějaké bodíky k poškození s touto zbraní.

Další zajímavostí by mohl být algoritmus pro inteligenci nepřátel a obtížnost, která se bude nastavovat v průběhu hry v závislosti na vašich úspěších nebo třeba možnost ukrást plány s protivníkovou technologií a rozjet vlastní výrobu.

A abych nezapomněl na multiplayer, dočkáte se klasického deatmatche a capture the flag a novinky nazvané quickstart, ve které počítač automaticky přiřadí hráčům startovní pozici a nějaké ty plecháčky a vaším úkolem bude vyždímat z nastolené situace co nejvíc. Nebudou chybět ani kooperativní mapy a snad se dočkáme i editoru misí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |