MegaBattle - sám proti přesile

Bojovat osamocen v poli, jako záškodník, speciální agent či například Sam Fischer v nedávno vydané špionážní akci Splinter Cell, to bylo beze všech pochybností v období dětství a dospívání snem mnoha z nás. Dnes tu však nebude řeč o tomto období života, ale o novém titulu MegaBattle, ve kterém se vžijete do role neznámé postavičky, bezejmenného samotáře v jeho boji proti přesile.
MegaBattle - sám proti přesile

Hra se nepyšní žádným příběhem a vzhledem k jejímu obsahu ani není divu - nečeká vás totiž žádná postupně se rozvíjející zápletka a kampaň, naopak spíše zábavný titul pro odreagování. Do rukou se vám tak dostane jakási bezejmenná postavička, která ze vcelku neznámých důvodů musí čelit útokům ze strany rozzuřeného davu. Vaším úkolem je jen jediné - co nejdéle přežít!

 

Titul MegaBattle obsahuje zhruba desítku herních prostředí, ve kterých se vaše dobrodružství může odehrávat. Navštívit tak můžete písečnou pláž, ulice velkoměsta či klasické travnaté a voňavé louky. Po spuštění samotné hry je vaším úkolem nejdříve postavit jakési zátarasy, které budou vašeho svěřence chránit před nálety všemožných útočných předmětů. Poté už budete muset čelit hned několika nepřátelům, které můžete po zachycení speciální létající a blikající kostičky také sami ničit svými zbraněmi. Po destrukci všech nepřátel automaticky následuje další bitva, která se vyznačuje vyšší obtížností. Vaším úkolem je dostat se ve hře co nejdále, nutno podotknout, že k dispozici máte pouze jediný život.

Jistě potěšující je také fakt, že tvůrci tentokráte nepozapomněli ani na multiplayer. Konkrétně jsme se tak dočkali možnosti zahrát si ve více lidech na jednom PC, maximálně vám mohou v boji proti nepřátelům pomáhat dva další vybraní dobrovolníci. Po spuštění hry s větším počtem hráčů jste navíc automaticky hozeni do vyššího a náročnějšího levelu, který mnohdy není lehké dokončit ani v třech. Mimo jiné nutno zdůraznit, že díky možnosti změny ovládání se v případě hry více hráčů nemusíte těsnit u jediné klávesnici, stejně dobře vám může posloužit také připojený joystick nebo gamepad.

 

Vadou na kráse celé hry je především její grafika. Ta sama o sobě není nikterak katastrofální, vcelku průměrná, celý dojem kazí pouze jediný detail - a tím je zvolené rozlišení. Ať mi autor promine, ale 320x240 je rozlišení vhodné opravdu pouze pro programy běžící pod systémem DOS a jistě si dovede představit, k jaké deformaci obrazu dochází při spuštění hry na větších monitorech. Velká škoda, že nápaditá a vcelku zábavná hra je pokažena podobným nedostatkem, který se příznivě projevil pouze na malé velikosti souboru pro download.

Co říci na závěr? Titul MegaBattle patří mezi nadprůměrné hry, zejména pak svou velikostí, nápaditostí prostředí, dobrého ozvučení a možností hry více hráčů. Ke zklamání všech však výsledný dojem kazí především nízké rozlišení a tím tedy i nepovedená grafika

Související informace (MegaBattle):
Homepage: http://www.iansoftware.com/
Systémové požadavky: procesor o frekvenci 200 MHz
Výrobce: Ian Livingstone
Velikost: 1,7 MB

Download: Gamehippo.com

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A