MegaBattle - sám proti přesile

Bojovat osamocen v poli, jako záškodník, speciální agent či například Sam Fischer v nedávno vydané špionážní akci Splinter Cell, to bylo beze všech pochybností v období dětství a dospívání snem mnoha z nás. Dnes tu však nebude řeč o tomto období života, ale o novém titulu MegaBattle, ve kterém se vžijete do role neznámé postavičky, bezejmenného samotáře v jeho boji proti přesile.
MegaBattle - sám proti přesile

Hra se nepyšní žádným příběhem a vzhledem k jejímu obsahu ani není divu - nečeká vás totiž žádná postupně se rozvíjející zápletka a kampaň, naopak spíše zábavný titul pro odreagování. Do rukou se vám tak dostane jakási bezejmenná postavička, která ze vcelku neznámých důvodů musí čelit útokům ze strany rozzuřeného davu. Vaším úkolem je jen jediné - co nejdéle přežít!

 

Titul MegaBattle obsahuje zhruba desítku herních prostředí, ve kterých se vaše dobrodružství může odehrávat. Navštívit tak můžete písečnou pláž, ulice velkoměsta či klasické travnaté a voňavé louky. Po spuštění samotné hry je vaším úkolem nejdříve postavit jakési zátarasy, které budou vašeho svěřence chránit před nálety všemožných útočných předmětů. Poté už budete muset čelit hned několika nepřátelům, které můžete po zachycení speciální létající a blikající kostičky také sami ničit svými zbraněmi. Po destrukci všech nepřátel automaticky následuje další bitva, která se vyznačuje vyšší obtížností. Vaším úkolem je dostat se ve hře co nejdále, nutno podotknout, že k dispozici máte pouze jediný život.

Jistě potěšující je také fakt, že tvůrci tentokráte nepozapomněli ani na multiplayer. Konkrétně jsme se tak dočkali možnosti zahrát si ve více lidech na jednom PC, maximálně vám mohou v boji proti nepřátelům pomáhat dva další vybraní dobrovolníci. Po spuštění hry s větším počtem hráčů jste navíc automaticky hozeni do vyššího a náročnějšího levelu, který mnohdy není lehké dokončit ani v třech. Mimo jiné nutno zdůraznit, že díky možnosti změny ovládání se v případě hry více hráčů nemusíte těsnit u jediné klávesnici, stejně dobře vám může posloužit také připojený joystick nebo gamepad.

 

Vadou na kráse celé hry je především její grafika. Ta sama o sobě není nikterak katastrofální, vcelku průměrná, celý dojem kazí pouze jediný detail - a tím je zvolené rozlišení. Ať mi autor promine, ale 320x240 je rozlišení vhodné opravdu pouze pro programy běžící pod systémem DOS a jistě si dovede představit, k jaké deformaci obrazu dochází při spuštění hry na větších monitorech. Velká škoda, že nápaditá a vcelku zábavná hra je pokažena podobným nedostatkem, který se příznivě projevil pouze na malé velikosti souboru pro download.

Co říci na závěr? Titul MegaBattle patří mezi nadprůměrné hry, zejména pak svou velikostí, nápaditostí prostředí, dobrého ozvučení a možností hry více hráčů. Ke zklamání všech však výsledný dojem kazí především nízké rozlišení a tím tedy i nepovedená grafika

Související informace (MegaBattle):
Homepage: http://www.iansoftware.com/
Systémové požadavky: procesor o frekvenci 200 MHz
Výrobce: Ian Livingstone
Velikost: 1,7 MB

Download: Gamehippo.com

Nejnovější komentáře