Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2

Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.
Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2
Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.

Když režisér Steven Spielberg dokončil film Zachraňte vojína Ryana, zdálo se mu nevhodné nevyužít všechny ty informace a zkušenosti, které během dlouhých rozhovorů s veterány nasbíral. Proto zadal firmě DreamWorks práci na válečné hře, která by nechala ožít svět největšího vojenského konfliktu v moderní historii i na obrazovkách hráčů videoher. Medal Of Honor pro PlayStation byla revoluční hra, ani ne technicky, jako spíše věrností atmosféry a podáním příběhu. Za podpory (později oceněné) zvuku a hudby překonávající dosavadní pokusy o filmovou atmosféru v rámci žánru se hráč doopravdy přenesl do obležených ulic a vojenských základen. Návrat v pokračování MOH Underground po boku hnutí odporu byl ještě o nějaký ten kousek povedenější a MOH Allied Assault snad není potřeba nikomu z vás představovat (jelikož právě sedíte u PC). Konzoloví hráči si bohužel na svých miláčcích MOH:AA nezahrají, ale to neznamená, že se na ně zapomnělo. Čtvrtý díl série MOH se chystá na svoji letní premiéru ve světě PlayStation 2 a tak se na něj pojďme podívat blíže.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Základním stavebním kamenem je další z dobrodružství chrabrého vojáka Jimmyho Pattersona a jeho oddílu, ve kterém tentokrát půjde o vniknutí do středu Německé říše a získání experimentální létající zbraně HO-IX, která mohla nacistům pomoci zvrátit průběh války.

Nikoho asi nepřekvapí, že jednotlivé mise budou založeny na skutečných událostech a lokacích. Tyto budou rozděleny do pěti hlavních tematických celků, jež budou tvořit dohromady patnáct jednotlivých misí. V nich bychom měli najít mnoho klíčových a pověstných scén, připomínajících ono vylodění na pláži Omaha. Budeme tedy bojovat na jedoucím ozbrojeném vlaku, dobývat námořní základnu nebo zachraňovat vězněného spolubojovníka. Jedním z nejzajímavějších okamžiků by měla být akce u mostu známého z filmu A Bridge Too Far (jde o odstranění náloží na mostních pilířích).

Vývojový tým se snaží použít všechny technické možnosti k dosažení hrůzné atmosféry válečných situací a mělo by tak jít o skutečně atmosférickou a adrenalinem nabitou zábavu. Po předchozích dílech série nemám problémy s uvěřením v podobná prohlášení. Propracovaný 3D svět obsahuje tři stovky (!) různých variací postav, pro které je samozřejmostí propracovaná AI (schovávání a pálení zpoza rohů bylo vynikajícím zpestřením již v první MOH), dokonalá synchronizace rtů a bohatá nabídka výrazů v obličeji. Atmosféru zahustí velkolepý orchestrální soundtrack od oceněného autora Michaela Giacchinoea stejně jako zvuk od držitele ceny AIAS Erika Krabera.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Samozřejmostí bude různorodost jednotlivých misí, takže se opět budete probojovávat některými misemi v převleku a používat hlavu stejně jako zbraň. Zbraní bude přes dvacet druhů a můžete si být jistí, že jejich animace a ozvučení budou odpovídat realitě. Seznam odborných poradců hry je neuvěřitelně bohatý (např. Kongresová společnost pro udílení medaile cti, expert na historii HO-IX, kapitán Dale Daye jako technický poradce atd.). Není pochyb o snaze autorů hry vytvořit věrné a zábavné dílo.

S pomocí předchozích zkušeností a technického výkonu PS2 mají velkou šanci uspět a proto se těšme na léto, kdy kromě Final Fantasy X vyjdou i jiné zajímavé tituly s MOH Frontline v čele.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A