Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2

Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.
Medal Of Honor Frontline – pokračování ságy na PS2
Zatímco poslední díl vynikajícího Spielbergova díla zuřivě hučí na harddiscích PC, chystá se čtvrté pokračování pro PlayStation 2. Konzolisté možná přišli o proslavenou scénu na pláži Omaha, nicméně i oni si užijí svoje. Co přesně nás ve Fontline čeká, to si povíme právě teď. Zkontrolujte si zásobník, jdeme do akce.

Když režisér Steven Spielberg dokončil film Zachraňte vojína Ryana, zdálo se mu nevhodné nevyužít všechny ty informace a zkušenosti, které během dlouhých rozhovorů s veterány nasbíral. Proto zadal firmě DreamWorks práci na válečné hře, která by nechala ožít svět největšího vojenského konfliktu v moderní historii i na obrazovkách hráčů videoher. Medal Of Honor pro PlayStation byla revoluční hra, ani ne technicky, jako spíše věrností atmosféry a podáním příběhu. Za podpory (později oceněné) zvuku a hudby překonávající dosavadní pokusy o filmovou atmosféru v rámci žánru se hráč doopravdy přenesl do obležených ulic a vojenských základen. Návrat v pokračování MOH Underground po boku hnutí odporu byl ještě o nějaký ten kousek povedenější a MOH Allied Assault snad není potřeba nikomu z vás představovat (jelikož právě sedíte u PC). Konzoloví hráči si bohužel na svých miláčcích MOH:AA nezahrají, ale to neznamená, že se na ně zapomnělo. Čtvrtý díl série MOH se chystá na svoji letní premiéru ve světě PlayStation 2 a tak se na něj pojďme podívat blíže.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Základním stavebním kamenem je další z dobrodružství chrabrého vojáka Jimmyho Pattersona a jeho oddílu, ve kterém tentokrát půjde o vniknutí do středu Německé říše a získání experimentální létající zbraně HO-IX, která mohla nacistům pomoci zvrátit průběh války.

Nikoho asi nepřekvapí, že jednotlivé mise budou založeny na skutečných událostech a lokacích. Tyto budou rozděleny do pěti hlavních tematických celků, jež budou tvořit dohromady patnáct jednotlivých misí. V nich bychom měli najít mnoho klíčových a pověstných scén, připomínajících ono vylodění na pláži Omaha. Budeme tedy bojovat na jedoucím ozbrojeném vlaku, dobývat námořní základnu nebo zachraňovat vězněného spolubojovníka. Jedním z nejzajímavějších okamžiků by měla být akce u mostu známého z filmu A Bridge Too Far (jde o odstranění náloží na mostních pilířích).

Vývojový tým se snaží použít všechny technické možnosti k dosažení hrůzné atmosféry válečných situací a mělo by tak jít o skutečně atmosférickou a adrenalinem nabitou zábavu. Po předchozích dílech série nemám problémy s uvěřením v podobná prohlášení. Propracovaný 3D svět obsahuje tři stovky (!) různých variací postav, pro které je samozřejmostí propracovaná AI (schovávání a pálení zpoza rohů bylo vynikajícím zpestřením již v první MOH), dokonalá synchronizace rtů a bohatá nabídka výrazů v obličeji. Atmosféru zahustí velkolepý orchestrální soundtrack od oceněného autora Michaela Giacchinoea stejně jako zvuk od držitele ceny AIAS Erika Krabera.

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Medal of Honor FrontlineMedal of Honor Frontline

Samozřejmostí bude různorodost jednotlivých misí, takže se opět budete probojovávat některými misemi v převleku a používat hlavu stejně jako zbraň. Zbraní bude přes dvacet druhů a můžete si být jistí, že jejich animace a ozvučení budou odpovídat realitě. Seznam odborných poradců hry je neuvěřitelně bohatý (např. Kongresová společnost pro udílení medaile cti, expert na historii HO-IX, kapitán Dale Daye jako technický poradce atd.). Není pochyb o snaze autorů hry vytvořit věrné a zábavné dílo.

S pomocí předchozích zkušeností a technického výkonu PS2 mají velkou šanci uspět a proto se těšme na léto, kdy kromě Final Fantasy X vyjdou i jiné zajímavé tituly s MOH Frontline v čele.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A