Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2

Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.
Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2
Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.

Když režisér Steven Spielberg dokončil film Zachraňte vojína Ryana, zdálo se mu nevhodné nevyužít všechny ty informace a zkušenosti, které během dlouhých rozhovorů s veterány nasbíral. Proto zadal firmě DreamWorks práci na válečné hře, která by nechala ožít svět největšího vojenského konfliktu v moderní historii i na obrazovkách hráčů videoher. Medal Of Honor pro PlayStation byla revoluční hra, ani ne technicky, jako spíše věrností atmosféry a podáním příběhu. Za podpory (později oceněné) zvuku a hudby překonávající dosavadní pokusy o filmovou atmosféru v rámci žánru se hráč doopravdy přenesl do obležených ulic a vojenských základen. Návrat v pokračování MOH Underground po boku hnutí odporu byl ještě o nějaký ten kousek povedenější a MOH Allied Assault snad není potřeba nikomu z vás představovat (jelikož právě sedíte u PC). Konzoloví hráči si bohužel na svých miláčcích MOH:AA nezahrají, ale to neznamená, že se na ně zapomnělo. Čtvrtý díl série MOH se chystá na svoji letní premiéru ve světě PlayStation 2 a tak se na něj pojďme podívat blíže.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Základním stavebním kamenem je další z dobrodružství chrabrého vojáka Jimmyho Pattersona a jeho oddílu, ve kterém tentokrát půjde o vniknutí do středu Německé říše a získání experimentální létající zbraně HO-IX, která mohla nacistům pomoci zvrátit průběh války.

Nikoho asi nepřekvapí, že jednotlivé mise budou založeny na skutečných událostech a lokacích. Tyto budou rozděleny do pěti hlavních tematických celků, jež budou tvořit dohromady patnáct jednotlivých misí. V nich bychom měli najít mnoho klíčových a pověstných scén, připomínajících ono vylodění na pláži Omaha. Budeme tedy bojovat na jedoucím ozbrojeném vlaku, dobývat námořní základnu nebo zachraňovat vězněného spolubojovníka. Jedním z nejzajímavějších okamžiků by měla být akce u mostu známého z filmu A Bridge Too Far (jde o odstranění náloží na mostních pilířích).

Vývojový tým se snaží použít všechny technické možnosti k dosažení hrůzné atmosféry válečných situací a mělo by tak jít o skutečně atmosférickou a adrenalinem nabitou zábavu. Po předchozích dílech série nemám problémy s uvěřením v podobná prohlášení. Propracovaný 3D svět obsahuje tři stovky (!) různých variací postav, pro které je samozřejmostí propracovaná AI (schovávání a pálení zpoza rohů bylo vynikajícím zpestřením již v první MOH), dokonalá synchronizace rtů a bohatá nabídka výrazů v obličeji. Atmosféru zahustí velkolepý orchestrální soundtrack od oceněného autora Michaela Giacchinoea stejně jako zvuk od držitele ceny AIAS Erika Krabera.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Samozřejmostí bude různorodost jednotlivých misí, takže se opět budete probojovávat některými misemi v převleku a používat hlavu stejně jako zbraň. Zbraní bude přes dvacet druhů a můžete si být jistí, že jejich animace a ozvučení budou odpovídat realitě. Seznam odborných poradců hry je neuvěřitelně bohatý (např. Kongresová společnost pro udílení medaile cti, expert na historii HO-IX, kapitán Dale Daye jako technický poradce atd.). Není pochyb o snaze autorů hry vytvořit věrné a zábavné dílo.

S pomocí předchozích zkušeností a technického výkonu PS2 mají velkou šanci uspět a proto se těšme na léto, kdy kromě Final Fantasy X vyjdou i jiné zajímavé tituly s MOH Frontline v čele.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A