Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2

Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.
Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2
Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.

Když režisér Steven Spielberg dokončil film Zachraňte vojína Ryana, zdálo se mu nevhodné nevyužít všechny ty informace a zkušenosti, které během dlouhých rozhovorů s veterány nasbíral. Proto zadal firmě DreamWorks práci na válečné hře, která by nechala ožít svět největšího vojenského konfliktu v moderní historii i na obrazovkách hráčů videoher. Medal Of Honor pro PlayStation byla revoluční hra, ani ne technicky, jako spíše věrností atmosféry a podáním příběhu. Za podpory (později oceněné) zvuku a hudby překonávající dosavadní pokusy o filmovou atmosféru v rámci žánru se hráč doopravdy přenesl do obležených ulic a vojenských základen. Návrat v pokračování MOH Underground po boku hnutí odporu byl ještě o nějaký ten kousek povedenější a MOH Allied Assault snad není potřeba nikomu z vás představovat (jelikož právě sedíte u PC). Konzoloví hráči si bohužel na svých miláčcích MOH:AA nezahrají, ale to neznamená, že se na ně zapomnělo. Čtvrtý díl série MOH se chystá na svoji letní premiéru ve světě PlayStation 2 a tak se na něj pojďme podívat blíže.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Základním stavebním kamenem je další z dobrodružství chrabrého vojáka Jimmyho Pattersona a jeho oddílu, ve kterém tentokrát půjde o vniknutí do středu Německé říše a získání experimentální létající zbraně HO-IX, která mohla nacistům pomoci zvrátit průběh války.

Nikoho asi nepřekvapí, že jednotlivé mise budou založeny na skutečných událostech a lokacích. Tyto budou rozděleny do pěti hlavních tematických celků, jež budou tvořit dohromady patnáct jednotlivých misí. V nich bychom měli najít mnoho klíčových a pověstných scén, připomínajících ono vylodění na pláži Omaha. Budeme tedy bojovat na jedoucím ozbrojeném vlaku, dobývat námořní základnu nebo zachraňovat vězněného spolubojovníka. Jedním z nejzajímavějších okamžiků by měla být akce u mostu známého z filmu A Bridge Too Far (jde o odstranění náloží na mostních pilířích).

Vývojový tým se snaží použít všechny technické možnosti k dosažení hrůzné atmosféry válečných situací a mělo by tak jít o skutečně atmosférickou a adrenalinem nabitou zábavu. Po předchozích dílech série nemám problémy s uvěřením v podobná prohlášení. Propracovaný 3D svět obsahuje tři stovky (!) různých variací postav, pro které je samozřejmostí propracovaná AI (schovávání a pálení zpoza rohů bylo vynikajícím zpestřením již v první MOH), dokonalá synchronizace rtů a bohatá nabídka výrazů v obličeji. Atmosféru zahustí velkolepý orchestrální soundtrack od oceněného autora Michaela Giacchinoea stejně jako zvuk od držitele ceny AIAS Erika Krabera.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Samozřejmostí bude různorodost jednotlivých misí, takže se opět budete probojovávat některými misemi v převleku a používat hlavu stejně jako zbraň. Zbraní bude přes dvacet druhů a můžete si být jistí, že jejich animace a ozvučení budou odpovídat realitě. Seznam odborných poradců hry je neuvěřitelně bohatý (např. Kongresová společnost pro udílení medaile cti, expert na historii HO-IX, kapitán Dale Daye jako technický poradce atd.). Není pochyb o snaze autorů hry vytvořit věrné a zábavné dílo.

S pomocí předchozích zkušeností a technického výkonu PS2 mají velkou šanci uspět a proto se těšme na léto, kdy kromě Final Fantasy X vyjdou i jiné zajímavé tituly s MOH Frontline v čele.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A