Mercedes Benz Truck Racing – stromky a placky

Závodění libovolných vozidel patří zcela bezpochyby k nejatraktivnějším diváckým podívaným. Jak jinak si také vysvětlit davy fanoušků za ohradami z pneumatik u závodů Formulí 1, Rally, motocyklů a dalších soutěží, tu na šotolině nevyjímaje…? Mimo osobních vozů však jsou obzvláště zajímavé závody tahačů – ti z Mostu jistě ví, o čem mluvím. A takový je MBTR.
Mercedes Benz Truck Racing – stromky a placky
Závodění libovolných vozidel patří zcela bezpochyby k nejatraktivnějším diváckým podívaným. Jak jinak si také vysvětlit davy fanoušků za ohradami z pneumatik u závodů Formulí 1, Rally, motocyklů a dalších soutěží, tu na šotolině nevyjímaje…? Mimo osobních vozů však jsou obzvláště zajímavé závody tahačů – ti z Mostu jistě ví, o čem mluvím. A takový je MBTR.

Mercedes Benz Truck RacingMercedes Benz Truck Racing

MBTR je krásným simulátorem závodních tahačů. Několik tun skoro živé váhy s kabinou vpředu a trojramenným znakem na kapotě – přesně to jsou závody vozů značky nejušlechtilejší – závody vozů Mercedes Benz. Ty se pokusila německá firma THQ převést do podoby počítačové a postavit tak pomyslnou královnu konkurenčnímu koni z ruských stájí, hře Hard Truck II. Okruhy, na kterých je možné závodit, plně pokrývají portfolio závodišť, kde se s podobnými druhy zábavy můžete po Evropě setkat – několikráte je zde ke shlédnutí Německo, Belgie, Itálie, opomenut není ale ani pověstný Mostecký autodrom, kde se každoročně konají vášnivé závody tahačů vpravdě hrubé síly.

Mercedes Benz Truck RacingMercedes Benz Truck Racing

Hra Mercedes Benz Truck Racing nabízí vše, co by člověk od podobného typu her čekal – silný vůz, fanoušky na ochozech i podél tratě, písčité a travnaté retardéry v zatáčkách, depo, cílovou rovinku a především věrné okruhy.

Co už tak moc věrné si myslím není, je zpracování, co se fyzikálního modelu týká. Ano, vozy se chovají jako objekty s velkou hybností a nemůžeme čekat žádné prudké brždění, neboť několik tun oceli jasně hovoří pro pomalejší reakce. Že ale bude váš kamion v zatáčkách při devadesátce natolik plavat, že bude připomínat mýdlo na ledě, to už je druhá strana mince. Podařilo se mi dokonce i několikráte převrátit celý truck na střechu – zachoval se zajímavě – kabinu zarazil do země, přičemž zbytek vozu se majestátně vztyčil nad horkou asfaltkou.

Snažil jsem se si zpestřit hru ježděním v háječcích a lesích, jež se kolem trati nacházely – zarazilo mě však, že se o stromky nezarážím. Konečně, to dokonale ilustrují obrázky kolem textu. Stejně tak jsou metodou spritů řešeny i skupinky diváků, které se za vámi jak plechová korouhvička natáčí libovolnými směry a budí dojem Velkého Bratra, co všechno vidí a u všeho je. Hmmm…

Mercedes Benz Truck RacingMercedes Benz Truck Racing

Je toho více… ale kupodivu mě hra bavila. Přiznám se, že zachytit souboje několika ocelových monster vedle sebe mi dalo mnoho práce – protivníci již od mého prvního smyku získali značný náskok, jenž se pak s dalšími zákrutami propastně zvětšoval, až jsem byl předjet druhdy i o dvě kola. Obrázky, na kterých jsem zachytil projíždějící vozy, jsou pochopitelně nástinem toho, jak to vypadá, když už na umístění nezáleží, neboť horší to již být nemůže. Ale i tak vypadají dostatečně akčně, nemyslíte?

Mercedes Benz Truck RacingMercedes Benz Truck Racing

Ještě mohla být hra v angličtině a bylo by to prima. Takto jsem intuitivně odtušil několik výrazů, jimiž mě pětileté studium němčiny vybavilo (Bůh ví, že slovíčka ohledně závodění jsem v kapitolkách "Slovníček" nenašel zatím nikdy) a závod spustil. Ano, závodění mě bavilo, přestože byl vůz místy neovladatelný – ale asi za to mohl tne krásný ryčný klakson pod písmenem H. Co do zvuku je totiž MBTR opravdu pecka.

Demo se dá stáhnout na adrese www.mbtr.de, k vybrání je verze s hudbou (75 MB) a bez hudby (36 MB). Výběr je již na vás. Dema se pochopitelně nachází i na serveru VypalCD.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A