Medievil II – kouzlo jedné šišaté krabice

První Medievil mě velice zaujal, měl vynikající grafiku zastiňující plošinovky z N64. Běhali jste po mapě a stínali nepřátele všemožnými zbraněmi. Hra měla dobrou atmosféru, kterou tvořila vynikající hudba, která by se vyrovnala kdejakému filmu. Pravda Medievil se nikdy neprohlašoval za vážnou hru. Když se podíváte na hlavního hrdinu, hned vám to dojde.
Medievil II – kouzlo jedné šišaté krabice
Žánr: Akční
Dual Shock: Ano
Memory Card: 1 blok
Multiplayer: Ne
Výrobce: SCEE
Distribuce: SCEE

První Medievil mě velice zaujal, měl vynikající grafiku zastiňující plošinovky z N64. Běhali jste po mapě a stínali nepřátele všemožnými zbraněmi. Hra měla dobrou atmosféru, kterou tvořila vynikající hudba, která by se vyrovnala kdejakému filmu. Pravda Medievil se nikdy neprohlašoval za vážnou hru. Mimochodem, když se podíváte na hlavního hrdinu, který je tak trochu zmrzačen, hned vám to dojde. Chybí mu jaksi spodní čelist a tak pokaždé, když se pokusí něco vyslovit, vyvalí se z našeho hrdiny Dana jen sprška huhlání a skřeků. Nebo sluha chodící po komnatě, prdící, říhající a blekotající jakési nesmysly. Nebo Danovy komentáře k nekonečnému proslovu jednoho z bosů, který už ho svým naparováním značně nudil. Někdy je to opravdu vtipné. Ale to není vše. Medievil měl i velmi dobře navržené levely, jejich design byl opravdu virtuózní. Ale proč se tak rozepisuji o prvním dílu, který by měl být minulostí?

Medievil 2Medievil 2

Protože Medievil 2 rozhodně svého staršího sourozence nepřerostl, spíš naopak. Začneme tím, že M2 je zařazen do prostředí 19.stol. a to mě moc ke hře, ve které mlátíte zombie kyjem po hlavě, nesedí. V prvním díle jste používali střelné zbraně jako třeba luk, kuš nebo kouzelný oštěp. Ve druhém ? Bambitku, kulovnici nebo třeba naprosto nesmyslně vypadající rotační kulomet (avšak efektní). Jako pěst na oko na mě zapůsobil profesůrek, který vás neustále otravuje nudnými žvásty, které zastávají jakýsi briefing před akcí. V M2 mi taky chybí Hall of fame, kde jste, pokud jste v levelu zabili všechny nepřátele, dostali novou zbraň. To jsou prvky, které hře hodně ubraly. Další fakt. Hra je mnohem kratší než první díl (?!!). Toto mě dost naštvalo, protože první Medievil měl dost dobré FMV, ale M2 má pouze intro, outro a navíc je ještě kratší! Hudba taky nepřekonala první díl. Je dobrá, ale ne tak jako minule. Autoři se neobtěžovali do hry zařadit bonusové lokace, kterých bylo v prvním Medievilovy tuším pět.

Medievil 2Medievil 2

Ale abych pořád jen nešpinil poměrně slušnou hru. Grafika je o poznání lepší, textury jsou ostřejší a hra si pořád zachovává rychlost a plynulost. Danovi přibyla nová vlastnost šplhaní po žebřících. A asi v půlce se naučí utrhnout si hlavu (!) a nasadit ji na pobíhající ruku. Asi jako ve filmu Adamsova rodina. Hratelnost je stejná až na to, že když spadnete z velké výšky, prostě se rozplácnete a konec. Také není možné vracet se do minulých levelů ke gejzírům, které vám doplňovali životnost, takže je hra o něco těžší.

Co dodat ? Medievil 2 není špatná hra, to ne. Ale prostě nepřekonala prvotní myšlenku, dva roky starou. Je to jen rýžování peněz, jak to ostatně dělá většina vývojářů her v poslední době. Chci říct, že pokud jste někdy slyšeli o hře Medievil, nekupujte druhý díl, ale jděte si koupit první, je levnější a lepší.

Grafika: 7/10
Zvuky: 6/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 7/10
Bohužel žádné překvapení a přitom vypadala krabice, se kterou hra dorazila, tak slibně.
Celkové hodnocení: 7/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní příležitost získat hru bezplatně!

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní přílež…

Hru Kingdom Come: Deliverance si může každý dopřát zdarma. Unikátní příležitost má jen týdenní trvání, ale hra vám zůstane už napořád.

13.  2.  2020 | | 56 N/A
Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery | Galerie

Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery |…

Minulý víkend jsme se zúčastnili pražského Comic-Conu a nechali se ovládnout atmosférou. Podívejte se na naše zážitky.

12.  2.  2020 | | 5 N/A
Red Dead Redemption 2 pod útokem hackerů, mlátí hráče pomocí kostlivců

Red Dead Redemption 2 pod útokem hackerů, mlátí hr…

Na PC se hráč prostě nikdy nenudí.

11.  2.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: Assassin's Creed zdarm…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  2.  2020 |
Marku Hamillovi byla nabídnuta role Vesemira v netflixovém Zaklínači

Marku Hamillovi byla nabídnuta role Vesemira v net…

Pokud se jedná o pravdivou informací, rozhodně je nač se těšit.

15.  2.  2020 | | 7 N/A